За децата

  • 5 901
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 843
Наскоро стана на въпрос с една майка от форума, че би искала да посещава Институции за деца лишени от родителски грижи и се разговорихме...

Повечето от вас знаят за ДБМ и какво правят те за децата.
Аз научих за тях едва, когато започнах да посещавам този форум. В продължение на много години спорадично посещавах подобни Домове, основно с цел благотворителност, когато можех да си го позволя. До преди няколко години, беше практически невъзможно да се посети Дом с различна от дарението цел. Това, което са постигнали от Движение на българските майки е невероятно!
Преди няколко дни бях с няколко дами от тях, в едно софийско ДМСГД и гледайки ги, как са се натоварили и се разкъсват между играта с децата, въпросите към персонала от какво имат нужда, притесненията им за това дали дечицата със заболявания имат необходимите суми за съответните лечения и операции, че дори и нелеката задача да дават интервюта за разни телевизии, относно проблемите в законодателството...се замислих, че много от нас със сигурност, биха желали да ги съпроводят при тези посещения.

Давам си сметка, най-вече изхождайки от личната си ситуация, че не винаги имаме физическата възможност да правим материални дарения, не всеки път можем и да присъстваме, но ласките ни не струват нищо, а да отделим време веднъж на един или няколко месеца, почти всички можем. Ако сме повече, ако сме много, можем да "подсигурим" на тези деца, малко по-често внимание, знаете, че жените, които се грижат за тях, нямат много време за галене.

На вас, бъдещи и настоящи родители, осиновили децата си, няма нужда да обяснявам какво ще им дадат нашите прегръдки и целувки. Сами знаете най-добре!

Е, какво мислите?

* Настоящата тема е съгласувана и коментирана с lavender и пусната с пълното й съгласие! Wink

# 1
  • Мнения: 921
ДарЗаМен, мисля че идеята наистина е много добра!!! Получаваш виртуална  Hug.
Мисля си, обаче, за това как точно ще се организираме, тъй като сме от различни краища  на страната? newsm78
Иначе за подкрепа на идеята - аз съм ЗА с две ръце!

# 2
  • Мнения: 1 843
Таня, ти си от Бургас, нали?
В повечето по-голями градове, че дори е не в толкова голямите, ДБМ имат вече майки-доброволки, участнички в движението им.
Например тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198833.0 , можеш да проследиш дейността им и съвсем неангажиращо да се включиш в някои акции.

Мисля, че ДБМ ще бъдат доволни на всякаква помощ. Та дори и да в само под егидата "ласки за децата". Simple Smile
Мисълта ми е, че много хора се въздържат, мислейки, че е нужна някаква колосална активност. А не е така. Днес един час - вие, утре - друг, в други ден - трети...

# 3
  • Мнения: 921
ОК! Схванах!!! Мерси за препратката, Петя. Peace В Бургас май се е заформила добра групичка. Всъщност вече обмислях подобен вариант, тъй като SNA ми спомена за тази инициатива  на майките от Бургас. Мисля, че наистина ще има полза от нас. И калкото повече, толкова повече, нали!  Wink

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Май няма група за Враца Sad

# 5
  • Мнения: 1 843
Май няма група за Враца Sad

Може ти да си едно добро начало... Grinning

# 6
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Мислила съм за това и честно казано се чудя дали сега точно е подходящия момент.
Може би след като ни се обадят за дете, тогава.
Аз съм много емоционален човек и ще се привържа към всички деца, ще харесам някое, а няма да бъде възможно да ни предложат точно него Sad

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
пиша тука щото незнам къде ина4е.

Гледайте днес(неделя) от 17.00 до 18.00 ББТ!!!!!!!!!!!!

# 8
  • Мнения: 921
Май няма група за Враца Sad

Не се оплаквай, Wa_wa - имаш избор. Joy Joy Joy Можеш да се присъединиш и към групата от Бургас (поне духовно, а пък ние ще нагушкаме децата и от теб). Важно е желанието. Hug Hug Hug

# 9
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Сега по темата,4е отдеве малко я оспамих,извинявайте Simple Smile

понеже нямаме навика да пишем из другите подфоруми,а винаги ето тук

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=181789.480

затова може би незнаете,4е в пове4ето слу4аи ходим при децата за да ги видим и поиграем,а не само да носим дарения Wink
Във въпросната тема пишем кога и къде ще ходим.Който има желание нека я следи и се обажда.Ходим оба4е основно в провинцията ,по-рядко в Сф ,но поне веднъж на 2 седмици сме из домовете в Сф.Най-ве4е в един бебешки дом  и дом за деца от 3 до 7 г....

Основно от София мърдаме до Перник,Кюстендил,Доганово,Златица,Трън..........
Ако някой иска да дойде е добре дошъл Hug

В градовете Пловдив,Видин,Пазарджик,Г.Оряховица,Кюстендил имаме май4ета,които се организират на място и си посещават съответните домове.
Те имат теми ето тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=50.0

Бихте могли да се свържете с тях и се раберете.В някои домове оба4е искат здравни книжки и не можем да го избегнем.Особено в бебешките.Бъдете подготвени и за това Twisted Evil

В тези градове където няма моми4ета на ДБМ не знам как стои въпроса с посещенията.Всеки желаещ оба4е би могъл да се обади и попита как става влизането на доброволци и обгрижването на децата.Много е разли4но във всеки дом.
Извинявам се ,4е така делово,но нещо съм скапана и напоследък нямам сили за излишни емоции.На моменти ми идват множко и ставам неадекватна.

Гледахте ли предаването по ББТ?

# 10
  • Мнения: 176
Май няма група за Враца Sad

Не се оплаквай, Wa_wa - имаш избор. Joy Joy Joy Можеш да се присъединиш и към групата от Бургас (поне духовно, а пък ние ще нагушкаме децата и от теб). Важно е желанието. Hug Hug Hug
Ти можеш да бъдеш добро начало! Аз открих Бургаската група преди 2 месеца, а тя е създадена от февруари т.г., ако не се лъжа, но вече сме около 20 момичета! Удовлетворението е просто невероятно!!!
Мислила съм за това и честно казано се чудя дали сега точно е подходящия момент.
Може би след като ни се обадят за дете, тогава.
Аз съм много емоционален човек и ще се привържа към всички деца, ще харесам някое, а няма да бъде възможно да ни предложат точно него Sad
Аз си помислих същото при последната акция, когато момичетата направиха рожден ден на деца от дома. Изпратих подарък за един от рождениците, но не посмях да отида по тази причина  Sad Не знам дали ще мога и като си взема детенце - че какво ще ми попречи да се привържа към още едно. А ми се ще да отида..Не знам newsm78

# 11
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
DarZaMen,  Hug  Hug  Hug,
добре си го написала. Плюс това, помоща не се измерва в пари, а понякога даже и в един разговор с дете. Малките имат нужда от мноооого прегръдки, а големите от още повече, защото вече осъзнават каква им е съдбата. Още, големите имат нужда от допълнителни знания и умения, които за съжаление поради недостатъчен персонал не могат да придобият. Всяка от нас има някакви таланти  и е ориентирана в дадена област от живота. Можете да им разказвате и показвате, което не е свързано повечето случаи с пари. Ако някой е запален турист, може спокойно да направи някои излет даже със семейството си и деца от някой дом. Има още много начини, да прекараш времето си с децата, като най-важното е желанието а не средствата.
Всички от ДБМ биха съдействали, на всеки желаещ, да направи ежедневието на децата малко по-разнообразно.

  bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Просто няма как да не се включа и тука!
DarZaMen  bouquet
wa_wa ти можеш да бъдеш едно добро начало на такава групичка във Враца-винаги имаме нужда от нови хора...отговорни и всеотдайни       
Мислила съм за това и честно казано се чудя дали сега точно е подходящия момент.
...........винаги е подходящ момента .....обади се на  lavender   за да питаш как да направиш първата крачка,а и всяка една от нас съпричастните и "работещи " към ДБМ ще ти дадем добър съвет
Децата в домовете имат нужда от ласки,от някой когото да пипнат,да докоснат и да разгледат-копчето на блузата,,гривната,лака за нокти,нещо по чантата,фотоапарата....някой когото да гушнат силно или да седнат в скута му.......аз например много се надявам на следващото ни ходене при малчуганите в Страхилово Hug да има по-вече мами с нас от Горна Оряховица или Търново Sick
Karol&Erik    bouquet
и за всички от ДБМ радвам се,че ви открих и ,че съм една от вас

# 13
  • Мнения: 2 577
Здравейте, момичета!
Ако някой има желание да се включи в пазарджишката групичка - ето ни! Hug Hug Hug

# 14
  • Мнения: 529
 Cry За съжаление не можах да гледам предаването.
Мога ли да го изтегля от някъде?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт