Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте,
Колко време след раждането-секцио и нормално се прибира матката окончателно?
Цитирай

Моята гинеколожка каза - окончателно - към шестия месец след раждането.
Цитирай

Варна

Моят гинеколог ме иска на преглед 30 дни след раждането и каза, че тогава ще провери как се е прибрала матката. А за корема каза, че ще се прибере за 2-3 месеца.
Цитирай

Моят гинеколог ме иска на преглед 30 дни след раждането и каза, че тогава ще провери как се е прибрала матката. А за корема каза, че ще се прибере за 2-3 месеца.

Ще провери как се прибира матката, а не как се е прибрала.

mamma_mia пита за окончателно прибиране. Няма общо с корема.
Цитирай

под звездите

Моята гинеколожка каза - окончателно - към шестия месец след раждането.
Peace
Цитирай

Белгия/София

Матката възвръща първоначалните си размери след около 10 дни. Веднага след раждането започва да се свива. Прибира се с 1см на ден. Към 10-тия ден вече не се напива.  Smile
Цитирай

Блонди, ще извиняваш, но грешиш. Нищо лично.  Hug
Цитирай

Варна

Матката възвръща първоначалните си размери след около 10 дни. Веднага след раждането започва да се свива. Прибира се с 1см на ден. Към 10-тия ден вече не се напива.  Smile
Не знам защо стават такива разминавания  Rolling Eyes В моята книга за бременни пише същото, с разликата че за 10 дни се прибирала в малкия таз. Сещам се, че на петия ден преди изписването казаха, че матката ми е 2 см под пъпа, значи за 10 дни може и да се е свила в малкия таз. Чудно ми е обаче как за остатъка ще й трябват 6 месеца  newsm78
Цитирай

Вие говорите за естествено раждане - оттам идва недоразумението. Момичето пита за секцио и нормално. Оттам се разминаваме.
Цитирай

Варна

Искаш да кажеш, че при естествено раждане се прибира за 10 дни, а при секцио за 6 месеца? Ами аз съм със секцио, значи няма начин на петия ден да е била 2 см под пъпа? Обърках се ...
Цитирай

Белгия/София

Блонди, ще извиняваш, но грешиш. Нищо лично.  Hug

Не се сърдя, цитирам лекарски мнения от медицински книги  Hug Но наистина става дума за вагинално раждане, за секцио не знам  Smile
Преди да ме изпишат на 5-тия ден лекарят ме прегледа и каза, че почти не я напива и че бързо се е прибрала. Значи до десетия със сигурност окончателно се е свила  Smile
Цитирай

на пистата

различно е при първо и второ раждане,всяко следващо по-бавно.
Цитирай
На 20 ден след изписването се ходи в болницата в която си родила и те преглеждат.Тогава ще ти кажат прибрала ли се е и всичко наред ли е.Прегледът е препоръчителен,но е хубаво да се отиде.
Цитирай

София

Матката до 6-я месец трябва да се е прибрала а корема......до 1 година, но аз не бих казала, че при мен се е прибрал напълно.
Ако се кърми - матката се прибира по-бързо.Ако не се кърми и няма по този начин стимулиране е доста по бавно.
Цитирай

Където ми видят очите

Не знам защо стават такива разминавания  Rolling Eyes В моята книга за бременни пише същото, с разликата че за 10 дни се прибирала в малкия таз. Сещам се, че на петия ден преди изписването казаха, че матката ми е 2 см под пъпа, значи за 10 дни може и да се е свила в малкия таз. Чудно ми е обаче как за остатъка ще й трябват 6 месеца  newsm78
И аз мисля така.Поне така е пишело в книгите,които съм чела
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.