Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

здравейте
в понеделник дадох 1л каша на дъщеря ми.малко след това цялото и лице стана на червени петна,който се махнаха след няколко минути.след това през деня пак така няколко пъти.появяват се след като нещо хленчи т.е. има някакъв напън.говорих с педито и той ми каза че не е понесла царевичното брашно.днес също така стана като си цокаше млякото.общо взето се появяват като има някакво напрежение на лицето.
дали е нормално,защото не се изчервява равномерно а на петна и дали наистина е алергична реакция?
на някои случвало ли му се е?
Цитирай
Най-вероятно е вегетативна реакция - царевичната каша е диетична храна. На моят син /9 мес./ също му излизат такива петна полицето, най-вече по челото и бузите, когато си пие млякото и след няколко минути изчезват. Просто я наблюдавай. Very Happy
Цитирай

у нас

Цитат на: Anonymous
Най-вероятно е вегетативна реакция - царевичната каша е диетична храна. На моят син /9 мес./ също му излизат такива петна полицето, най-вече по челото и бузите, когато си пие млякото и след няколко минути изчезват. Просто я наблюдавай. Very Happy

Простете невежествмото ми, но какво е това вегетативна реакция?
Мойта дъщера като плаче цялото и чело става на червени петна. Има ли нещо общо?
Цитирай

София

Моля те, обясни каква е тази вегетативна реакция.
Моят син е доста алергичен. Когато се храни на едната буза му излиза червено петно. След малко се скрива. До сега го отдавах на алергиите. С времето обаче петното променя условията, при които се появява.
В началото се появи и стоя известно време. След няколко месеца започна да се появява при яденето на някои храни, а от скоро, при яденето на почти всичко, а най интензивно е когато яде бисквити и готови храни от този сорт.
Благодаря!
Цитирай
Мисля, че говорите за две различн неща. Едните петна вероятно са от храни, но дрегите, които се появяват при рев или напъване са нещо друго. Дъщеря ми беше така и я водех на дерматолог. Тогава ми обясни, че се получава така, защото кожата по слепоочията и на челото е тънка и при напрежение кръвоносните съдове прозират. С времето, когато кожата на тези места загрубее, ще се оправи. Щерка ми вече е на 3 г. и 3 месеца и почти няма този проблем.
Цитирай
Не е лесно да се обясни с няколко думи. Sad Човек има централна нервна система /мозъка/ и вегетативна нервна система /симпатикус и парасимпатикус/. Това е много сложна система от връзки,която осъществява инервацията на всички органи и системи в човешкото тяло. Вегетативните реакции са много - напр. изчервяването на бузите при смущение /разширяват се периферните кожни съдове на лицето и в тях нахлува кръв/, побледняването при страх /обратния процес/,червените петна при плач, изпотяването на дланите на ръцете при притеснение, настръхването на кожата, чувството за студ и обилното отделяне на слюнка при повръщане и гадене и много, много други...  Тези реакции са нормални и при някои хора са по-силно изразени, а при други - не. Те се смятат за нещо нормално. При вашето дете cheta, петната са може би реакция към храните - така не може да се прецени. При вегетативната реакция петната са червени, различни по големина, не се задържат дълго време и изчезват така внезапно както са се появили. Ако освен зачервяването има и "изпръхване" /както някои го наричат лишей/ и се задържа дълго време - часове и дни, не е вегетативна реакция. Синът ми е с много светла и атопична кожа /чувствителна/ и често му се появяват и такива петна около устата или единични пъпчици по тялото, но не мога да ги свържа с дадена храна.Щом тези петна са малко и няма други проблеми, обикновенно не се налага някакво лечение и с израстването на детето проблемът изчезва.
Цитирай
Цитат на: Roshalche
Простете невежествмото ми, но какво е това вегетативна реакция?
Мойта дъщера като плаче цялото и чело става на червени петна. Има ли нещо общо?
 Да, точно това е! Very Happy
Цитирай

София

а как мога да разбера дали е от кашата или не.
за първи път това го забелязах след кашата,но от тогава до сега минаха 4 дни.не съм давала повече каша,но продължават да се появяват.
а и се чудя дали другата или по другата седмица да дам пак от тая каша.
няма обриви,само петна по лицето.
благодаря
Цитирай
Цитат на: galq4
а как мога да разбера дали е от кашата или не.
за първи път това го забелязах след кашата,но от тогава до сега минаха 4 дни.не съм давала повече каша,но продължават да се появяват.
а и се чудя дали другата или по другата седмица да дам пак от тая каша.
няма обриви,само петна по лицето.
благодаря
 А кога се появяват и колко време остават. Нали казваш, че същите петна се появяват и при хленчене и напъване.
Цитирай

София

значи за 1-ви път се появиха след лъжицата каша,при даване на млякото.след 2-3 мин. изчезнаха.появиха се пак вечерта като хленчеше и после пак като давах млякото.след това на другия ден и днес веднъж.определено си се появяват като дърпа от млякото.за няколко минути и изчезват,но не всеки път като пие мляко.
Цитирай
Напълно съм убедена, че не е алергия, от това, което обясняваш. И синът ми получава такива петна, но не всеки път. При него са особено силни вечер. Мисля, че спокойно можеш да даваш каша - ще видиш, че няма да има никакъв проблем.  Very Happy
Цитирай

София

много ти благодаря за отговорите
другата седмица ще пробвам пак Very Happy
Цитирай

София

При вашето дете cheta, петната са може би реакция към храните - така не може да се прецени. При вегетативната реакция петната са червени, различни по големина, не се задържат дълго време и изчезват така внезапно както са се появили.

При сина ми няма изпръхване и това петно (само едно е) се появява и изчезва изведнъж, като се задържа най-много минута - 2.
Може и да се права, че все пак при него се дължи на алергиите, поне аз съм склонна да мисля така.
Благодаря за разясненията.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.