ohapvane i odraskvane ot uli4no ku4e na 3 godishno dete

  • 1 159
  • 6
  •   1
Отговори
molq kagete kakvo da pravq.detenceto e na 3 godini i e s obezobrazeno li4ice,no v pirogov ne ni slogiha nito vaksina za bqs nito za tetanos.opasno li e

# 1
  • Мнения: 2 865
Аз бих го ваксинирала. За тетануса казват че имунитета от ваксината е поне 5 години, но въпреки това при инцидент ваксинират пак. Противобесен център съм чувала че има в болницата между патриарха и витошка (май че беше 1-ва градска).

# 2
  • София
  • Мнения: 1 339
Мисля,че е задължително ако не се познава кучето и то не е ваксинирано. Аз лично дори и да е домашно пак бих сложила незнам дано не ми се налага. Как е детенцето? Дано бързо се оправи и да няма травми миличкото от все сърце го желая

# 3
  • Мнения: 4 150
Кучето трябва да бьде хванато и иzследвано.

# 4
  • София
  • Мнения: 790
Когато мен ме ухапа домашната ни котка, ходих в І-ва градска б-ца, където е кабинета за ухапани от животни. Биха ми тетанус и ме превързаха. Казаха да наблюдавам котката и ако умре до 14 дни, да се върна да ми бият противобясна ваксина  Crazy
В Пловдив не знам къде има такъв кабинет, но мисля че трябва да настояваш да му бият против бяс инжекция. За съжаление имам спомен че се бият няколко и те са доста болезнени  Tired
Успех  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Когато мен ме ухапа куче и бях в Пирогов, изобщо не ме питаха домашно ли е, улично ли е  Rolling Eyes Разбраха ли докторите, че кучето е улично?

Аз бих го ваксинирала. За тетануса казват че имунитета от ваксината е поне 5 години, но въпреки това при инцидент ваксинират пак.

 yes

# 6
  • Мнения: 2 865
Кучето трябва да бьде хванато и иzследвано.
Това би било най-добре.
Обаче в БГ уличните кучета са защитен вид. Как така ще уловят куче за да му изследват мозъка? На мои познати беше нахапано детето от куче. Общинските власти го хванаха, но не за да го изследват а да го "наблюдават". Колко са го наблюдавали незнам, но по всяка вероятност пак е свършило на улицата. Докато в по-цивилизованите страни самия факт че едно животно е агресивно и напада (дори и да не е болно) е предпоставка да бъде премахнато.

Общи условия

Активация на акаунт