Направи мечтата Реалност

  • 1 105
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 617
Пускам темата в помощ на една съфорумка. Тя участва в конкурс, в който ако събере най-много гласове ще и отпуснат пари за инвитро, за да зачене така мечтаното бебенце.

Моля, ви да я подркепим, гласувайте за нея на следния адрес http://www.bankazaidei.com/?p=ideas&id=981&v=1&s=7

една идея за машина за понички и диша във врата, направо не проумявам.

# 1
  • Мнения: 3 271
Готово  Peace Дано тя и всички други семейства имат шанс да се сдобият с мечтаното бебче!

# 2
  • Мнения: 22 867
И от мен! Дано се сбъдне мечтата и!

# 3
  • Мнения: 6 167
готово!
желая им успех!!!

да попитам ( може би тук е подходящо). Тези 250 хиляди семейства с проблеми... къде са преброени ( и как).
по мои сметки ( съвсем на 'око) това са 500 000 души в репродуктивна възраст. от 2 милиона пенсионери в бг, още толкова деца, остават 2-3 милиона и то барабар с малцинствата.
малцинствата ги махам от сметката ми за проблеми, защото не мисля, че те търсят решение и изобщо се 'броят", тоест да има 1 милион български двойки, което означава, че 50 процента от семейните двойки в българия имат проблеми със зачеването??? Ще съм благодарна на официални източници на тази цифра , защото ми се струва силно преувеличена ( да се надяваме!).

# 4
  • Мнения: 985
гласувах Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 3 392
С удоволствие.
Гласувах.

# 6
  • Мнения: 22 867
По повод питането на Lennie

Цитат
Проучване на Фонда за народонаселение към ООН - 2003 показва, че около 270 000 семейства в България са с увредено репродуктивно здраве, в резултат на което не могат да имат потомство без лечение. На фона на общо намалените възможности за раждане на деца, свързани със социално-икономическите трудности, възникващи при тяхното отглеждане, възпитание и обучение, особено по отношение на второ, трето и всяко следващо дете, осигуряването на известен брой раждания за сметка на излекувани безплодни семейства е от важно обществено значение.

Не знам колко е точно това проучване, но това са много семейства. Особено на фона на неувредените ромски такива..............

# 7
  • Мнения: 4 111
Нали точно тази машина за понички преди време ни моли да гласуваме и ние как да откажем...  Blush
Но момичето с инвитрото се появи съвсем скоро и за щастие взема преднина!
Даже тази с поничките беше дала директен линк - като натиснеш - вече си гласувал.

# 8
  • Мнения: 6 167
лабрекс, благодаря  Peace Shocked
меко казано съм шокирана, от 6-7 милиона страна... звучи невероятно такава цифра.

# 9
  • Мнения: 2 495
Гласувах Peace Успех й желая Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 2 437
Има вече няколко такива теми. Дали пък да не се закове някъде, че стават много  Thinking

Lennie , това са официални данни изнесени от Българската асоциация по стерилитет.
Ти наистина не можеш да си представиш колко много хора около теб имат този проблем. Но те не го споделят, а си измислят разни "достоверни" причини, че отлагат бебеправенето.
Понякога има и вторичен стерилитет, т.е. двойката има едно дете (или жената е била бременна), но не може да има второ.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
най-благородното желание до тук.
Подкрепих го.  Peace

# 12
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Готово....

# 13
  • Мнения: 2 910
Гласувах Peace
Дано мечтата на това семейство стане реалност!

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Пожелавам им успех!
И независимо дали ще спечелят конкурса им пожелавам скоро да гушкат така желаното дете  Hug

Общи условия

Активация на акаунт