Варицела-пренасяне на вируса в/у предмети

  • 6 031
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 275
  Баткото е болен от варицела  следователно и малкия ще се разболее след няколко дни.

    Неиздържам на тази изолация вкъщи с двамата, а  се очертава тя  да продължи цели 35 дни общо ... Sick ( за баткото около 10 дни и след това пък малкия  става контактен още 20 дни)

Според личната трябва да избягваме хора и да посещаваме безлюдни места ако излизаме , но някой да ми каже къде са тези места...как да пазарувам през деня , къде да ги водя пред блока ли?
Как се спавихте вие?
 
       Друг въпрос- вируса се предава по въздушно капков път и той колко време "живее" навън ( незнам обаче правилно ли задавам въпроса) , а предметите който пипа болния заразни ли са и за колко време, дрехите заразни ли са ?пясъка  и люлката , аз(изкарана варицела на 21г.) самата като съм навън нося ли заразата в магазина примерно...след като съм гушкала болното дете.....и други таки примери

 

# 1
  • Разград
  • Мнения: 3 110
http://pramed.com/varicella.htm

Ето тук можеш да прочетеш повече за варицелата.

# 2
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Не е задължително малкия да се зарази от баткото.Племенницата  изкара Варицела,миналия месец.Бяха заедно абсолютно всеки ден със моя син,дори пиха сок от една сламка.На другия ден разбрахме,че е болна и въпреки това малкия не се зарази.

Общи условия

Активация на акаунт