Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 юли 2007, 16:25 ч.

отново за PVC дограма

• 1 224
  • 11
  •   1
Отговори
 Каква е разликата между 3/4/5 камерните и кои фирми правят по-качествени продукти? Рехау, Вайс профил и тн.? Някой може ли да даде информация?

# 1
  • София
Когато потърсиш в гугала ще намериш най-различни фирми,навсякъде дават информация за това какъв е профила и каква е разлита м/у тях(3,4,5)камерни,но ако търсиш ПВЦ гледай да е немско и не се лъжи да взимаш 5к.дебелината на касата е като три камерната,само където е по-скъпо 5 от 3..това ми го обясниха когато аз гледах за подмяна на дограмата вкъщи

# 2
Аз съм търсила в гугала,но искам мнение от някой,който е сменял даграма и може да даде съвет,да обясни плюсовете  и минусите.Ето и ти ,maggito, ми даде добър съвет ,за което ти благодаря!Чакам и още напътствия!

# 3
Аз ще ти отговоря като производител на дограма.Разликата между 3/4/5 камерната дограма има в топлопроводимостта на профила.Колкото повече камери по-добре,но трябва да ти кажа ,че по мое лично мнение не може да се сравнява дори 3 камерната немска с 5 камерна турска или дори Бг.Така,че аз ти препоръчвам немска дограма ,а вече според парите се съобрази с камерите.

# 4
И аз да де се включа, немска но коя?

# 5
А за стъклопакета какво ще кажете?За предпочитане е к стъклото,но е досто скъпичко.

# 6
  • Варна
Аз да ти оговоря като човек, който продава от 7 години дограма.Simple Smile
Разлика има в дебелината на касата (профила) в посока вън- вътре. При 5 камерните обикновенно е 70 мм. Какво ти дава това? Ами малко по- добра топлоизолация. Подчертавам МАЛКО. За разликата в цената не си струва. Дебелината на профила влияе основно върху статиката. Т.е за по -големи крила (оваряеми части), да не се усукват и прочие.
Съвет от мен - немски профил е добре, защото PVC суровината е със състав какъвто трябва да бъде, не е икономисано нищо ( поне така казват Simple Smile ), т.е. няма да ти пожълтее толкова бързо профила от външната страна. Но пък е по -скъп от БГ производството. Основно обаче за добрата топллизолация е какво е стъклото, все пак неговата площ е в пъти по- голяма от тази на рамката. За предпочитане е стъклопакет с нискоемисийно К- стъкло.  Задържа топлината от ел. уредите вътре. Имам такова и наистина работи. Simple Smile
За мен е оправдано да си вземеш български профил, а за икономисаните парички да си сложиш К- стъкло.

# 7
  • Варна
И аз да де се включа, немска но коя?
Която и да е, стига наистина да е немска. За жалост не са много тези дето все още си теглят профилите в немско.

# 8
Може да изглежда малко тъп въпрос,но: Вярно ли е ,че на южна стая К-стъкло не се поставя,защото става много горещо,дори и да е с климатик?

# 9
  • Варна
Чувала съм подобни твърдения, дори от колеги, но до сега не съм намерила достатъчно убедително доказателство, че е така.
А и няма много логика... В южната стая слънцето пада под ъгъл и не грее директно, така че огромни жеги не се усещат. В къщи сме с източно изложение и откакто изгрее до към 12- 13ч. слънцето е директно в стъклата, много по- горещо е отколкото с южно. Както казах имам К- стъкло и изобщо не съм усетила разлика от преди. А и действието на К- стълото е да задържа лъчите в забравих кой спектър, отразяват се и остават в стаята, но този спектър е характерен за лъчи излъвани от отоплителни уреди, а не от слънце. Извода всъщност е, че това стъкло действа само зимата и само за определен вид лъчение. Пропуска  слънцето както всяко друго стъкло, просто когато отопляваш си запазваш топлината вътре благодарение на този окисен слой на стъклото.

# 10
Избрахме Рехау ,двоен стъклопакет с К стъкло.Дано да сме направили правилния избор.Сега се чудя какви щори да избера:вертикални или хоризонтални?Дайте съвет!

# 11
  • Варна
Добър избор сте направили!:) Дано нямате проблеми с експлоатацията.
А за щорите.... аз предпочитам хоризонтални. Но е много субективно. Само си спомням, че някъде споменаха за вертикалните, че се чистели трудно, коетъо не мога да кажа за хориз.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт