Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

O.A.E./ Пазарджик

Въпреки, че имам опит, в последно време слушам и чета различни мнения по въпроса в каква поза трябва да спи бебето първите 3 месеца.
Всички знаем за ужасния Синдром на внезапната детска смърт. Последните изследвания доказват, че е много важно как се поставя бебето да спи. Препоръчва се да спи по гръб с крачета допряни в леглото и да не е много завито. Това не пречи главата му да е обърната настрани за да не се задави.
В много книги, включително и във този сайт, се препоръчва поставяне настрани като периодично трябва да се обръща. Наслушах се и на много проблеми с изкривени главички Shocked

Със Зайед следвах препоръката за леко и свободно обличане, без стегнато повиване. Спане по гръб с крачета опряни до леглото. Поне първите месеци. Обръщала съм го настрани само като е бил болен и е повръщал. После започна сам да си се обръща...

Та, какъв е вашият опит?
Цитирай

Велико Търново

Дъщеря ми като новородена спеше само по гръб,по едно време се наблюдаваше леко изкривяване на главата,но като порасна се оправи.Сега вече на година спи само по корем-това е скромния ми опит!
Цитирай

UK, Harlow/София

Поставях го настрани, по препоръка на педиатърката.
Цитирай

Белгия/София

Педитата тук ми препоръчваха по гръб. Моят инстинкт обаче ме караше да го слагам настрани. Така правех  Peace Темата е доста дискутирана, в търсачаката е пълно с такива теми, може и там да метнеш едно око.  Hug
Цитирай

Bapнa

Както и да го слагах - той все си спеше по гръб с главичката на една страна  Peace
Цитирай

София

на мен в майчин дом ми казаха че трябва да се слага на дясно след като се нахрани,и през два часа да се обръща на другата страна.
Цитирай

София

Както и да го слагах - той все си спеше по гръб с главичката на една страна  Peace
Peace
Цитирай

Аз го слагах на една страна, като му сменях посоките след всяко хранене. Към втория или третия месец започна да се обръща по гръб да си спи  Peace
Цитирай

Слагам и на страни и по гръб с главичка на страни.
Цитирай

Cтраната на лалетата...

по гръб Peace
Цитирай

По света и у нас!

По гръб. Peace
Цитирай

Samokov

Аз я слагах настрани - През деня с лице към прозореца, а през нощта - към спалнята, за да мога да си я гледкам! Така си го измислих за най-удобно и да не забравям кога как съм я сложила, защото не може все на една страна да спи! Сега вече как и да я сложа.....все едно има шило на дупето! newsm32
Цитирай

Аз го слагах настрани, а той от 10тия ден се извърташе по корем.. и започнах да го слагам по корем.. И досега така си спи най-добре  Crazy
Цитирай

Слагах я настрани, като редувах лява и дясна. В края на 1 месец започна сама да се обръща по гръб и оттогава си спи така, само главата й е настрани.
Цитирай

Лондон

Точно както си описала в първия си пост: задължително по гръб, никакви възглавници, юрганчета, плюшковци и други финтифлюшки. Доказано е, че това е най-безопасната поза - защо да си правя експерименти???

Ето ви таблицата:
http://sids.org/nfeaturedques.htm
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора