Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора

Дето расте, но не старее

Здравейте, опитни мами!
Родих преди 14 дена. С малката сме вече вкъщи. Тя се променя с всеки изминал ден. В болницата спеше често и по много и не и чувах гласчето. Очаквах същото поведение, когато се приберем вкъщи. Но, уви!
Става все по-неспокойна и вече ми става все по-трудно да я утешавам без да използвам биберон-залъгалка. Чувствам ужасно отчаяние, когато започне да реве. Последната вечер плака 3 часа без да мога да разбера защо и без да мога да и помогна. Коликите и почнаха рано, пием от онези неефективни Сап Симплекс, от които файда няма, но затова пък всички ги предписват.
По принцип искам да я кърмя, кърмя я и искам да и укрепне сукателния рефлекс, защото не и е много силен. Макар че на моменти суче много лакомо. За това не и давам вода с шише, не и давам биберон залъгалка. Майка ми е вкъщи и ми помага и след снощното реване на моята дъщеря, майка ми предложи да и дадем биберон. Не ми се иска да давам биберон. Днес докато майка я приспиваше и дала биберон и малката заспала. Но спа за кратко, разбира се! Не знам какво да правя - дали да настоявам с недаването на биберон или просто да се предам и да бутна и аз биберона в устата.
А тя дори още няма хранителен режим като хората. Опитвам се да я храня на 3 часа, по схемата 7, 10, 13...но тя проспива часове, защото не искам да я будя. Като разви и коликите вече напълно се обърквам кога откакво реве.
Вие, опитни майчета, автоматично ли започнахте да разбирате кога бебето ви реве от глад, кога от нещо друго.
Чувствам се напълно некадърна и безпомощна, мислех, че майчинските инстинкти се събуждат автоматично и те направляват безпогрешно във всяко действие спрямо бебето. Уви! При мен не е така. Вместо това съм силно притеснена, с чувство за вина и безпомощност, и изнервеност като последствие от това.
Ако някоя е изпадала в подобна ситуация, нека ми каже как е минала през това!
Цитирай

varna

ами при нас неистовия рев е признак на глад.
според мен по често да се гушка в мама и на гърдата-да се успокой бебчо-можеш да му даваш и докато спи да суче Smile успех
Цитирай

София

В общи линии все едно аз съм го писала. За капките - на нас ни помагахе единствено Бейбинос. Внимавай какво ядеш. Опитай да не консумираш мляко, защото не винаги организма на майката го преработва достатъчно добре и може да доведе до силни колики. Избягвай подправките , лук, чесън, люто. Супички хапвай. Натуралните сокове, кафето и газираното също не са зе теб.
Понякога и аз така правех - нямаше никакъв друг начин да се успокои детенце, освен да му дам цица, дори и да не е време за ядене. Понякога си плачех с него... Дано имаш достатъчно кърма, защото ако не си дояжа пак ще плаче.
По принцип коликите започват 20-30 мин след като е започнало храненето. И продължават и по 3 часа дори... Sad При нас беше така! Тъкмно српе да плаче и заспи за малко и пак трябва да се храни, а от там и колики наново... един адси кръг... денонощно...А вечер по едно и също време пищеше и се тръшкаше...
И на всичкото отгоре коликите ни продължиха чак до към 6 месец.
Моят съвет е , ако има толкова силни колики детенце, по -добре не бързай да захранваш. Аз така направих.
Цитирай

Велико Търново

И мен ме беше страх от такава ситуация и до 3-4 месец бяха като в казарма. Будех ги на всеки 3 часа за хранене. Така поне знам, че ако плачат, изключвам глада. Не е толкова страшно с буденето! Новороденото е в такава постоянна просъница, че изобщо не му разваляш деня. И памперси съм сменяла на нощното хранене. Не са мрънкали. За няколко дни свикнаха и сами се будеха.
Залъгалка дадох чак на 6-7 месеца заради пустите зъби. Само от това се успокояваха. Не виждам защо се плашиш да дадеш?! А и залъгалките развиват сукателния рефлекс.
Да не би да е гладна? Може да не си е досукала достатъчно. Опитай веднъж да я нахраниш със шише и виж дали ще е по-спокойна.
Няма да се плашиш и да изпадаш в паника! Бебетата усещат всяко твое настроение.
И няма такова нещо да родиш и хоп - все едно са ти инсталирали Windows за бебета! Всичко се научава постепенно и всички грешим и се чудим така ли е правилно. Hug
Цитирай

При мен беше същата ситуация. Рев, колики, рев, не спи, бях се побъркала. И аз не исках да давам биберон да не би да спре да суче Crazy, но накрая се предадох и дадох. Тя пък не го искаше, аз настоявах обаче(да ме питаш що) и почна да и действа успокояващо, но никога не е била пристрастена. Отказа се сама на 8-9 месеца от него.

А относно това да ли реве от глад или нещо друго, много късно започнах да разбирам, защото тя си е ревлива. По принцип като плаче предлагай първо гърда, пък после други неща.
« Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 13:24 от криста »
Цитирай

София

и мойто бебе е така Sad
 а е на 24 дни Sad
Цитирай

на север

и моят син беше така. малко след като се прибрахме вкъщи започнаха коликите и постоянен рев. нормално е да се стресираш - няма как. не му помогнаха саб симплекс и не му ги и давах. беше да гърдата ми почти постоянно и някак си времето просто мина. относно залъгалката, бях твърдо решена да не му давам и така и направих, въпреки че е имало нощи, когато съм си мислила, че на сутринта отивам и му купувам. гледай да яде достатъчно, гушкай го и след няколко месеца ще си забравила, че някога е било така!  Hug
Цитирай

...au bord de la mer

Аз съм давала залъгалка от самото начало-предпочитам спокойно бебе, отколкото ревящо.И ние бяхме със зверски колики и това беше единствения,но ефикасен начин при нас за успокоение.
Цитирай

Аз никога не можех да разбера, а и май все още не знам кога Иво плаче от глад. Затова не съм спазвала никакъв режим, а го кърмех ако трябва часове наред първите 2-3 месеца. Това беше единствения начин да го успокоя ефективно.
Залъгалка въведох едва след края на първия месец, не съм настоявала много за нея, но той хареса идеята.
Цитирай

под жаркото слънце

Бих препоръчала да храниш на поискване, а когато му се спи на бебчето - нека спи.
Цитирай

Шумен

Смени капките на първо време-може другите да й подействат. При нас еспумизана-а действаше. Дай й биберон-90% от децата заспиват така. Кърми я на поискване поне до втория месец
Успех! Hug
Цитирай

Дали не е гладно бебчето ти!? Дъщеря ми ревеше първите няколко дни след изписването ни, въпреки че я кърмих през 3 часа. Когато педиатърката дойде на посещение обаче и ме накара да я накърмя и да се изцедя, за да видим колко изяжда бебето, се оказа че изцедената кърма е еднакво количество преди и след кърмене. Изпаднах в ужас, защото малката няколко дни е била гладна. оттогава се изцеждах и така давах кърмата с биберон, поне знаех колко изяжда и че е нахранена. после много лесно влязохме в режим.
Цитирай

Pyce

Ами щом заспива със залагалката...аз също не исках да давам на моя син и беше на 1 месец някъде,когато започнах да му я давам,та заспиваше или се упокояваше сам.След 2-3 месеца започна да я плюе и досега изобщо не я иска.Детето само ще си покаже.За храненето също-никога не съм си и помисляла да го храня по график,да го будя когато спи или пък да го оставя да плаче половин-един час докато дойде времето за хранене.Когато бях в родилния дом  и го гледах през прозореца как плаче от глад,а имаше примерно още 40 мин. докато ми го дадат затвърдих 100 пъти това си решение.Та той с малки изключения и досега си яде в почти едни и същи часове.Не съм го лишавала и от нощно хранене,след няколко месеца започна сам да спи по цяла нощ без да се буди.
Каквото и да решиш успех Peace
Цитирай

София

Смени капките на първо време-може другите да й подействат. При нас еспумизана-а действаше. Дай й биберон-90% от децата заспиват така. Кърми я на поискване поне до втория месец
Успех! Hug

Напълно подкрепям!

Само да добавя, че много много майки (особено с първото детенце) минават през подобни трудности и се чувстват напълно толкова безпомощни като теб - не се притеснявай, след няколко месеца (дори и по-малко, на мойта щерка коликите й отшумяха около 40-45 ден) всичко ще е отминало.

Успех и прегръдка от нас Hug!
Цитирай
И ние бяхме така.Е,ако можеше автоматично да разбираме какво му се иска на детето...
Първо давах ядене-ако не иска давах водичка,ако не иска-значи са коликите,пък може да му се спи.Ох,доста объркано беше.И всеки път като ревнеше си мислех че е болен и плаче че нещо го боли...Ще започнеш да го разбираш,но като мине повечко време. Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора