Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Диети и отслабване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 358 отговора

DE

Здравейте на всички, които са решили да отслабнат здравословно!  Hug

Линк към първата ни тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198181.0;all

Линк към зеленчуковата ни тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=201327.0

Основната схема, която спазвахме при първия курс, беше:

ПЛОДОВО - ЗЕЛЕНЧУКОВА  ДИЕТА
 1 ДЕН - 1 кг. пресни краставици                           
 2 ДЕН - 1 кг. портокали
 3 ДЕН - 1 кг. пресни домати
 4 ДЕН - 1 кг. ябълки
 5 ДЕН - 4 зелени салати + 1 краставица
 6 ДЕН - 1 кг. портокали
 7 ДЕН - 1 кг. пресни краставици
 8 ДЕН - 1 кг. киви
 9 ДЕН - 1 кг.пресни домати
10 ДЕН - 1 кг.мандарини или грейпфрути
Дневната дажба се разделя за 4 - 5 приема на ден. От течностите е разрешенa
само минералната вода. За 10 дена се отслабва с 10 килограма.

Но някои от нас преработиха режима и въпреки това имаха голям успех! Те хапваха различни плодове или зеленчуци до 1 кг и на хранене само 1 вид плод или зеленчук съответно в плодовия или зеленчуковия ден. А всички пихме поне 3-4 литра вода!

Освежаващ айс ти за горещи дни  Wink
Правя си ментов чай. Оставям го да изстине малко, т.е. да е топъл, но не горещ. Пълня половин чаша с лед. Слагам вътре 3 резена портокал и 1 лимон, но не ги изстисквам! Заливам с чая и бъркам. Получава се много ароматна студена напитка!

Ако някой си прави ягодов ден, ето 2 идеи...
Взимате половин кило ягоди и го пасирате с пасатор. Единият вариант е да го сипете в няколко чашки и го пъхате в камерата. След няколко часа имате ягодов сладолед! Другият вариант е да добавите няколко кубчета лед и пак да пасирате. Получава се страхотен ягодов шейк като в Макдоналдс! Леле, каква гадна диета  Mr. Green !

Ето малко информация за плодовете и зеленчуците:
Ако искате да подобрите кръвообращението яжте череши.
Черешите внасят радост и веселие в човека.
За да бъдете красиви яжте най-хубавите ябълки.
Ябълката внася мекота.Прави човека благ, мек, снизходителен.
Сините сливи се отглеждат за усилване на вярата.
Прасковите се ядат за лекуване на стомаха.
Кайсиите се ядат за анемия и за чернодробни заболявания.
Смокините носят здраве.
Пъпешът развива у човека внимание,маниер,обхода.
Динята чисти стомаха и червата, дава настроение и действува на ума.
Доматите подобряват кръвообращението.
При малокръвие яжте краставици.
Ако искаш да си благ, яж грозде.
Ако дробовете ви са слаби и умът ви не работи, яжте
грозде. То лекува дробовете.
Който иска да стане интелигентен и разумен да яде круши –
с правилна крушообразна форма, с хубав жълт цвят.
Като ядете дренки, придобивате устойчивост и
издръжливост в характера. Те доставят желязо в кръвта.
Киселините на лимона дават активност на човека

Линк за режим на хранене след диетата, подходящ като захранване:
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=17&id=2133

С любезното съдействие на wonderful:
Димитър Пашкулев ми каза това, което ви написах по-горе. По-добре е да се разнообразява менюто за деня, не е нужно да е само един вид плод или зеленчук. Част от зеленчуците, според него, е добре да се приемат и на прясно изцедени сокове. Примерно сок от сурова тиквичка, краставица и моркови.
Аз, за сега не съм си правила сок. Закусвам с кайсии и праскови. Като огладнея пак, ям салата от домати, краставици, пипер и магданоз. Не я овкусявам по никакъв начин. Без сол, без мазнина. Като огладнея слетобяд пак малко плодове. А вечер отново салата. От време на време изяждам по едно морковче и няколко парченца сурова тиквичка.
Попитах го и за захранването. Много е важно, когато решим да се захраним да го направим много внимателно и умно. Според него, първите дни през деня отново се ядат плодове и зеленчуци и вечер се захранваме или със малко зеленчуци на пара или с малко зеленчукова супа(примерно картоф, морков, целина, магданоз; без сол). На вторият ден към супата вечер се прибавя малко растителна мазнина и овесени ядки.
На следващият ден на обяд - малко кълнове. На четвъртият ден се прибавят малко ядки за закуска(сурови-примерно бадеми, но се маха люспата), а вечерта коприва или зелен фасул и т.н.
Тъй като след разтоварителен режим храната се усвоява по-добре, след него имаме нужда от по-малко храна, следователно трябва да ядем по-малки количества. И примерно да преминем към разделно хранене, защото започнем ли да се храним както преди ще напълнеем отново.
И никаква сол, докато не се захраним!

Е, хайде стига съм писала!  Wink Започва вторият тур на нашата диета! Всички са добре дошли!  Hug
Успешно диетуване, момичета!   bouquet  bouquet  bouquet
« Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 02:28 от ZiMa »
Цитирай

DE

Кой направи успешно диетата?

Ивету - 11 дни - 7,6кг

Зима - 10 дни - 6,5кг

Диди - 10 дни - 6,0кг

wonderful - 10 дни - 5,5кг

Останалите момичета прилагат диетата в момента...
От утре - 2.7 започва втората голяма вълна! Присъединете се!
« Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 15:32 от ZiMa »
Цитирай

Ловеч

Честита ни нова темичка. Браво Зима прекрасно си се справила.  Hug

Утре сутрин ще докладвам за мойте резултати за 10 дена. + 1 защото  днес изкарах на течности ( не знам защо просто така се получи )

Лека нощ до утре.
Цитирай

DE

Привет, ИвеHug
Ти сигурно ще си с най-добри резултати!  Peace Което много ме радва, защото с твоята упоритост го заслужаваш!   bouquet

На мен, както казах, утре ми е първи ден и ще съм на 1кг череши! Peace
Хайде всички диетуващи да се запишат! Love
Цитирай

Добрич

Добро утроооо момичета Hug

ZiMa    bouquet за темичката - супер си Peace

Днес и аз започвам диетата, но и аз като теб Зима - ти с череши ,а аз с диня, че имам една цяла. Краставичките ще почакат до утре Peace

Момичета - утре ще тръгвам, много ще ми липсвате, ще правя снимки и после ще Ви ги покажа. Влизам в нета само много рано сутрин и късно вечер, досещате се защо нали - ако ли не , да Ви кажа просто децата не ме оставят на мира 35

Хайде на кафенце без млекценце

Цитирай

ZiMa сътворила си страхотна тема, поздравления   bouquet и дано всички се похвалим с много свалени килограми тук  Hug.
Аз започвам с ден на краставички и обещавам днес да им се насладя без никакви прегрешения.
Диди приятно прекарване на моренцето  Hug и благодаря за кафето Very Happy При мен положението с писането е същото, свободна съм сутрин и вечер като заспят децата, а през деня купона е пълен  Mr. Green
Успешна и спорна седмица мили момичета Love
Цитирай
Зима страхотна темичка а и оформлението е супер,аз пак днес ябълки ще хрупкам че вчера ядох 4кг.диня.Е знам че трябва 1 кг.ама като не ме засища.А и вечерта панирано сиренце с салана и после и банан апосле и шоколад.Е добре че поне хляв не ядох Mr. GreenАбе днес мисля да наблегна само на ябълки пък квото ще да става.Успех на всички и да не е честита новата темичка 35
Цитирай

София

Може ли и аз да се присъединя към вас? Very Happy
Имам за сваляне 7 кг и се надявам тази диета да подейства и при мен.
Обаче ще я съчетая със спиране на цигарите.Надявам се този път да се преборя с този си порок.
Днес мисля да ям само диня.
Пожелавам успех на всички диетуващи.    bouquet
Цитирай

DE

Диди, още веднъж ти пожелавам весело изкарване на морето и приятна почивка!   bouquet
Благодаря ти за кафенцето!  Love  Спазвай си 1кг норма на ден, но при динята може до 2кг - това дори при плодуването е позволено!  Peace Чакаме снимки! До скоро!  Hug
Стефи, днес си под наблюдение  Naughty ! Така че без издънки моля те  Praynig ! Ние сме с теб!  Hug
Мони, ти при нас ли започваш или ще плодуваш?  newsm78 Не яж толкова диня бе жена  ooooh! ! Ще получиш захарен шок!  Wink
Бианка, добре дошла!  Hug Радвам се, че се присъедини към нас!   bouquet

Аз нападам черешитеееее  Laughing ! Успешен диетичен ден, сладурани!  Hug
Цитирай

София

здравейте и аз искам да се присъединя към вас, защото отпуската почти дойде, а имам още многооо за сваляне Smile успех на всички   bouquet
Цитирай

DE

Луничке, добре дошла!  Hug
Цитирай

София

ZiMa, ти спортуваше ли нещо по време на диетата, защото резултатите са ти страхотни  newsm10
Цитирай

DE

Миналия път не се помръднах. Пред сесия съм и денят ми изглеждаше горе долу така:
ставане-кафе-къпане-учене 10 часа-вечеря-телевизия-лягане. С малката разлика, че няколко пъти съм ходила до метрото на 100м от вкъщи и после още 30м до университета  Laughing .
Този път ще тренирам на степера (купих си преди няколко дни) и ще правя тае бо на Били Бланкс (има го в нета за сваляне). Имам още доста да свалям, така че се надявам сега пак да имам същите резултати  Praynig !
Цитирай

Ловеч

Здравейте момичета.  Hug Чак сега имам време да вляза да драсна някой пост, а после отивам да си купя някоя дрешка по случай свалените кг.

Резултатът при мен от режима е 7,6кг. сега най-важното е да успея да ги задържа хем , че съм сигурна , че ще кача 1-2кг. Мисля да направя близо седмица на по леки храни като постепенно слагам по нещо ново зада успея да задържа повечето кг. След този периот ще направя пак 10 дена и се надявам да се отърва от останалите излишни кг.  Praynig

Добре дошли на новите момичета. Успех и няма да съжелявате!

Лек и успешен ден  Hug
Цитирай

DE

Иве, добавих те! Браво, ти си най-голямата отличничка!   bouquet  bouquet  bouquet
Ако погледнеш по-нагоре, ще видиш линк към подходящо захранване! Успех и те чакаме пак при нас!  Hug Кога ще повториш курса? newsm78
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 358 отговора