Пак за дезодорантите, но този път от друг ъгъл...

  • 1 346
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 274
Наскоро ми се появиха едни кафеникави петънца под мишниците. След различни изследвания, проучвания и обстойно разгадаване на инградиентите на дезодорантите, които ползвам от козметичката ми (която е изключително квалифицирана) - стана ясно, че тези петна са от алуминия, който повечето дезодоранти съдържат. Алуминият е канцерогенен елемент и появяването на тези петънца се оказва едва ли не нормално. Shocked
Вече 2-3 седмици лекувам този така неприятен ефект. То не бяха пилинги, то не бяха чудеса...
Козметичката ми твърди, че трудно ще се премахнат и въпреки, че някои ги няма вече, а други са избледнели - имам още толкова ходене по процедури. Tired

Някой друг сблъсквал ли се е с този проблем? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 5 313
а какви марки си използвала?

# 2
  • Мнения: 274
Най-често съм ползвала Виши, но силно се надявам да не е от него. По-скоро от Нивея, които много харесвам. И от още един доста скъп, чието име в момента ми избяга от съзнанието. Thinking newsm78
Козметичката ми е взела сега някакъв лавандулов с не знам си какво още в него. Хубав е, въпреки че до преди него не понасях мизирмата на лавандула.

# 3
  • Мнения: 4 076
Козметичката ми е взела сега някакъв лавандулов с не знам си какво още в него. Хубав е, въпреки че до преди него не понасях мизирмата на лавандула.
Каква марка и състав??

# 4
  • Мнения: 372
Не съм имала такъв проблем, но доколкото знам на нашия пазар всички део-та са с алуминий... Може би най-добре да си поръчаш някой от интернет, на dr. Haushka примерно.. има и накакви дезодоранти crystal blocks - от морска сол... а може и направо само талк или пък сода бикарбонат да използваш поне временно, май било ефикасно  Wink

# 5
  • Мнения: 4 076
. има и накакви дезодоранти crystal blocks - от морска сол...
И аз съм чувала за тях.Ще помоля ако някой знае сайта(нещо не мога да го намеря)да го напише,че имам възможност да си го поръчам по приятел от САЩ,стига да не закъснея много.

# 6
  • София
  • Мнения: 971
Да не ви плаша, но дезодорантите против изпотяване повишават риска от рак на гърдата. Някъде бях чела за такива научни изследвания....

# 7
  • София
  • Мнения: 2 437

Нямам такъв проблем, но съм виждала жени с кафява кожа под мишниците и съм се чудила от какво се получава.


Да не ви плаша, но дезодорантите против изпотяване повишават риска от рак на гърдата. Някъде бях чела за такива научни изследвания....
Аз съм го чела в клуб Медицина на дир-а...преди няколко години беше.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
За спрей-дезодоранти ли става въпрос или и стиковете съдържат алуминий?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 437
За спрей-дезодоранти ли става въпрос или и стиковете съдържат алуминий?


Алуминий видях, че има в Рексона стик.

Ето ги двете теми

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=medicine&Number=1940651989
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=medicine&Number=1944210493

# 10
  • Мнения: 1 941
И Одорекса ли спада към опасните ??? Shocked

# 11
  • Мнения: 3 830
Ой, кофти. Дано ти се махнат петната!

Аз някога също много обичах един дезодорант на Нивеа в бял флакон. Супер свежо миришеше. Бих си го купила пак, но не съм го виждала от години.
Впрочем, бих се позамислила, преди пак да си купя дезодорант  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт