Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора

Момичета, от няколко дни /2-3/ вечер ме боли корема точно като при цикъл, дори едната вечер и кръста ме боля много. Но на сутринта все едно нищо не е било. Снощи пак ме заболя и получих няколко контракции - 3 през 10 минути, но следващата чак след 35-40. Днес имах една болезнена сутринта, а  сега от около половин час си ме боли постоянно като пред цикъл. Но само корема, а не и кръста. Освен това имам чувство за ходене до тоалетна. Какво става, още ли са подготвителни?? Иначе сутринта имах по бельото бяло петно с големината на монета от 1 лв, но без кървисти жилки, по-гъсто от бяло течение - дали е тапата?
Цитирай

Turku, Finland

Skoro shte da e goljamoto sabitie...  Very Happy

Zelaja ti barzo i leko razdane!
Цитирай

Германия

Цитат на: Anita_79
Иначе сутринта имах по бельото бяло петно с големината на монета от 1 лв, но без кървисти жилки, по-гъсто от бяло течение - дали е тапата?

Хм...и аз преди малко на това попаднах, седя и чакам да видя какво ще последва...ако наистина това е прословутата тапа
Цитирай

София

Момичета,явно мигът ,в който ще прегърнете бебоците си,наближава!Желая ви леко раждане:)
Цитирай

Plovdiv

Ами.......скоро ще е.И мен така ме болеше няколко дни преди да родя и все се ослушвах дали това е момента.Да не се шашкаш като започнат болките на равен интервал - през 5 мин. тогава значи , че започва.Даже ако е първо раждане , може и да станат през 2-3 мин , за да тръгнеш към болницата.А за това дали това е тапата - мисля , че не , тя не е бяла , а червена , като съсирек кръв .Желая успех на всички скорошни мами.Чакаме да се похвалите.
Цитирай

София

Скоро ще е! После да се хвалите!

Леко раждане ви пожелавам и на двете!

Пепеляшке, ще ми липсва изрисувания ти корем!
Цитирай

Варна

На мен не ми е падала тапата, не са ми текли води, но тапата не е ли кафеникаво. Thinking
А и това не ми прилича на същински контракции, 1-2 пъти на ден, като дойдат истинските ще ги познаете, трябва да са редовни, при мен беше единствено втвърдяване на корема и болка в кръста, не в корема.
Поскоро бебето се върти и понеже вече е голямо, го усещате така
Цитирай

И в тази връзка ... в кой момент се тръгва за болницата ... много ли силни трябва да са контракциите или като станат регулярни на 10-15 мин? Тъй като разбрах, че не винаги пада тапа или предварително изтичат водите.
Цитирай

Turku, Finland

Oh... az za parvo razdane ne moga da kaza... Parvia pat kontrakziite bjaha na 5 min. i se glasjahme za bolnizata kogato vodite iztekoha (jasen i javen signal za kakvo predstoi). Vtoria pat kontrakziite bjaha na 3 minuti i dosta silni kogato se zapatihme kam bolnizata...
Moze bi trjabva da idite pone da te vidjat tebe i kakvo e polozenieto...
Цитирай

София

Цитат на: Anita_79
И в тази връзка ... в кой момент се тръгва за болницата ... много ли силни трябва да са контракциите или като станат регулярни на 10-15 мин? Тъй като разбрах, че не винаги пада тапа или предварително изтичат водите.

Трябва да са регулярни на около 10 минути в продължение на 2 часа. Така поне казват по училищата за родители. На мен ми изтекоха водите първо...
Цитирай

Варна

Момичета, явно наближава Големия ден!!! Желая и на двете ви леко раждане и хубави, здрави бебчета!!!
Цитирай

у нас

Успех момичета  newsm10
Ще чакаме да се похвалите с бебчетата  newsm30
Цитирай

София

Моята тапа падна на части 2-3 дни преди да родя и изглеждаше по същия начин- белезникава, като гъсто желе.Така че скоро ще има новини от вас най-вероятно Very Happy  А по повод кога трябва да се отиде в болницата: мен ме овикаха, че съм отишла рано пък те си бяха през 10 минути. Но определено ми беше по-спокойно да съм в болницата вече, а не като моя приятелка, която роди едва ли не в колата.Леко раждане Very Happy
Цитирай

Германия

Цитат на: Margarita

Пепеляшке, ще ми липсва изрисувания ти корем!

Хахахахахахахха ей това е много сладко! Cool  Аз съм "Тома Неверни" така че току виж има още време за коремени рисунки докато се почне началото на края.  Razz Нямам нито контракции, нито вода е текнала досега - затова моя коремско-дрипава милост ще ви подосажда още малко  Wink
Цитирай

София

Цитат на: pepelyashka
Хахахахахахахха ей това е много сладко! Cool  Аз съм "Тома Неверни" така че току виж има още време за коремени рисунки докато се почне началото на края.  Razz Нямам нито контракции, нито вода е текнала досега - затова моя коремско-дрипава милост ще ви подосажда още малко  Wink

Ще чакаме! Аз родих точно като влязох в 39-та седмица Wink.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора