Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 юли 2007, 18:37 ч.

Ще почернея ли с фактор 50+

• 2 584
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте момичета,
Ходих наскоро на лазерна епилация и ми се налага на морето да ползвам много висок слънцезащитен фактор.
Досега съм ползвала- 4 или 8 на Nivea.
Сега ще ходя за една седмица и си взех на Eucerin 50+.
Та мисълта ми е имам ли някакви шансове да хвана тен с толкова висок фактор.
Някой ползвал ли е такива високи фактори независимо от марката и какъв е реузлтата.
По принцип съм бяла и в началото се кафяво- зачерявавм и после хващам тен , но доста нетраен- за около две седмици след морето ми пада.

# 1
  • София
Миналото лято аз ползвах 20-ти фактор на Нивеа, защото и аз съм много бяла. По принцип поне два месеца преди да замина на море ходя на солариум, но миналата година нещо не се задействах навреме и се наложи да замина беличка на море. И ... си взех 20ти фактор, че поне да не стана на керемидка още от първия ден на плажа. Та мисълта ми беше, че до петия ден потъмнявах с много бавни темпове - там където се бях намазала кожата ми мнооооооого бавно хващаше тен, а на ходилата - че бях забравила да ги намажа  Joy Joy Joy ми бяха станали като на циганче Simple Smile)) ....
А 50ти фактор - не знам - може и да не потъмнееш!

# 2
  • София
Аз мажа малката с такъв фактор на VICHY и за цялото лято вкл. и на морето досега е хващала съвсем лек тен.Но аз изобщо не  държа да е черна, предпочитам да е защитена от слънцето.

# 3
  • старата столица:)
От две години започвам морето с Виши 50ти и към 4-5 ден след първото нанасяне на 50ия фактор мажа с по-малък и така постепенно почернявам.Никога не съм изгаряла за тези две години, нито съм се белила.Сега пак ще започна с 50ти на Eucerin.

# 4
  • София/Света на Диска
Трудно и бавно ще се осъществи, но не е невъзможно.

Използвам фактор 60 за бялата ми кожа и резултатът след 10 дни слънчеви бани е малък.

# 5
  • сърцето ми е до морето
След лазерна епилация не забраняват ли седенето на слънце? newsm78
Хваща се тен, но по-бавно и по-здравословно.

# 6
  • София
Много, много бавно.
Аз дори с фактор 25  не мога да потъмнея.  Grinning

# 7
  • Варна
Мажех си лицето с крем с фактор 50...ходех на солариум същевременно...сега лицето ми е една идея по-бяло от тялото...така че определено има ефект от тези кремчета  Peace

# 8
  • София
Ще почернееш, но много бавно. И все пак това е по-добрия вариант, от колкото да си излагаш кожата на слънце след лазерната епилация. Бих те посъветвала и да стоиш повечко под чадъра. Приятно изкарване на моренцето Wink

# 9
  • UK/София
 Ще почернееш Simple Smile
 Детето ми го мажа с 60-ти фактор и вървим уж по сянка.Вчера като го къпех и видях колко много е почернял.

# 10
Ще потъмнееш. но ще стане с повече слънчеви бани

# 11
  • близо до Витоша
няма да почернееш,
.........от опит Wink

# 12
  • Видин
 Фактор 50+ по принцип се води сън блок, което значи че намазан с такъв фактор не чернееш, тъй като има някакви специални частици, които отразяват лъчите и не позволяват проникването им в кожата.
Ползвам за дъщеря ми 50+ на Виши и предишните две лета от морето се връщаше даже по-бяла отколкото е  Laughing. Нямам намерение да я пека, а да предпазя кожата и.
Тъй че най-вероятно тен няма да имаш  Wink, което не е чак болка за умирачка.

# 13
  • Варна
ползвам на Авен 50 фактор, мъжа ми вече цял месец ме води на плаж и така почерня, аз дори и загар нямам, единствено ходилата ми са придобили тен, но и там ще слагам Peace

# 14
  • София
Ами според мен е малко вероятно да почернееш, но пък ще се радваш на слънцето без да се притесняваш, че ще увредиш кожата си.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт