Случи се днес... какво беше това?

  • 8 149
  • 139
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Пазарувахме в голям магазин за хранителни стоки. Бяхме с двете деца. Когато плащахме на касата, малката ми дъщеря беше в ръцете ми, защото мрънкаше и не исках да вдига шум в магазина. По време на целия пазар детето стоеше кротко в количката за пазар, седнало в столчето си за кола- така пазаруваме. На касата мъжът ми вадеше покупките от количката, аз му помагах, а голямата ни дъщеря прибираше маркираните покупки обратно в количката. Дотук всичко- ОК, но вадейки покупки от количката аз волно или неволно- не мога да определя на този етап- подпрях босите крачета на бебето, на лентата на касата, тази на която се поставят покупките.
Платихме и прибирахме последните покупки в количката. Двамата зад нас- мъж и жена, на висок глас казаха на касиерката, че не желаят да поставят кутията с маслини на лентата, защото тая /аз/ сложи краката на детето си върху лентата. Последваха реплики от рода на това, че те много държат на хигиената и т.н. Касиерката мълчеше... Аз не вдявах точно какво ми разправят тия хора, мъжът ми съвсем, защото той в улисията изобщо не беше обърнал внимамие, какво съм направила точно.
След като излезох от ступора си, аз само казах на жената, да не се безпокои толкова, защото мястото, където босите крачета, на непроходилото още бебе са докоснали лентата за покупки, се намира точно отдолу под нейните покупки, т.е. нейните покупки попадат на друга част от лентата.
В това беше лирическата ми вина, че се обадих. Ония двамата избесняха,  Twisted Evil, заплашиха ни с бой, мъжът ми се намеси, опита се да тушира, но онези- не! Прости сме били, аз съм била буля  Laughing , нарекоха ме къдъна  Joy, аз бях с потник и пола, доста необичайно за къдъна, руса съм със сини очи и приличам на чехкиня, доста ме бъркат хората, но не и с къдъна.
Това, което ме потресе  Shocked беше начина, по който реагираха тези хора. Не се оправдавам, че съм постъпила правилно, като съм опряла крачетата на бебето ми в лентата, където на практика се поставя храната. Ако ми бяха направили забележка, щах да се засрамя и изчервя. Но сега съм изумена, объркана и не  знам къде се намирам. Те ни заплашиха с бой, бяха агресивни и зли. Щяли да ни попилеят, на пихтия да ни направят, тя не била тренирала днес и щяла да ни накъса.
Абе, луда работа... Мъжът ми отиде да оставя количката и се опита да говори с тях... същото... Голямата се разплака, ние се стъписахме и още сме стъписани... Какво беше това? Случи се днес, в голям магазин в голям град... За първи път ми се случи...това простотия ли е, агресия, комплекси, или тези хора просто нямат и не могат да имат деца... та са такива...
Какво мислите вие?

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 10:59 от ikol

# 1
това направо ме разби - сигурно наистина не могат да имат деца и са озлобени от живота и децата ги дразнят - горките

# 2
  • Мнения: 22 342
Хорската простотия е навсякъде, какво повече може да каже човек.

Опаковките на стоките са далеч по-нехигиенички от крачетата на едно бебе. Да не говорим, че по тази лента се разливат какви ли не неща. Но за болни мозъци, като на тези хора това едва ли е от значение.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 731
В момента си афектирана от случилото се. Спокойно. Остави ги да си се нахъсват тези "спортисти". Едно детско краче не е по-мръсно от хилядите ръце опипващи разните продукти.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 545
Хмммм имали са късмет, че не са попаднали на моята голяма уста и на големите ръце на мъжа ми. Тогава щяха да целуват краката на бебето до припадък вместо извинение Mr. Green

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Брррр...... нямам думи!!! Накъде отива този свят?!  #Crazy
Имах подобно преживяване на плажа преди 2-3 години. Бяхме с 2 деца на наши приятели и моята госпожица. Та децата носеха в найлонови торбички вода, за да си напълнят басейна на пясъка. Е, някои бяха с малки дупчици и имаха фонтанчета. Двама, мъж и жена, на около 30 години, легнали досами водата като скочиха, че като се равикаха... ужас!!! Намокрили са ги били, луда ли съм била и прочие. Хората наскачаха уплашено, чудейки се какво толкова става. Побеснях направо!!! Не за друго, а защото става въпрос за нетолерантност към деца!!! Е, не и останах длъжна и може би това и затвори устата, обаче децата как се стреснаха...Ако ми бяха направили забележка тихо и кротко, щях да се скъсам да им се извинявам и да скастря децата, но като не знаят как да реагират ... каквото повикало, такова...
Та за съжаление все повече такива примери виждаме....Озверяха хората и това е!

# 6
  • Мнения: 1 582
Ми какво да мисля?Един културен човек не би реагирал по този начин-може учтиво да ти каже,че не му е приятно да си сложи храната там.ама чак скандали....да налита на бой....Тези хора явно не са гледали деца

# 7
  • Мнения: 146
Ужас!  ooooh! През ден се изумявам колко примитивни са станали много хора. Вече съм престанала и да се опитвам да разбирам такива диваци... Не знам дали искат да имат деца (предполагам обаче, че мразят деца) но от такива родители стават още по-големи чудовища! Може да са били с проблемно детство, хващам се на бас, че техните родители са ги малтретирали, заплашвали и ругали.
Честно си признавам, че не знам какво бих направила на твое място, Икол.. Може щях да се правя, че не ги чувам и виждам. Колкото и да е тъпо.. Не знам как изобщо се реагира на такава простащина, агресия, глупост, събрани в едно.
Освен да се успокоиш няма какво друго да направиш.  Tired Пък и нали лошите неща се забравят

# 8
  • Мнения: 2 563
Тия хора на са наред. В такива случаи гледам през тях и казвам "Извинете". Ако искат да ми вряскат - ОК - аз си излизам обаче. Мъжът ми не го е усвоил тоя номер, но си го уча - няма по-коварен номер от това да си ядосан и да налиташ на бой и да срещнеш безразличие и/или любезно извинение.

# 9
  • Мнения: 48
Не съм афектирана, а изумена!  Shocked
Не оспорвам, това че им е станало неприятно от това, че крачетата на моето бебе са били там където се слага храна, но се замислих, дали ако аз видя нечии бебешки крачета върху лентата, където ще поставя покупките си ще се погнуся. Е, аз няма да се погнуся, а ще се усмихна. Дори да видя нещо, което ще ме погнуси пак не бих реагирала така. За реакцията става дума. Тя ме плаши... много... тези хора пазаруват с нас ва магазина, може да пътуваме с тях в самолет, автобус, може да седнем на една и съща пейка, може да сме хавлия до хавлия на плажа...

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ужас, не се сещам да съм попадала чак на такива злобни и агресивни същества! Представям си какво ти е било, аз също бих се стъписала.
Да не говорим за причината за тази агресия.. абе думи нямам. Като са толкова големи чистофайници, да ходят с маски и гумени ръкавици и изобщо да не си слагат храната по тези ленти, дори да не е стъпвало по тях "мърлявото" ти бебе  Laughing

# 11
  • Мнения: 750
Ай стига ве Shocked.баси хората... doh

# 12
  • Мнения: 2 792
  Хора всякакви, не го преживявай тежко, ежедневието ни сблъсква с купищата идиоти, трябва да си пазим нервната система.

# 13
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
бе я им тегли една и да не ти дреме.
може да са имали кофти ден Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 48
Хората наистина сме всякакви. Но тези бяха мнооооого по-различни от нас, може би затова ме впечатлиха толкова, че занимавам и вас с тях. Много въпроси си задавам, много отговори търся. Най-важното за мен е да разба кое дава право да мачкаме другите. Мъжът беше по- възрастен от нас, а жената наша възраст. Нафукани, може би без финансови тревоги. Та и ние сме такива, с образование сме, умеем да общуваме с хора/поне така си мислим с мъжа ми/, независими сме финансово, деца си имаме, дом,  коли, защо заради едно такова нещо някой, който е на същата опашка в магазина до нас СИ ПОЗВОЛЯВА да се държи така с нас? Кое му дава силата? По какви критерии хората определят мястото в ерархията на другите на опашката в магазина?
Много философско стана...

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 10:57 от ikol

Общи условия

Активация на акаунт