раждане под вода

  • 5 201
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Здравейте. Всеки момент ми предстои раждане на второто ми детенце. Бях решила да събера повече информация за раждане под вода, но улисана в други ангажименти, съвсем съм забравила. Раждането си го планирах да бъде по нормален начин при стандартните условия. Вчера извъднъж се сетих за възможността  - раждане под вода, за която бях мислила по-рано. Бих искала да събера каквато е възможно информация за това - действително ли се облекчават болките, как се развива това в България, какви са цените и заслужава ли си. За съжаление нямам никакво време, защото термина ми беше на 29юни. Моля помогнете ми  да събера някаква информация. Разбрах че в София такава възможнсот има само в 1 АГ Света София.

# 1
  • Мнения: 3 069
Не съм раждала във вода но мисълта да се плицикам в собствените си течности и кървища не ми е приятна.
Те отричат къпането в басейни вече, та да не говорим за раждането във вода.....
Лично мнение и никой не ангажирам с него!
Успех Peace

# 2
  • Мнения: 2 051
Титипопова,
ето два разказа, в които се описват водни раждания, и двете са в София:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=192755.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171825.0

В едната тема ще намериш и много друга полезна информация, свързана с подготовката за раждането. Може да ти излязат и други темички оттам.
Успех и леко раждане,сега  виждам че е съвсем близо Hug
 

# 3
  • Мнения: 705
Освен двата разказа, които ти е дала Ведра, може да видиш и тази тема за водно раждане:
Раждане въ … 88;ия


Въпреки че задаваш въпроса си за водно раждане, ти пускам и други теми, които сигурно ще те интересуват. Не са подредени хронологияно. Успех!
Раждането: … , 21:33:43 » - много хубава статия, ще ти вдъхне увереност, където и да решиш да раждаш Simple Smile
маймунска& … , 15:15:17 »
Естествен& … 74;ек
Re: Естестве  … 86;ве
За домашно … 72;не
Активно ра … 72;не
Разкажете  … 72;не
Днес се род … 76;ом



Ако имаш време, по-добре сега, ако не - след раждането, но прочети и тези теми:
За изхожда … 72;не
За изхожда … ;ст 2


Последна редакция: нд, 01 юли 2007, 23:34 от Мая+Доброслав=Кирчо

# 4
  • Мнения: 936
  Аз родих на 07 Юни във вода, в Тина Киркова, при Григорова. Беше ми второ раждане, не изчаках термина, а го предизвикахме по-рано. Взех хапчето в 5 ч. сутринта и зачаках контракции. На фона на предишното ми раждане, което беше с ужасни по сила контракции, мога спокойно да кажа, че тези не ги усетих - бяха през 2 минути и почти до края останаха като менструални болки в лека фаза, НО през цялото време се движех и не легнах изобщо. Когато разкритието стигна 5-6 см, ми спукаха мехура, защото във ваната се влиза само при изтекли води и се потопих в топлата вода. Контракциите си продължиха и естествено ставаха малко по-болезнени. ..
  Държах да родя във вода по няколко причини:  за да не лежа през цялото време, за да не ме пипа никой; за да не ми правят епизиотомия, дори и да се налага; за да не ми крещи никой на главата и да не ми лягат на корема; и най-вече от любопитство.

  Последните контракции бяхя 2-3 и много бързо усетих напън... докато се усетя и детето излезе, като напънах само веднъж.
За тези, които не знаят, във водата не изтича нищо - остана си чиста докато излязох, за да излезе плацентата. Нямах никакво разкъсване; само ме дезинфекцираха и си легнах. По-късно ме качиха във ВИПа.
 
 Безкрайно съм доволна от раждането си, което спокойно мога да кажа, че не усетих - единствената болка беше в момента на прорязване на главичката на детето.
  Според мен си заслужава, особено при второ раждане, защото може да се направи разлика с първото.
  Таткото беше през цялото време при мен, пускаше ми музика, правеше ми масаж за отпускане; бяхме сами по време на контракциите - идваха само да видят разкритието и тоновете на детето, а когато ме пуснаха във водата, при нас остана една акушерка, за да следи за напъни. 

  Единственото, което ме спираше да се реша да раждам във вода беше обявеното работно време на екипите - от 8.00 до 16.30ч, но  когато се срещнах с Григорова и я попитах , тя ми каза, че това няма значение и след като съм се уговорила с нея, може да реагира по всяко време на денонощието.

  Платили сме 500 лв за избор на лекар - Григорова си заслужава; 250 лв за самостоятелна родилна зала с вана; 100 лв за присъствие на бащата; и по 30 лв на ден за двойна ВИП стая.
 
 
 

# 5
  • Мнения: 71
Благодаря много на всички които отговориха на моята тема. Особено много ми беше полезен разказа на ненаатоа. Сега ще се опитам да реагирам. Дано да успея защото се сетих прекалено късно. Ако успея - добре, ако не - ще трябва да родя по нормален начина и на въздух. Още веднъж благодаря на всички.

# 6
  • Мнения: 131
Здравей,
аз родих във вана с вода в 1-ва АГ, Тина Киркова. Това беше най-великият момент в моя живот! Родих без разкъсвания, а само 20 мин след раждането спокойно седях на леглото и хапвах сандвич Simple Smile.
На практика  - до получаване на необходимото разкритие лежиш на легло и когато момента настъпи (при мен беше на разкритие 8см.) влизаш във ваната. Водата определено ми подейства успокояващо и отпускащо. Контракциите и напъните бяха някак далечни и не болезнени (това ми беше първо раждане и не мога да определя дали са били по-малко болезнени). Упойка нямах (не може и да имаш, тъй като си във вода). След всеки напън изваждах корема си над водата, за да могат да чуят тоновете на бебето със специално малко устройство. Леа се роди на 4-тия напън (20-тата минута във ваната). Съпругът ми преряза пъпната връв Simple Smile. Сложиха ми я на гърдите за кратко.
Виднага след раждането на бебето се излиза от водата, за да се "роди" плацентата на стандартния стол за раждане. Това е така, тъй като плацентата е богата на кръвни тела и е опасно да излезе във водна среда.
Относно коментара
Не съм раждала във вода но мисълта да се плицикам в собствените си течности и кървища не ми е приятна.
Те отричат къпането в басейни вече, та да не говорим за раждането във вода.....
Лично мнение и никой не ангажирам с него!
Успех Peace
ще добавя - ваната е със система, при която водата непрекъснато се пречиства - кървища няма.
....доволна съм от раждането си и при второ пак така бих родила !
На теб успех и леко раждане - какъвто и да бъде окончателния ти избор!

# 7
  • Мнения: 2 051
Сега ще се опитам да реагирам. Дано да успея защото се сетих прекалено късно. Ако успея - добре, ако не - ще трябва да родя по нормален начина и на въздух.
О, ти още си тук Laughing
Опитай, едва ли ще те върнат от болницата...
Леко раждане каквото и да е то!
И разкажи после.

# 8
  • Мнения: 71
да. още съм тук. ако до утре сутринта не съм родила, ще ходя в 1 АГ на запис за да проверят дали всичко е на ред за водно раждане и съответно да избера лекар. После ще разказвам.

# 9
  • Мнения: 2 051
да. още съм тук. ако до утре сутринта не съм родила, ще ходя в 1 АГ на запис за да проверят дали всичко е на ред за водно раждане и съответно да избера лекар. После ще разказвам.
Чудесно!
Стискаме ти палци да устискаш до утре!
Леко Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 2 332
да. още съм тук. ако до утре сутринта не съм родила, ще ходя в 1 АГ на запис за да проверят дали всичко е на ред за водно раждане и съответно да избера лекар. После ще разказвам.

Успех!!! Леко раждане - ще чакаме като поулегнат нещата в къщи след изписването да се включиш с разказ за раждането си!  Hug

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Утре ще пусна още един разказ за водно раждане в Св.София само преди седмица - там има и имена на лекари, ако не си се насочила вече към някого Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 1 877
Много интересно - записвам се, за да следя!

# 13
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
почти съм убедена че живот и здраве второто ще го родя във вода. Разказите ви звучат като музика за ушите ми на фона на моите 12 часови мъчения

Общи условия

Активация на акаунт