American chicks - 15 (И замириса на... кебапчета - 4th of July тема)

  • 12 447
  • 304
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 593
AL 
mariyanac (Марияна) - Лияна 2г - Декатур AL /CA

CA
ANAID (Диана) - Сан Франсиско
Didi3 (Диди) - дъщеря 14г, син 12г, син 4г - ЛА
Pal4eto(Галя)- в очакване на 1-во бебе- момче-София/ЛА
Juturna - Сан Франсиско
Зора (Зорница, 29г.) - в очакване на първо, Сан Франциско

CO
dessivl - Виктор 5м, 6.5г, 11г, 17г, София/Денвър
milf - син 1г - София/Денвър
eleonory - дъщеря 3г

CT 
eseymour (Елица) - Джейн 2м - Ню Хейвън
Hear Again

DC 
Abadjieva (Анна) - Анелия 2г, Elizabeth - 1 м.

FL 
MrsG - Sophia, 9/16/06 - София/Тампа
Джи [xG&J] - Anthony Kyle, 1/22/07 - София/FM-CC
Кейси - Самуил; в очакване на второ - Кейп Корал
Sunrise - 7г, 10г - Форт Лодърдейл
sofkobofko - Дани - София/Сейнт Питързбърг
Venera26 - Форт Лодърдейл
mariana (Марияна) - Синтия 2г - Варна/Орландо
val_karaliiska (Валка) - София (22 юни 2006) - Дестин

GA 
victoria - Елла (19 декември 2005) - София/Атланта
тед76 (Теодора) - Кристиян 8м - Нова Загора/Атланта
4baby -  Антоанета (22 август 2006) - Атланта

HI/CA 
Jungle (Петя) - Натали-Джоел; в очакване на второ - Ориндж Каунти

IL 
Jeanne (Жана) - Александър 6г, Виктор 1г - Сливен/Чикаго
Zhana (Жана) - Мими и Софи (4 март 2006) - София/Ямбол/Чикаго
Pety (Петя) - Ричард 5г, Дейвид 1г 3 м - Сливен/Нейпървил
twins_mama (Диди) - Аля и Влади 3г - Чикаго
missy7 (Мария) - момиченце 10м - София/Чикаго
curly (Ралица) - Джаклин (24 януари 2006) - Сливен/Чикаго
baumy - син 16м - Чикаго
ТинаХрис (Христина) - Жорко 12м
Hot momma (Петя) - Симон 10г, Мая 2г - Плевен/Чикаго
elmo (Теодора) - Ния 2г - Асеновград/Нортбрук (Чикаго)
Niki1 - Чикаго
vgzaharieva - Криси -3 г.

MD 
DiMom (Христина) - Диана 2г 2м, Донна 2м
WinnieThePooh (Мая) - Николас (29 юни 2006) - София/Columbia

МА 
Бубка (Боряна) - Дани (11 април 2006) - Пловдив/Бостън
 
MI 
phonelady (Ваня) - Ивона (10.25.1998), Наско (09.29.2005)

MN 
bistraz (Бистра) - Мартин 1,5 г

NV 
smily_5q (Петя) - Йоана (1 май 2006) - Русе/Лас Вегас
Ра-ра (Ралица) - Йоана 3м - Варна/Лас Вегас
ina (Северина) - Ерик 2г - Русе/Лас Вегас

NH 
whity - 10г, 3 г

NJ 
sipirumi - Иво - 1/7/07 - Сливен/Атлантик Сити
Dushica (Веси) - Деси 4 г
блажка
silverarrow

NY 
Zarka (Заряна) - Мария (22 април 2006) - Видин/София/Лонг Айлънд
danchita (Йорданка) - Александра 2г 4м - Асеновград/Ню Йорк
hotmama73 (Елица) - Рада (13 декември 2005) - София/Плевен/Ню Йорк
Tandoori (Ани) - Калин (24 май 2003); Елена (24 август 2006) - Варна/Албъни
kader - Бруклин
LL Cool J - Ню Йорк
vinito - Ню Йорк

NC 
MissZ - Aлекса (12 април 2006) - Варна
maria_75- първо, края на Януари

OH 
anette1104 (Анна) - Ния 2г6м, Стефан 8м - София/Синсинати
Krassi (Краси) - Денис 14г, Косара 5г - Синсинати
Ружа - Лора 3г, Марта 21 месеца

PA 
Giraffa (Надежда) - Дамян 9 м - София/Стейт Колидж
jinajina - батко 13г, в очакване на второ - Питсбърг
Шоколадкина - Велизар 1г 5м, в очакване на второ - Ямбол/София/Пенсилвания

TX 
agito (Аглика) - дъщеричка 2г 4м -  Бургас/Далас

WA 
Liann (Ани) - Деси 06 Февруари 1992, Кристина 05 Май 2005 - Пловдив/Сиатъл
Etka (Елена) - Никола 3г - Карнобат/Сиатъл
mimoska (Мариана) - Адриан (28 юли 2006) - Варна/Сиатъл
Gergana - Мина 1г 6м - София/Сиатъл
Tannita (Таня) - Диана 4г 6м, Кристина 2г - Сливен/София/Сиатъл
Mama E - дъщеря; син - Seattle/ Bellevue

+ misholina

Предишни теми:
Бъдещи и настоящи мами в USA
Бъдещи и настоящи мами в USA-2
Бъдещи и настоящи мами в USA-3
US бъдещи и настоящи майки - a.k.a. American Beauties - 4
American Beauties - 5
American Beauties - 6
American седянка - 7
American седянка - 8
BG Ladies in US - 9
Ladies, Beauties, Moms-to-Be: come around here - chat for free #10
American Pie #11
Tandoori for President -"12-та нощ" по американски
xАмериканска Фатална 13-та...
US-14

# 1
  • Мнения: 7 091
Мацки, има ли някоя от вас дето е сложила шини като възрастна?  Embarassed Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 783
Блажка, аз дойдох с J-1 2000 година, после минах на F-1 за МВА, и сега съм на H-1, преди няколко месеца подадохме за waiver, но ми го отказаха. Аз бях спонсорирана от USAID и на такива като мен много трудно дават waiver, ако дават изобщо. При докторите е малко по-различно, защото те не са спонсорирани от държавна агенция. Не е лесно, ама какво да се прави, не съм знаела че като дойда тук ще се оженя, съвсем не ми беше това намерението. А сега не ми се тръгва  Cry Cry Ама ще се справим.

Аз погледнах документа на моя съпруг. Той не е бил спонсориран от държавна агенция, затова явно не ни е засягал закона да се върнем за 2 години.
2 години ще се изтъркулят като два дена.  Simple Smile Waiver и на лекарите не дават лесно, а уж при тях има голямо търсене, тази моя позната ходи години наред по интервюта из цялата страна, и разбира се, ако те огрее, става за място, където друг не ще да ходи.  Wink
Браво на амбицията и куража ти в оцеляването през всички тези борби и бюрокрации!
Мерси! Ако някой е бил в моята ситуация, моля обадете се да споделим опит, че ми е любопитно да разбера, как са се справяли другите. При нас е вече решено, само от любопитство, а и да знам за какво да се приготвям след 2 години. Наистина ще минат бързо. Още повече, че не сме в най-лошата ситуация, можеше и много по-зле да бъде.

# 3
  • Мнения: 3 478
Това за зъбките и аз съм го чувала като неофициална информация ( че колкото по-късно, толкова по-здрави), но дали е така не е доказано, пък и какво може да се направи? Както каза Бубка, няма да ги набуташ обратно, я!

Офффф, на мен време за филми въобще, ама въобще не ми остава. Незнам вие кога насмогвате. Аз от работа в къщи, 2 часа с малката, баня, легло и на другия ден наново. В такива моменти си мечтая за толкова плютото БГ майчинство.

Тандури, аз като малка носих, но ако трябва да слагаш хич недей да се червиш ами давай смело. Масово гледам се носят такива от възрастни.

# 4
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Силвър, супер тема!

И аз съм доста изостанала с филмите. Гледахме The Interpreter миналата седмица, хареса ми.

# 5
  • Мнения: 940
Гледам за тортата сте писали  Hug ,като настане момента съвети ще искам и то много -нали ще помагате!
Тандури...поясни ми защо бг блатове за торти,тука няма ли ,или бг са по хубави от тукашните-аз по принцип искам да пека във форма че Елла си умира за патета ,зърнах в Майкълс  форма  за пате ама с 2те половини и май това искам да ползвам -искам го и аз тоя чай от коприва!

тина ...може и от микс да правя , ще искам препоръки от кой микс ,ама ще взема да направя една торта преди събитието за да изтренирам че да не изложа нещо .

Зъби миеме от няколко месеца със четка  и бебешка паста ,преди това карах с вода и пръст за да я свикна със процедурата.И аз мисля че е генетично със зъбите.Сокове и ние не пиеме,вода и мляко и толкоз.

Гледах little children снощи-напълни ми душата,май има всичко за всеки в този филм ,много интересен.Наистина те кара да се замислиш дълбоко за брака като цяло.

# 6
  • Мнения: 2 563
Блажка, аз дойдох с J-1 2000 година, после минах на F-1 за МВА, и сега съм на H-1, преди няколко месеца подадохме за waiver, но ми го отказаха. Аз бях спонсорирана от USAID и на такива като мен много трудно дават waiver, ако дават изобщо. При докторите е малко по-различно, защото те не са спонсорирани от държавна агенция. Не е лесно, ама какво да се прави, не съм знаела че като дойда тук ще се оженя, съвсем не ми беше това намерението. А сега не ми се тръгва  Cry Cry Ама ще се справим.

Аз погледнах документа на моя съпруг. Той не е бил спонсориран от държавна агенция, затова явно не ни е засягал закона да се върнем за 2 години.
2 години ще се изтъркулят като два дена.  Simple Smile Waiver и на лекарите не дават лесно, а уж при тях има голямо търсене, тази моя позната ходи години наред по интервюта из цялата страна, и разбира се, ако те огрее, става за място, където друг не ще да ходи.  Wink
Браво на амбицията и куража ти в оцеляването през всички тези борби и бюрокрации!
Мерси! Ако някой е бил в моята ситуация, моля обадете се да споделим опит, че ми е любопитно да разбера, как са се справяли другите. При нас е вече решено, само от любопитство, а и да знам за какво да се приготвям след 2 години. Наистина ще минат бързо. Още повече, че не сме в най-лошата ситуация, можеше и много по-зле да бъде.

Бистре, аз напуснах САЩ за две години след като не хванах Х1Б. Омъжих се и заминах и го оставих моето момче сам тук. Две години бачках в България, после той взе гражданство и ето ни тук. Времето определено течеше по-бързо, а аз се затрупвах с работа... Ох, можем да си говорим, ама днес съм с чревен вирус, явно и себе си не мога да излъжа, че не трябва да съм в леглото. Пазаете се.

# 7
  • Мнения: 7 091
Victoria, те и в БГ не са български, но тук не знам защо не продават такива готови. Виждала съм само за тарт блатове, които хипотетично могат да станат, ако изрежеш къдравото и ги изравниш Simple Smile.  Иначе варианта да си изпечеш от готовите смеси също е хубав, аз го казвах от гледна точка на твоето улеснение.  Peace
 А иначе за 3-Д патето, да ти кажа аз като за първи път не бих се впускала чак в такъв грандиозен проект. По-добре вземи от легналите форми за патета или пък и сложи пате отгоре на тортата. Кога е РД? АКо имаш време да изтренираш предварително тортата най-добре, и ти ще се чувстваш по-комфортно. Още един минус на 3-Д патето е, че ще стане само блат с крем отгоре, не можеш да сложиш като в нормалната торта плодове за малките например, освен ако не направиш като мен с тортата пожарна- сложих ябълки,стафиди и т.н. в самия блат, ама патето ще стои право, не знам дали ще издържи, защото плодовете правят блата по-нестабилен.

За шините още не знам...едва ли ще ме огреят от финансова гледна точка, но моя зъболекар все ми пили. И знам, че е прав човека, че после ще си търся зъбите и няма да ги има, ама много скъпи тези шини.  Rolling Eyes

За сайта с блатовете и чая от коприва- намерих чая и сайта, обаче блатове вече няма.  Sad Така ме е яд, че не си взех преди! Имаше и бели и кафеви.  Confused

# 8
  • Мнения: 2 257
За да затворя темата за зъбите ще кажа, че и на мен, и на баща му са поникнали по-късно, тъй че не знам доколко е генетично, но може някой ген да се е промъкнал от някъде; аз самата нямам проблеми със зъбите, освен по някой заблуден кариес през годините, та се надявам да е някакъв бум на растежа Rolling Eyes Благодарна съм, че му се разминава само със зверско чесане и лигавене, без температури, мятане нощем и ревове. Благодаря ви, момичета, за подкрепата.

# 9
  • Мнения: 3 367
Аз от работа в къщи, 2 часа с малката, баня, легло и на другия ден наново.
ще ми се смеете пак,но и това сложих на график,т.е филмите..ако не си наумя да гледам нещо и не структурирам ве4ерта според плана  - време не ми остава..
та тоя уикенд то4но е 8.30 Ния беше разтребена да си 4ете,ве4еряхме мноооооооого набързо и в 8.45 пред тв за да мога да си легна до макс 11.30,ина4е не издържам..

# 10
  • Мнения: 940
Тандури ...мерси за обяснението  Hug ,аз имам сума време чак декември сме рожденници  Grinning -ДА има смисъл в това което казваш,само заради пустата  форма заслужава ли си да омаловажа блата  newsm78 ей в това е въпроса -аз естествено искам тортата да е вкусна -и както казваш ти да има и плодове,може би ще използвам легнало пате и това е!Имаш ли снимка на пожарната  Simple Smile.Ще ми пуснеш ли линка за сайта да си поръчам чай? Mr. Green
Аз ще се ровя във други сайтове за блат ,ако намеря ще свирна!

# 11
  • Мнения: 1 783

Бистре, аз напуснах САЩ за две години след като не хванах Х1Б. Омъжих се и заминах и го оставих моето момче сам тук. Две години бачках в България, после той взе гражданство и ето ни тук. Времето определено течеше по-бързо, а аз се затрупвах с работа... Ох, можем да си говорим, ама днес съм с чревен вирус, явно и себе си не мога да излъжа, че не трябва да съм в леглото. Пазаете се.

Пази леглото, много са гадни тези вируси. Пиши ми на лични, когато имаш време.

# 12
  • Мнения: 1 783
Аз от работа в къщи, 2 часа с малката, баня, легло и на другия ден наново.
ще ми се смеете пак,но и това сложих на график,т.е филмите..ако не си наумя да гледам нещо и не структурирам ве4ерта според плана  - време не ми остава..
та тоя уикенд то4но е 8.30 Ния беше разтребена да си 4ете,ве4еряхме мноооооооого набързо и в 8.45 пред тв за да мога да си легна до макс 11.30,ина4е не издържам..


Ох, знам за какво говориш, хем ние сме само с едно дете.  И аз все се опитвам график да направя, ама все нещо не успяваме да го спазим... Един филм ако гледам на седмица, се чувствам добре, после един сериал, и вестника и Ню Йоркъра, и не остава време за друго. Срам ме е,  Embarassed ама вече книги много рядко чета, добре че чета Ню Йоркър и там разказите са добри. Така ми липсва Съвременник от БГ.

# 13
  • Мнения: 994
victoria, пусни google има доста сайтове с идеи, може да се вдъхновиш.

Ето аз какво намерих

http://www.coolest-birthday-cakes.com/birthday-cake-designs.html

# 14
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Ох, аз съвсем се обърках с това захранване. Педиатърката ни каза да започнем с оризова каша, после с пюренцата - 1-ца, после с овесена каша и т.н. Последно като ходихме на консултация ме пита дали ядял закуска, обед и вечеря и аз се изтъпаних, че яде колкото си иска и предимно кърма, другото по лъжичка-две. Тя препоръча да преминем на по-структурирано хранене, защото вече не сме бебета и аз нали съм послушна реших да спазвам препоръките й. Сутрин се кърмим, после след час-два яде каша с кърма. После преди обяд пак кърма, а на обяд зел. или плодово пюре - но не яде много от тях, нещо не е любител голям и кърма. Следобед два три-пъти кърма и пак малко пюре. И вечер колкото пъти иска се кърмим за да си поддържам кърмата - обикновено два-три пъти на нощ. Така, от всичко това излиза, че не сме много напреднали от режима на кърмачетата. Той проявява голям интерес към всичко, което ядем и ми се струва че е готов за захранване, но като го храня с пюретата плюе. Кашата я яде. защото е с кърма и в биберон с по-голяма дупка. Освен това четох за глутена и овеса има глутен, а пък те ми казаха да му давам овесена каша. Какво да правя вече? Какво да давам и какво не? Някой да помогне с опит и съвет? Съжелявам, че ви занимавам с моите бебешки глупости, но много се оплетох - уж искам всичко да е наред, да не правя грешки, а то... Hug Благодаря предварително! 

Общи условия

Активация на акаунт