Залъгалкта на новородено?

  • 3 560
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте майчета,
кажете ми давате ли залъгалка на новородените си бебета?
Мойто е на 23 дни.
Четох,че не било хубаво да се дава залъгалка на новородено,но пък ние купихме 2 още преди да се роди една на Чико, и на Авент които са от 0 месеца до 6.
Та ми е чудно защо ги произвеждат като не било хубаво да се дават newsm78
Кажете ми как е от вашият опит.
Мерси Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 368
Аз му давах - даже беше и по малък , но той не искаше и спрях да му давам. Знам че има такива които са  от 0 до 6месеца. Не мисля че е вредно, нали уж са специално изработени и т.н.

# 2
  • Мнения: 1 269
аз давам.в началото не я искаше и доста й се мрьщеше,но след дьлга упоритост от моя страна  Mr. Green свикна.ако не беше биберона трябваше при всяко мрьнкане да давам цица Mr. Green

# 3
  • Мнения: 4 111
Още в родилното опита залъгалката. Беше каучукова на НУК. И до днес сме с такава.

# 4
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Причината поради която не се препоръчва да се дава е, че бебето се измаря и после, когато трябва да суче вече няма сили да си хапне добре. Но мисля, че става въпрос за съвсем малки бебчовци.

Последно четох, че сега се препоръчва бебетата да се слагат да спят със залъгалки - намалявал рискът от СВДС - езичето трябва да стои напред за да поеме залъгалката и така бебето не може да се задави.

# 5
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Последно четох, че сега се препоръчва бебетата да се слагат да спят със залъгалки - намалявал рискът от СВДС - езичето трябва да стои напред за да поеме залъгалката и така бебето не може да се задави.

И аз го четох някъде.Моят син сега лапа всичко каквото му попадне даже напоследък забелязах че на няколко пъти си смуче палеца- веднага давам бибата.По- добре да свикне с нея отколкото да свикне да си смучи пръстчето.После  фокус мокус и скриваме бибата, а  с пръстчето ще  е по-трудно.Знам че бибката трябва да  е от тези скосените ако разбирате за кои става въпрос. Hug
Вили

# 6
  • Мнения: 2 609
Още в родилното опита залъгалката. Беше каучукова на НУК. И до днес сме с такава.


И моята дъщеричка още от тогава се запозна с нея Laughing, само че със силиконова на Нук. Peace

# 7
  • Мнения: 4 111
Тук добре е показано - достатъчно скосена залъгалка, имитира формата на майчиното зърно в момента на сукането.





# 8
  • Мнения: 2 039
Това,че не трябва да се дават и не било хубаво,са пълни глупости  Naughty Напротив-успокояват бебчетата,улесняват и родителите.Лошо е,когато това продължи до неподходяща възраст!
Иначе аз бях взела точно тези-анатомичните,но синът ми прояде биба чак в 6 месец,преди това изобщо не я искаше   Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 440
Всъщност дали е хувабо или не определя самата майка по това каква е целта от даването на биба. Проблемът е доста дискутиран и по-опитните мами ще кажат, че смукането на биба не е като сученето (самият процес е различен) и това би могло да обърка малкото бебе и да почне да суче неефективно. Иначе, да - така определено детето се успокоява и мама е спокойна. Ние до скоро бяхме с биба, но вече не. Аз я дадох още в родилното...сега ако трябва да реша, няма да я дам....но пък ще се налага да се кърмим много по-често...Е, бих се справила с това Peace

По въпроса защо ги има на пазара - ами защото има търсене, то определя предлагането...Начин да се правят пари!

# 10
  • Мнения: 649
Аз много им слагах залъгалки във устичките, но много трудно свикнаха. Само да кажа, че нашите са ортопедични! Засега ги давам само вечер при заспиване.

# 11
  • Мнения: 200
Аз също и давах биба още от първия ден във вкъщи. Не виждам къде е проблема?

# 12
  • Мнения: 3 695
Та ми е чудно защо ги произвеждат като не било хубаво да се дават newsm78
Колко неща произвеждат заради пари.....
В началото (първите 2-3 месеца) не съм й давала изобщо, ама изобщо не знаеше какво е това. Сега понякога, ако се разсъни докато я местя в леглото й върши работа. Но тъй като не е свикнала от малка, не я харесва особено и според мен така е по-добре. И не, не си смуче пръстите! Моят съвет е да не я даваш, освен наистина при необходимост.
Ако желаеш, хвърли едно око тук:
Какво трябва да знам преди да дам на кърменото си бебе биберон-залъгалка?
Биберон-залъгалки

# 13
  • Мнения: 4 784
Давам му още от родилния дом. Успокоява го и като му се приспи си я засмуква, като се унесе я изплюва. Ползвам на Авент от 0-6м. Имам 4 и са в непрекъсната употреба. Имам и едни ортопедични уж на Нук, обаче да не чуе за тях - хич не ги харесва.

# 14
  • Мнения: 128
Аз залъгалки не давам. Crossing Arms
Това е първата голяма лъжа в живота на човека- биберон, който не пуска нищо.
Не напразно го наричат ЗАЛЪГАЛКА а аз не желая да съм първият човек излъгал детето си под някаква форма. Нека да суче когато поиска, нека си лапа ръцете, краката и предметите, които докопа. По този начин ще опознае себе си и обкръжаващия го свят.
Не искам децата ми да бъдат успокоявани от парче гума. Това е привилегия на мама и на тати.

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 02:53 от reivan

# 15
  • Мнения: 344


[/quote]
Ние все още се храниме със силиконовата биберона на Нук.Иначе отначало не искаше никаква залъгалка.После й взех една на Чико с формата на майчиното зърно.Беше й любимата залъгалка.Обаче се скъса и сега сме със силиконова на Авент.



# 16
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Научих я на залъгалка от малка и то съзнателно, просто защото предпочитам да я отучвам от залъгалката, отколкото от лапането на пръстите.

# 17
  • Мнения: 105
Аз също дадох на Алекс залъгалка още в болницата. И до този момент използваме силиконова на Avent Peace, но те не са от 0 до 6 мес,а от 0 до 3, след това от 3 до 6 и най-накрая от 6 до 18 мес. Вървят по две което е удобно защото ги използвам по 1,5 мес и после преминавам на следващия размер. А и по-добре да цока биба, от колкото пръста си... Naughty

# 18
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз пробвах залъгалката, но Пепи не я искаше. Започна да я иска чак към 6-тия месец. Ние сме със силиконовата на Нук и съм много доволна. Скоро ще я махаме, но не съжалявам че е ползвал залъгалка. Не му се е отразило нито на кърменето, нито на яденето, а го успокоява вечер и нощем когато се буди и е неспокоен.

# 19
  • Мнения: 2 677
Давах залъгалка още от родилното. Не виждам нищо вредно в употребата й.

# 20
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Бебчо много се успокояваше, особено по време на сън  Peace За мен имат повече полза, отколкото вреда бибероните.

# 21
  • Мнения: 3 760
Ако не кърмиш няма проблем да даваш анатомична залъгалка. Ако кърмиш обаче е рисковано. Поне през първите 6-8 седмици недей да даваш.  Peace

# 22
  • Мнения: 2 922
Давах залъгалка още от родилното. Не виждам нищо вредно в употребата й.

Аз също. Никога не ми е пречила и на кърменето, нито със сина ми, нито сега. А в момента даже 'настоявам'  Laughing, защото иначе пръстчето й е в устата като заспива, а това е вариант, който определено искам да избегна  ooooh!

# 23
  • Мнения: 6 029
Аз залъгалки не давам. Crossing Arms
Това е първата голяма лъжа в живота на човека- биберон, който не пуска нищо.
Не напразно го наричат ЗАЛЪГАЛКА а аз не желая да съм първият човек излъгал детето си под някаква форма. Нека да суче когато поиска, нека си лапа ръцете, краката и предметите, които докопа. По този начин ще опознае себе си и обкръжаващия го свят.
Не искам децата ми да бъдат успокоявани от парче гума. Това е привилегия на мама и на тати.

браво.. а мама и тати кой ще ги успокоява после?

аз давам на бебето, давах и на дъщеря си, надали се чувстват излъгани... ако го успокоява и си заспива с нея какъв е проблема? не винаги бебето иска да го носим. много пъти се е случвало да плаче докато го гушкам и като го оставя и му дам бибата да заспива веднага.

# 24
  • Мнения: 1 128
Казва се,че е добре да не се дава,не защото е толкова вредно на този етап,а защото детето може да се пристрасти.
След годинка не е полезно.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Давах,но тя така и не я засмука.

# 26
  • Мнения: 492
Дадох й биберон още в родилното. Добре че беше той, докато слезе кърмата, че се успокояваше. Ползваме силиконовите на NUK.

# 27
  • Мнения: 56
Още в родилното опита залъгалката. Беше каучукова на НУК. И до днес сме с такава.


И моята дъщеричка още от тогава се запозна с нея Laughing, само че със силиконова на Нук. Peace
И ние в родилното за първи път опитахме бибата  babyuu Използваме силиконовите на Avent. Peace

# 28
  • Мнения: 5 362
В родилното още й я набутах в устата Mr. Green
Да,ама тя не искаше да я смуче.Израснахме без биберон.
Иначе бях купила силиконов,на Нуби.

# 29
  • Мнения: 3 478
Още в болницата започнах да давам. Ти ако до сега не си я дала, може би ще се разминете и без. Не я давай ако не се налага.

# 30
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Никога не сме им давали,минахме и без тях. Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз давам залъгалка още от самото начало. По-добре залъгалка, отколкото да си лапа ръцете.  Peace

# 32
  • Мнения: 1 896
Аз залъгалки не давам. Crossing Arms
Това е първата голяма лъжа в живота на човека- биберон, който не пуска нищо.
Не напразно го наричат ЗАЛЪГАЛКА а аз не желая да съм първият човек излъгал детето си под някаква форма. Нека да суче когато поиска, нека си лапа ръцете, краката и предметите, които докопа. По този начин ще опознае себе си и обкръжаващия го свят.
Не искам децата ми да бъдат успокоявани от парче гума. Това е привилегия на мама и на тати.

Подкрепям!  newsm10

Децата с биберон в устата не се усмихват, не могат да говорят, по-малко комуникират, но може би точно това много се харесва на някои родители. Затъкваш детето с нещо, за да не му се чува гласът.

# 33
  • Мнения: 6 029
Децата с биберон в устата не се усмихват, не могат да говорят, по-малко комуникират, но може би точно това много се харесва на някои родители. Затъкваш детето с нещо, за да не му се чува гласът.

с цялото ми уважение към теб, ама никак не съм съгласна. примери безброй. и дъщеря ми комуникираше прекрасно, смееше се, представи си! бибата си я е смукала като плаче, а не като се смее?!?! надали някой дава залъгалка на бебето си когато то се смее или говори?!?!??!?! синът ми смуче биерон само когато се успива. това не му пречи да гука и да се усмихва. как ги правите тия изводи не знам!

# 34
  • Мнения: 1 467
Имам много нервно бебе, което не зачита залъгалки. Веднага разбира, че е нещо, което ще я залъже. В началото бях твърдо против залъгалките. Никакво дундукане не помагаше, и цица също, защото не кърмя. Когато успея да я успокоя със залъгалка по време на истеричен рев, си отдъхва най-вече тя, аз съм майка и съм свикнала на нейния плач. Важното е да не се злоупотребява с бибероните залъгалки и когато бебето иска да комуникира или да си опита от блузка или играчка /така опознава света около себе си/, да не му се запушва устата. Така че, не бих била крайна що се отнася до тези джаджи.
Емма е супер контактно бебе Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 896
как ги правите тия изводи не знам!

Като гледам децата с биберони наоколо, разбира се.
Никъде не съм казала че децата които смучат биба изобщо не се усмихват и не комуникират - не го правят обаче когато са с биба в уста, просто защото не им е възможно. А при някои от тях за жалост това е доста голяма част от времето.
Но дори и да не беше така, не бих давала залъгалка, защото се отразява зле на кърменето, като обърква засукването на бебето - и ако някой производител на залъгалки твърди че продуктът му имитира зърното, то той е в нарушение на Международния кодекс на СЗО и това е непозволена реклама. А също поради причините, изтъкнати от reivan - защото ми се струва безсърдечно да тикам гума в устата на бебе, което иска да се сгуши до майчината гръд.

# 36
  • Мнения: 1 924
Съгласна съм с reivan и basilisk .
Твърдо съм против всякакви изкуствени средства за успокояване на бебета.
Най - доброто за бебето е майчината гърда- източник не само на храна, но и на утеха и успокоение.
Е, ако бебето е на изкуствено хранене, разбирам, че естественото му желание да суче трябва да бъде " залъгано"...

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
с течение на времето бебетата си откриват ръцете, а от там и сладкото за смучене палче. Аз лично мисля, че бибата е по малкото зло. Аз лично в родилно не бях взела биба. Но Петър ревеше доста и по препоръка на доки му купих - това заради хернията при момченцата. Не че сега я тачим много, много, но поне лесно се приспиваме с нея и я плюе като заспи  Peace Иначе колкото пъти ми се е налагало да успокоявам Петър с биба - не се е получавало, добре че кърмя - той си признава, както казва една приятелка само Цицито и Мицито и това е!

# 38
  • Мнения: 8 769
Здравейте майчета,
кажете ми давате ли залъгалка на новородените си бебета?
Давах залъгалка, когато станаха на около месец.

# 39
  • Мнения: 1 910
Понеже се цедях - му давах още преди да е бил на седмица. Да си задоволява сукателния рефлекс. Реших, че е по-добре от това да си смуче пръста.

Съгласна съм с reivan и basilisk .
Твърдо съм против всякакви изкуствени средства за успокояване на бебета.
Най - доброто за бебето е майчината гърда- източник не само на храна, но и на утеха и успокоение.
Е, ако бебето е на изкуствено хранене, разбирам, че естественото му желание да суче трябва да бъде " залъгано"...
Да бе, те затова  и кърмените бебета си смучат пръста. Или ти твоето само на гърда го държеше.

# 40
  • Мнения: 46 477
Беше със залъгалка до 1г. и 10м. В началото я изпускаше и плюеше, после станаха неразделни.
Аз много се страхувам от палеца и затова избрах този вариант. Последици няма.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Давах залъгалка от прибирането ни в къщи, ползваше я до 1г и 10 месеца, като последните 10 месеца само при заспиване.
До тогава си заспиваше сама в кошарата след хранене вечер. На ръце сме я приспивали само докато имаше колики.

# 42
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сина ми порасна без залъгалка. Не си е смукал пръстите, затова не съм му и давала. Аз съм против, особено, ако е заради плачещо бебе. Трябва да се открие причината за плача. На дъщеря ми обаче дадох, когато на 3 месеца и нещо започна да си смуче пръстите.

# 43
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Наврях й биберона още в родилния дом  Tired

# 44
  • Мнения: 244
При нас още в родилното ни дадоха биба и до днес (5 месеца) тя ни е златна  Laughingако детето я иска давай спокойно ако не поне после няма от какво да го отучваш Party

# 45
  • Мнения: 6 164
Щото ако не дадеш залъгалка, ще намери пръста, което е по-лошото.
Дадох му я още в родилното - да свиква.

# 46
  • Мнения: 3 695
Щото ако не дадеш залъгалка, ще намери пръста.

Не е вярно това! Има си играчки-гризалки за тая работа.

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Щото ако не дадеш залъгалка, ще намери пръста.

Не е вярно това! Има си играчки-гризалки за тая работа.
Дъщеря  ми пък гризалките хич не ги признаваше, нула внимание към тях, може би защото 1 зъбче излезе на 10 месеца и половина. Към 2 или 3 месец обаче си намери палчето и ми трябваха само два три дни, за да я отуча, залъгвах я със залъгалката

# 48
  • Хасково
  • Мнения: 726
дадод късно - към 4-5 месеца- преди не я искаше...но сега са голяма страст, а май вече трябва да ги махаме

# 49
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Аз също дадох на Алекс залъгалка още в болницата. И до този момент използваме силиконова на Avent Peace, но те не са от 0 до 6 мес,а от 0 до 3, след това от 3 до 6 и най-накрая от 6 до 18 мес. Вървят по две което е удобно защото ги използвам по 1,5 мес и после преминавам на следващия размер. А и по-добре да цока биба, от колкото пръста си... Naughty
Hug брех Shockedвсе едно аз съм написала всяка думичка. Че даже и името на беборан Simple Smile

# 50
  • Мнения: 327
Дадох залъгалка/на ''Чико''/по принуда още на 4 ден  след раждането,защото бебето ми ревеше неудържимо/а аз плачех от жал/,понеже акушерка от 3ет. на АГ пропусна да донесе млякото/объркали номера на шишето/.. и така детето яде след 1,5ч.
И сега заспива само с биберон,с него е и когато е разстроена.

# 51
  • София
  • Мнения: 431
Аз бях много против залъгалките, но бабите непрекъснато му я бутаха в устата и детето свикна. Гледам да му я махна възможно най-бързо, но не смятам, че е кой знае каква трагедия, че детето смуче залъгалка. Ами по-добре ли е да реве непрекъснато, да си смуче палеца и др.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 587
Давам му залъгалка от самото начало и не виждам нищо лошо в това. По-добре нея да смуче, отколкото ръката или пръстчето. Peace

# 53
И на мен педито ми каза да не давам и аз до 2-рия месец-изпълнявам.Пък моя един ревлив,няма какво да ти говоря.Най-накрая се ядосах и купих залъгалка-до ден днешен благославям тоя който я е измислил.Аз лично те съветвам ако ти е ревливо бебето-давай му,но ако не е-няма смисъл да му създаваш излишни навици,какъвто е биберона.

# 54
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Аз давам на дъщеря си залъгалка от когато беше на 4 дни бебе,успокояваше се с нея по време на колики Peace

# 55
  • Мнения: 2 159
дадох още в болницата Blush

# 56
  • Мнения: 274
И аз й дадох биберон още в родилното. Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 368
Давах му я още от началото , но той така и не се излъга. Иначе пръстите си ги лапа от време на време, но това от скоро /заради зъбките/

# 58
  • Мнения: 393
  Щом се прибрахме от родилното му я тикнах в устата,но сменихме няколко докато улучим формата на биберона,която да хареса.

# 59
  • Мнения: 19 284
аз дадох залъгалка,когато стана на 2месеца.преди това ме беше страх да не се отбие.

# 60
  • Мнения: 1 225
И аз давам на бебка залъгалка от когато беше на 7 дни, по препоръка на педиатърката. Не че много я харесва, но когато е много уморена, се приспива с нея.

# 61
  • Мнения: 669
дадох му я още в АГ но не я искаше когато започна да си лапа пръста беше неизбежно научих го с биберон

# 62
  • Мнения: 630
И аз бях купила 2 залъгалки още преди да се роди бебка, но сме ги ползвали само 2-3 пъти. Мия не ги искаше и аз не съм настоявала.

# 63
  • София
  • Мнения: 5 079
Да давах, но той ги "уважи" на доста по - късна възраст (с никненето на първите зъбки) и  ги отказа отведнъж, при първото си боледуване на 10 м. Ползвали сме и Авент (взаимно не ни харесаха) и Нуби, и Нук. Последните две влязоха в най - дългосрочна употреба. Има много мнения и доводи за или против, но ти най - добре ще прецениш дали да даваш. Води се по детенцето. Ако има по - силно изразен сукателен рефлекс и му харесва е по - добре да предложиш залъгалка отколкото мъничето да си набавя нужното от ... палчето. От това се оттучва много трудно едно дете и определено носи по - големи поражения от залъгалките. Peace

# 64
  • Мнения: 4 496
Давах залъгалки на момчетата,давам и сега на малката.Раздялата със залъгалката е   по-лесна,отколкото детето да се откаже да си смуче пръстите,стига да имаш въображение и да можеш да лъжеш_от рода на "кучето я изяде,дадохме я на едно гладно котенце" и т.н.

# 65
  • Мнения: 2 381
По настояване на свекърва ми предложих няколко пъти залъгалка, но дъщеря ми отказа.После скрих залъгалките и така никой не посмя да се намеси повече Wink

# 66
  • Мнения: 1 098
Смятам да давам

# 67
  • Мнения: 311
Аз давам, не знам дали е правилно, но много често той се успокоява с нея и не плаче  Grinning

# 68
  • София
  • Мнения: 17 591
Залъгалката му връчих на 3-тия ден от рождението. И беше особео доволен. Бибичката е най-добрия приятел на бебето в беда - например, когато си гладен, а яденето се бави... може би цяла минута и представете си, още не е в стомахчето и др. такива. Изобщо, светът, в който насила се е озовало горкото мъниче изглежда доста по-приемлив иззад бибата...

Общи условия

Активация на акаунт