След противозачатъчни?!

  • 4 922
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 302
Здравейте Grinning , отскоро съм във форума и всички неща, които си споделяте много ме вълнуват. В момента по необходимост пия противозачатъчни, защото цикълът ми беше станал нередовен. Идваше ми на 13-15- тия ден #Onfire . И лекуващия ме гинеколог  каза,че трябва да пия хапчета поне 6 месеца. А аз и годеникът ми много искаме бебенце. Направо ги мразя тези хапчета, остават ми цели 3 месеца още.  Sad  Ако желаете, моля споделете вашия опит, след спирането на противозачатъчните. Имахте ли някакви проблеми, как се върнахте в нормалния си цикъл? Преди три години бях пила около година и след като ги спрях веднага се върнах към нормалния си цикъл, но сега се притеснявам.

# 1
  • Мнения: 2 123
Миличка, не се притеснявай!Аз също преди години пих в продължение на  Thinking ...може би година хапчета. Щом ги спрях си ми дойде нормално и месец по-късно забременях. Разгледай във форума отпреди 1 месец даже бях пуснала такава тема "Забременяване след противозачатъвни" /нещо такова/. Там много момичета са споделили опит в това отношение.От колежките във форума Мечето е пример за забременяване след спиране на хапчетата Flutter
Щом си  си отишла на лекар, и спазваш предписането - ти си направила първата стъпка към бъдещото си майчинство - отговорна си з а здравето си и за това на бебо!Успех Heart Eyes

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Здравей и добре дошла !  Simple Smile
Нямам опит с противозачатъчните , но ето предишната тема за тях , може да ти е полезна .

# 3
  • Мнения: 4 302
Съжалявам за повторената тема! #Puppy dog  irinii, благодаря ти, Grinning  ще я потърся. Наистина се притеснявам, макар в листовките и лекарите да твърдят, че няма проблем при забременяването, след това. Но друго си е да го чуеш от минал по тоя път Simple Smile

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Не я търси , дала съм я !  Grinning

# 5
  • Мнения: 922
И на мен ме се наложи да пия хапчетата заради лелката (само, че по различни от твоята, причини). И аз имах своите притеснения за след това, но Чичо Доктор ме успокои, че при някои жени дори се налага да ги пията, за да могат след това да забременеят по-лесно (какъвто случай е Кръстницата).
Добре дошла и поздрави

# 6
  • Мнения: 1 612
Здравей и добре дошла!

# 7
  • Мнения: 4 302
Е сега след прочитането на темата се чувствам определено по-спокойна.  Дано всичко да си дойде на мястото. Grinning В края на месеца ще правим годеж, а юни е отреден за сватба.  Bulb То пък точно тогава ще спирам хапчетата  Laughing .

P.S. Маминки, дечицата ви са много сладки.

# 8
Аз пих почти три години Diane 35 и след като ги спрях, забременях на втория месец, явно първия не сме се потрудили достатъчно Laughing

# 9
  • Мнения: 303
nameri si svesten doktor, na koito da imash doverie i samo nego slushai!

# 10
  • Мнения: 1 428
Здравей Вера.Мога да ти кажа само че и моя беше нередовен и дълго време не можех да забременея.Пих противозъчатъчни 3 месеца и след спирането им още на следващия месец бях бременна.Пожелавам го и на теб
 Stuck Out Tongue

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Цитат на: *vera
Здравейте Grinning , отскоро съм във форума и всички неща, които си споделяте много ме вълнуват. В момента по необходимост пия противозачатъчни, защото цикълът ми беше станал нередовен. Идваше ми на 13-15- тия ден #Onfire . И лекуващия ме гинеколог  каза,че трябва да пия хапчета поне 6 месеца. А аз и годеникът ми много искаме бебенце. Направо ги мразя тези хапчета, остават ми цели 3 месеца още.  Sad  Ако желаете, моля споделете вашия опит, след спирането на противозачатъчните. Имахте ли някакви проблеми, как се върнахте в нормалния си цикъл? Преди три години бях пила около година и след като ги спрях веднага се върнах към нормалния си цикъл, но сега се притеснявам.

 Flutter  Аз забременях веднага след като ги спрях, т.е. трябваше да почна едни други, и реших на своя глава, че един месец без хапове ще ми се отрази добре. Е отрази се, ей ме на всеки момент чакам да раждам Wink  Успех и на теб! Flutter

# 12
  • София
  • Мнения: 3 123
Блазе ви  Embarassed  Confused ,аз пък пих 6 месеца Диане-35 заради ПКЯ и като го спрях ми дойде само първия месец и от тогава 5 месеца вече-нищо. Imp Сега ми предстой лапароскопия за надупчване на яйчниците и се надявам след това да имам редовен цикъл и овулация и бебо да стане бързо разбира се. Simple Smile

# 13
  • Варна
  • Мнения: 841
Цитат на: angels_zg
Блазе ви  Embarassed  Confused ,аз пък пих 6 месеца Диане-35 заради ПКЯ и като го спрях ми дойде само първия месец и от тогава 5 месеца вече-нищо. Imp Сега ми предстой лапароскопия за надупчване на яйчниците и се надявам след това да имам редовен цикъл и овулация и бебо да стане бързо разбира се. Simple Smile


 И аз утре влизам в болница по същата причина, колкото до противозачатъчните, при  мен нещо "забременяващият" ефект не се получи през последните 10 месеца, но пък се надявам до два три да стане Grinning

Общи условия

Активация на акаунт