Защо детето не наддава на тегло?

  • 9 308
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 494
Имам много близко дете, което от няколко години стои на почти едни и същи килограми. Нямам наблюдения с какво го хранят вкъщи, но родителите му са интелигентни на вид. Въпреки това, мисля че за едно подрастващо дете не е нормално и здравословно да не расте на тегло. Вече е на 9 години, а от 5-годишно е наддало с 1 или 2 килограма. Много е слабо. Иначе умствено е много добре развито. Все пак не смятате ли, че това ненаддаване би му се отразило негативно?

# 1
  • София
  • Мнения: 819
Може генът да му е такъв и детето да си е добре, без значение колко кг е. Всичко е много относително и индивидуално. Стела от 2 години е 13-15 кила, а не е болна (слава богу), яде си всичко, обаче има вграден кактус отзад и не спира да се движи, затова и не се задържа грам по нея. Peace

# 2
  • Мнения: 1 640
Странно,а на ръст пораства ли?Ако е така,значи след още 1-2 г.може да стане изключително слабо,защото "дръпва"само на ръст,а теглото-минимално.Аз бих го приела за проблем и бих търсила решението му.Все пак костната и мускулната маса би трябвало да нарастват ,а оттам и теглото,нали?!

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
Явно са ти много близки, щом имаш поглед върху точното тегло на детето през последните 4 години. В такъв случай можеш направо да разговаряш с родителите за наличието на евентуален проблем. Чудя се, щом сте толкова близки, не знаеш ли как се храни детето....

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
И моята е все около 20 кг от години, но расте на ръст. Според педиатърката това е важно.
За мен по-ненормално е, ако много наддава. Не съм чула дете да се е разболяло от недохранване при наличието на храна, но пък за болни от затлъстяване деца и всички усложнения, свързани с това, съм се наслушала. Та не ги мисли твоите близки....

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моят син сега ще навърши 7 г. В момента е около 17-18 кг. За последните години не се е убил да наддава. Храня го добре - разнообразно, балансирано и достатъчно. Не го държа детето гладно. И на вид също съм интелигентна. Умствено хайванчето е добре, даже много добре. Глисти или др. заболявания, осуетяващи наддаването на килограми засега не са установени. Не забелязвам липсата на свръхтегло да му се отразява негативно, даже напротив.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да му пуснат изследвания за паразити.
Не се шегувам.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Да му пуснат изследвания за паразити.
Не се шегувам.

Ето, моето е излседвано за паразити многократно /споменах нарочно по-горе/. Няма такива. Ама си е кльощав. Просто такъв е. Аз също съм била такава. Какви ли подмятания се правят зад гърба ми, че ето, интелигентна жена /поне на вид де  Wink/, пък детето й на човек не прилича. Ужас!

# 8
  • Мнения: 1 494
Долавям някакво засягане в част от отговорите...Явно се е получило недоразумение- не казвам, че щом детето е слабо, родителите са 'неинтелигентни'. Ако някой така е разбрал- грешка. Допускам всякакви причини...Затова и питам тук. Търся хора с опит...Не смятам, че имам право да се меся- мисля, че е работа на семейството. Искам да изясня въпроса за себе си...
На ръст пораства и точно- става все по-слабо...

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Изобщо не се засягам на тема "интелигентност". Нямам никакви комплекси в тази посока.  Simple Smile Нито мисля, че има връзка между килограмите на някое от децата ми и моето ниво на ментално развитие. Но когато някой "близък" се съмнява в това дали, как и колко храня детето си и се опитва да дава акъл ме докарва до бяс. Просто някои деца са слаби и това е! Защо трябва да има някакв тъмна причина???

Като дете аз самата бях години наред тормозена от близки и роднини с подмятания комари и скакалци ли ям и дали се чупя като ходя. Още се дразня като си спомня. Затова и реагирам зле на подобен род загриженост.

# 10
  • Мнения: 1 113
Племенникът ми е така. На почти 7 г. е, а тежи 18 кг. Расте на височина и се храни добре и пълноценно. Пускаха му какво ли не изследвания - всичко му е наред. Майка ми казва, че брат ми е бил същия. Явно си е до ген.

# 11
  • Мнения: 1 494
Изобщо не се засягам на тема "интелигентност". Нямам никакви комплекси в тази посока.  Simple Smile Нито мисля, че има връзка между килограмите на някое от децата ми и моето ниво на ментално развитие. Но когато някой "близък" се съмнява в това дали, как и колко храня детето си и се опитва да дава акъл ме докарва до бяс. Просто някои деца са слаби и това е! Защо трябва да има някакв тъмна причина???

Като дете аз самата бях години наред тормозена от близки и роднини с подмятания комари и скакалци ли ям и дали се чупя като ходя. Още се дразня като си спомня. Затова и реагирам зле на подобен род загриженост.

Кой каза-'тъмна причина'?
Както казах не съм тръгнала да давам насоки на хората. Това не пречи да си изясня нещата, нали? Peace
Очевидно са ти останали кофти спомени...Но има разлика в момента. Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Нямам наблюдения с какво го хранят вкъщи, но родителите му са интелигентни на вид. Въпреки това, мисля че за едно подрастващо дете не е нормално и здравословно да не расте на тегло.

Това как ти звучи? На мен не добре. Ако моя "близка" я чуя да ми изръси нещо подобно, за секунди ще станем страшно "раздалечени". Аз разлика не виждам, ако трябва да бъда честна.

Ако наистина сте толкова близки, не виждам какво те притеснява да говориш с майката дали детето има някаква анемия, изследвания правени ли са му за паразити, има ли някакъв здравословен проблем или просто не е особено ящно. На близки хора, наистина загрижени, бих обяснила без да се дразня. Твоят постинг, обаче, не ми рисува подобна картина. По-скоро нездрав и не особено добронамерен интерес.

# 13
  • Мнения: 1 494
Хм, ако си търсиш развлечение, не си намерила човека. Разбрах ти мнението, нямам нужда от повече. Очевидно проблемът ти не е там където го търсиш. Приятен ден ти желая...Другите мнения са ми по-интересни.

# 14
  • Мнения: 4 841
Ако наистина сте толкова близки, не виждам какво те притеснява да говориш с майката дали детето има някаква анемия, изследвания правени ли са му за паразити, има ли някакъв здравословен проблем или просто не е особено ящно. На близки хора, наистина загрижени, бих обяснила без да се дразня. Твоят постинг, обаче, не ми рисува подобна картина. По-скоро нездрав и не особено добронамерен интерес.

Подкрепям това мнение! Изобщо не мога да разбера какво си очаквала да получиш като мнения в тази тема - диагнози ли някакви, какво?  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт