Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

...au bord de la mer

Миналата седмица дъщеря ми се разболя.От тогава рязко спадна апетита й.Няма да излъжа ,ако ви кажа,че имаше дни ,в които ядеше по 2-3 сухара за цялото денонощие.Както и да е, сега нещата не са чак толкова зле, но за съжаление повече от 3 пъти дневно не мога да я накарам да яде.Освен броя хранения ,намали и количеството на изяжданата храна.
Знам,че сега в жегите това може да се случи,но у дома сме на климатик и аз я извеждам към 17.30 часа.Какво става? Направо ще полудея...Това, с което постоянно я хвалех преди беше именно яденето-хапваше даже повече от необходимото +2 междинни закуски с плод!Нормално ли е толкова малко дете да яде само 3 пъти?Днес например сутринта закусва  попара(към 150 гр.),на обяд си хапна ястието от кухнята(160 гр.) и към 18 часа яде кисел(160 гр.).За вечеря и дума не можа да стане.Дали да не започна да й давам нещо за възбуждане на апетита?
Цитирай

Не я насилвай. Може още да не се е възстановила напълно от болестта. Може и жегите да си казват думата.
Детето все пак яде. Моята голямата щерка също яде по малки количества 3-4 пъти дневно.

Вместо кисел предлагай нещо по-полезно и хранително за възрастта й. Дори да хапва по малки порции, нека е нещо, което я снабдява с енергия и полезни вещества.
Вместо попара примерно можеш да й направиш овесена каша с масло и сирене, или филийки с масло и мед (след годинката е позволен); или царевична каша с мляко, масло и сирене...
На обед нека си хапне нещо зеленчуково - постно или не...
За вечеря - примерно кисело или адаптирано мляко с пасиран плод, може подсладено с мед , или пак нещо зеленчуково, супичка и т.н...
Ако не иска плод, предложи й го на сок.

Витаминното сиропче на д-р Тайс възбужда апетита.
Цитирай

Хм. Тони е на вашата възраст.. И яде същите количчества, че и по-малко, без да е болен.. Сутрин абсурд да закуси, на обед хапва към 150 гр. манджа, след обед понякога 100тина гр. плод и за вечеря пак към 150 гр. манджа някаква.. Между друго рядко гризе нещо - най-много 1/2 оризова бисквита..
Но го кърмя.. Цяла нощ и през деня 3-4 пъти.. Особено сега по жегите туй му е основното, хич не му се дъвче  Rolling Eyes
Винаги е ядял по-малко, а приоритет му е било сученето.. Ама си расте юнака (пу-пу)  Crazy
Между другото, напоследък забелязах, че не иска да яде с лъжица.. Ако му давам парченца (картоф примерно или друго от моята чиния) или с вилица - яде!, а ако го оставя сам да бърка и да маже хем яде, хем е кеф голям  Mr. Green Пробвай  Wink
Цитирай

Белгия/София

Не се притеснявай, колкото иска - толкова, освен това все пак хапва, не гладува. На около 4 месеца синът ми също мина за месец-два на 3 хранения  Shocked като това е доста нежелателно, ама така искаше, така ядеше. После пак върна на 5. А иначе след годинката той (вече 10 месеца) яде само три пъти  Peace
Цитирай

Не е важно КОЛКО ПЪТИ на ден яде, а КАКВО и ПО КОЛКО. Осигуряваш ли качествена храна - 3 пъти на ден за вашата възраст не е малко. Дъщеря ми е на 9 месеца и вече 2 месеца яде 4 пъти на ден. Very Happy  Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.