Вънка жега е голяма крие се на хладно всяка СЕПТЕМВРИЙСКА мама

  • 15 295
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 433
Бебе, хич да не ти пука. То това по-възрастното поколение е със ужасни предразсъдъци. Имам приятелка, която се омъжи за по-възрастен от нея само с 13г. и техните къв цирк напраиха, ужас. Пък бил и разведен, мале мила, то ред сълзи, ред сополи, кат чели се е оженила зза Джак Изкормвача/ ма и той ако й беше набор сигурно нямаше да се тръшкат/ Joy Joy
Сега си живеят ок, имат си момченце на 3г., само дет майка й се се опитва да ги раздели. #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Пък аз кат ми казваха че не мога да имам деца лекарите и бяхме решили да си осиновим, не че сме се отказали от тази идея, Пак ревове и скубане на коси от страна на майка ми.
Нямало да гледат чуждо дете, щяло да е чужда кръв и кой знае какво щяло да бъде и пак такива бози #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Като че ли някой си избира детето какво да е.
 Та не им се впрягай, дано ние да не станем такива на техните години. Laughing Laughing
Иначе и аз съм за принципа колкото по-рядко, толкоз по-добре, ма ето утре пак ще трябва да моля свеки да дойде да гледа Кати, че ще хода на очен. Добре че с нея поне се разбираме и не проявява самоинициативи по отношение на дундичка
Целувки от мен и да не им обръщаме внимание.

# 46
  • Мнения: 99
Здравейте мами, днес много сте изписали Simple Smile
Ани много благодаря за инфото в началото, ще ни е много от полза.
И аз да вметна за надуваемите легла, много са удобни и издръжливи. Ама то има няколко големини, единични икато спалня.
А тези които ги рекламират по ТВ са други, дето стават на диван. И аз искам такъв, ама си купихме от другите. бях на гости и там си бяха звели от рекламата и казаха че е много удобно и всяка вечер спят на него.

Бебе важното е вие да се обичате и разбирате, а разликата във възраста няма особено значение. Само не позволявайте да ви се намесят и влиаят роднините.

Pebs ти нямаш право да се оплакваш ( шегувам се разбира се) само 10 кила. И аз бях на твойте, а сега съм 63, а ми остават 3 месеца... важното е да сме добре, а после ще разменяме опит , диети и упражнения и тогава ще гледаме килата:)

Ох още щях да пиша но ... бремелински мозък...

# 47
  • София
  • Мнения: 1 433
Базилиск, и мен това за гоненето с вафли, чипсове и други сладкиши ужасно ме вбесява. И то пак майка ми де #Crazy #Crazy #Crazy
От малка искаше да топи бибата на Катрин в мед, да й подслажда яденето и т. н.
Като идва да я гледа крия буркана с меда и захарта.
Последния път пила кафе без захар щото не открила къде съм сложила захарта hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 145
Привет пак от мен,
благодаря за съветите да не се ядосвам с майсторите, но характера ми е такъв, че напоследък много бързо кипвам. Надявам се вече днес да приклучат, мъжо е там и уж контролира работата. Като се върне ще видим, най-много него да нохкам. По темата с майките и свекървите. С моята свекърва не се разбирам, не очаквам да ми помага с бебо, а и не искам, щото като гледам на еднаприятелка как са и разлигавили детето - не мерси. С моята се разбирам, но понеже ще раждам в Плевен при нея съм сигурна че ще се изпокарам. Още от сега съм я предупредила да не ми се меси, обаче тя нямало да съм се справяла сама, нямало съм да мога да изкъпя бебо. Ами колкото мога! Ако не мога ще седи мръсен. Въпреки, че смятам че няма да имам приблем. Гледала съм по месец и двете бебета на вуйчо ми и нищо не им стана на децата, даже си бяха много добре. о майка ми все се притесняваше да не им направя нещо. Аз обаче съм твърда и може и да я нагрубя, но ще стане на моето. Сигурна съм че ще ме разбере, все пак е мама и няма да се обижда.
Но ще пиша след време от опит как е положението.
Приятна вечер, отивам малко да си раздвижа кокалите, че много ме наболяват днес

# 49
  • Мнения: 1 896
galia,
Мойта свекърва веднъж беше накарала свекър ми да дояде бебешка манджа на Hipp от бурканче, останало от сина ми (щото храна не може да се хвърля) и после вкупом ме обвиниха защо давам на детето толкова безсолна храна, било безвкусен буламач и съм го мъчела, той беше към 10-месечен тогава. Те ядат супер солено и според тях да ядеш с по-малко сол е мъчение. Давали са на сина ни захар с лъжицата от захарницата, въпреки че ние с мъжа ми стоим насреща и казваме, че не позволяваме. Това са хора на по 75 години и никой не може да ги убеди, че в нещо от вижданията си за живота не са прави - има само един начин да се правят нещата, защото така правят всички, които ние познаваме. Толкоз.
Но иначе не са лоши хора и като не си навлизаме прекалено в териториите, се разбираме чудесно. Просто сме си маркирали някои граници още в началото и не ги прекрачваме. Все пък с мъжа ми се оженихме не твръде млади и двамата бяхме вече независими финансово и всякак, живеехме отделно от родителите и т.н. Мисля, че това ни е помогнало.

Последна редакция: вт, 03 юли 2007, 18:29 от basilisk

# 50
  • Мнения: 104
Дзак  Crazy и аз на фронта  Mr. Green
Ей, Анич, невероятна си, БРАВО за това инфо   bouquet  bouquet  bouquet
Само така  Mr. Green
Джи-джо, по повод проблема ви в къщи с имената ... Не си падам по чалгата, но бяхме един ден на гости и гледахме интервю на тази Ивана (фолк певица) и това, което ми направи адски силно впечатление беше как тя сподели, че бившия й съпруг я е изоставил (демек разделили са се), тъй като решили да кръщят дъщеря им по един начин, а тя в последствие я кръстила по друг ...  Shocked не се сещам, мисля, че на баща си, но не си спомням  newsm78
Та, толкова криво ми стана като сподели историята си, че няма накъде просто  ooooh! #Crazy
Не мога и аз да ти дам никакъв съвет, обаче ти пожелавам да си силна, да отстояваш позициите си и да не му позволяваш да се разпорежда със съдбата ти и тази на ТВОЕТО дете !!!! Че той един ден ше ти нарежда на къФ интервал да дишаш  smile3515
Целувам те и ти желая възможно най-благоприятна развръзка на проблема  Hug
Друго, друго ... а, да, бях на преглед днес при доки ...
Нащо кюфте е с главата надолу (поне засега)  Mr. Green Всичко ни е наред и по въпроса с инфото покрай раждането доки ми спомена, че 30 дни преди термин ше ме мери, както и бебето и ше се преценява кое е най-добре  Party Което ме успокои в известна степен, тъй като много приятелки са раждали я с 21, я с 22 дена преди термина си. А и влезем ли в 9ти месец просто всеки ден може да се очаква нашествието на ню-нютата  Mr. Green
Базилискче, айдеее, чакаме те  Hug

Друго друго ... засега нищо не мога да измътя, тъй че ше ви честитя новата тема и ше ви пратя целувки, пък по-нататък повече   bouquet

# 51
  • Мнения: 1 425
Хелоу и от мен. Laughing
При нас нищо ново.Днес сина ми вече тръгна на градина и малко успях да си почина. Flutter
Сега ще ви изчета и пак ще пиша когато ми освободят компютъра. ooooh!

# 52
  • Мнения: 76
Здравейте мацки,
много бързо вървят темичките, но успявам да ги изчета понеже вече не ходя на работа. Радвам се като ви видя тук, значи нещата вървят добре. Вие как усещате бебчетата?  newsm78 Моето преди си мърдаше в дясно и в по-ограничено простарнство, но сега сякаш изведнъж усетих че е пораснало. Стои си пак от едната страна и там коремчето дори е леко деформирано, обаче си ритка навсякъде сякаш си опъва кокъла колкото може. Пространството му се разширява явно, защото вече ме болят и ребрата.  #Crazy
Вече успях да падна по улицата , но слава богу нищо особено, само си обелих коляното Embarassed и сега си кротувам вкъщи.
Лека и приятна вечер на всички Hug Hug Hug

# 53
  • Мнения: 690
Привет и от мен, сладурки   bouquet
айде и аз да се разпиша за деня, че от много тичане нямах време да се включа - ходих за болничен, после ми източиха кръвчица кръвопийците   doctor, ходихме да купуваме дисперсна боя, четки, валяци, че нали ще боядисваме, като пътем минахме и през Висвиталис /мирта, ще ти пиша на ЛС за Куинито , ако не греша нали ти ме питаше за него.../  Laughing
та във висвиталис аз само позяпах, щото и не бях теглила пари, нали за боички и четчици ги бяхме приготвили и мъжо като се размрънка - "дай да си купим малко дрешки за мъничкия"  #Crazy и аз му викам ма не може сега, щото почваме да боядисваме и като свършим, тогава ще почнем  да купуваме Hug ама дай да му купим поне едно гащеризонче  - вика той Praynig, след което се залепи за количките - "нека поне количката да купим днеска"  Praynig и аз така -  #Crazy абе къде да я сложа - нали ще боядисваме  ooooh! след което се залепи за кошниците за кола и цял час ги гледа - как ли щял да я монтира  Thinking Божке, викам си аз, съвсем превъртя  Joy Joy та след 2-3 седмици като почна да пазарувам, голям мерак ще е  Joy Joy Joy 
А за имената -  не се дразнете, момичета - последната дума винаги е наша  Peace важното е детето да е кръстено с име, което ти харесваш - а не като го погледнеш да си кажеш що ли те кръстих така  Thinking пък ако има мъже дето за едното име ще ти покажат пътя - ми да се махат, то щом за такива неща стават скандалите, кви ли отношения пък имат мъжа и жената  Crossing Arms
хайде спокойна вечер от мен - утре съм на ЖК, та ще пиша  Peace
/и да споделя тихичко - в отбора на праските съм май + 10-11 кг  hahaha/

# 54
  • Мнения: 405
Добро утро сладурки Hug

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН Kalina333 newsm51 Да си жива и здрава,много обичана и желана!Весел празник Hug

# 55
  • Мнения: 734

Здравейте мили мами и специални поздрави на "отбора на праските"Wink)цитат от Весето;)
Това че не пиша не значи че съм ви забравила.
През изминалите седмици успешно издържах теста и за ужас на лекуващия ми лекар, успешно заех челна позиция в отбора на праските. До раждането както ви обещах в началото на нашите бременности, ще ви направя показно как се влиза в отбора на мамутите;) Най странното е че не ми личи, но кантара казва друго и често се налага да ме теглят по 2-3 пъти за да се убедят сестрите в клиниката. Та към днешна дата съм 66кг, което значи +14. От утре влизам в 7ми месец, запазила съм си 6 килца за деветия, 5 за осмия и ако детето ме кара да бягам след нея в градинките може и да кача само 3 до края на седмия. Това прави +28 кг към термина Party
Стрии нямам но се мажа по 2-3 пъти на ден.

Черпя ви виртуално по повод Р.Д-то на щерката - стана на 2 години, сладураната палава.
Таткото си идва за 9 дневна отпуска. Беше супер, майка ми гледа детето, имахме гости от Лас Вегас, ходихме семейно по ресторанти, кина, пазаруване и най хубавото от всичко беше КЕКСА:) ....въз основа на което главата ми е тотално замаяна и сериозно се замислям да си кръстя детето на мъжа ми Mr. Green

Да ви се оплача от брат ми и жена му - хукнали са да ходят на море за 10 дни ,
а тя е бременна в 4-5 месец, луди млади глави, като ги питах не ги ли е страх за бебето , казаха че щели да спят 2-3 дни в Търново ( по средата на пътя) за да е спокойно бебето...

Миналата седмица купихме
първите ританки на малки розички за бебка.
Днес й купих няколко тоалета от 0 до 3 месеца, има невероятно красиви неща по магазините тук, за 2 години модите за бебета са коренно променени, моделите са много по удобни и десените са супер сладки, като една кукла ще бъде само да се роди жива и здрава.

Вие сънувате ли? Аз с първата бременност сънувах но стоп, а сега като се събудя по 3-4 пъти на нощ да проверявам дъщеря ми на кой край на леглото е, не ми остава време за сън.

хайде чао засега и се пазете!

ПС По въпроса за мама и свеки, мама гледа детето, свеки си прави снимки с нея;) Веднъж изяви желание да я погледа и дойде да спи у дома за 1 седмица, малката й се качи на главата но бабката доста добре се справи със ситуацията, благодарна съм й много, тя е на принципа да не се караш, но да си сериозен и да поучаваш децата с постоянно говорене;)
За мама какво да кажа...Натали е като принцеса с нея. Всеки ден нови развлечения, мама я носи на ръце, готви й вкусни манджи, бягат по стадионите заедно, играят си тае бо сутрин, наскоро дъщеря ми спря да й вика Бабо и премина на галеното Баби, че то е голяма любов между двете;)

Всеки иам различно мислене и мнение какво е добре за детето, хубаво е да се съобразяват с родителите, но с две думи, бабите и дядовците играят голяма роля в живота на децата. Аз съм прекарвала много време с моите, обожавам ги и дори и понякога да ме дразни свеки с някои коментари предпочитам да си замълча, но Натали да прекара време с нея.

Честит Рожден Ден Калина! Бъди здрава и щастлива мама и съпруга!

# 56
  • Мнения: 99
Здравейте мами!

Честит Рожден ден Калина! Желая ти много хубави моменти, а най-хубавия подарък ти сама си си направила, да се роди живо и здраво и много да те слушка бебчето!!! newsm59 newsm67

Честит Рожден ден и на малката принцеска Натали на Jungle.  Да расте като в приказка и да е послушна кака Simple Smile   ura Tada

Приятен ден на всички!

# 57
  • Мнения: 141
Добро утро  !  smile3525
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН КАЛИНА! , бъди много засмяна и добра мама през септември !  newsm59
   hbdayЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НАТАЛИ , весело детство с много игри  и закачки!  Gift  ura 

# 58
  • Мнения: 194
Добро утро и от мен!!!Тия дни не ми се стои никак на компа,нищо не ми се прави...нито имам сили нито желание!  Confusedднес мислех да не излизам,че съм като парцала,ама...мойта мила мама си е забравила gsm-a и сега ще трябва да и го нося  #Crazyдобре,че е само на 10 мин,оправането ми е сложно,но...няма начин!желая ви хубав и усмихнат ден!!!   bouquet
Ч*Р*Д*,Калина!Желая ти много здраве,усмивки,любов и здраво,послушно и красиво бебоче през септември!!!   bouquet

# 59
  • Мнения: 104
Честит рожден ден Калина  ura newsm67  Gift newsm59
Бъди много щастлива, обичана и обичаща. А най- големия подарък....ти си знаеш...да го получиш живот и здраве, през септември  newsm30


Момичета, аз вече съм в отпуск  newsm18. Така че ме бройте за училището, за срещи и всякакви други приятности. 

Тази седмица мисля да ходя на офталмолог, щото сега му е времето smile3521 Ходих да си вземам нови лещи в мойта оптика, където ме уверяваха, че трябва да си купя едни очила за 400 кинта. newsm47 Ама им казах, да не се палят толкова с мен...Като мина на преглед, какъвто трябва ще реша какво да правя. Обясняваха ми, че не можело да раждам с лещи  newsm12 това го чух за първи път. Някой знае ли има ли подобна забрана и на какво се дължи ? newsm09


basilisk кога идваш другата седмица?

Общи условия

Активация на акаунт