Не иска да яде без да държи в ръце нещо интересно...

  • 1 763
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
На годинка и половина е моя сладък мишок, но откакто сме почнали захранването - на около 7-8 месеца, до настоящия момент приема храна САМО АКО СЕ ЗАНИМАВА С НЕЩО ИНТЕРЕСНО. Ако не получи интересната вещ отказва да се храни. Но нали разбирате, че това.....понякога нямам нерви...
Вече мисля да променям политиката. Прекратявам цирковете, ако иска да яде ще яде, ако не ще гладува. Но ми е притеснено...че май повече ще гладува.
Затова мами, ако сте били в същата ситуация, давайте съвети как сте излезли от това положение, как сте се справили вие и децата ви, въобще ще съммного благодарна на всякакви съвети.
Благодаря, че ме изслушахте!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Правилното решение е взето - просто го следвай  Peace

Дъщеря ми се храни сама долу-горе от вашата възраст /може би 2-3 месеца по-голяма/ и до сега /на 3 е/ ако се храни сама изяжда по-малко, отколкото ако я храни бавачката й или баба й й пъха лъжицата в устата. На мен обаче не ми пука и винаги я оставям да яде колкото тя реши САМА. Не искам дебело дете и без това  Mr. Green За сметка на това съм забравила какво е да храниш дете.

# 2
  • Мнения: 1 881
Моето дете и досега е така, или гледа ТВ, или играе с нещо, иначе изобщо няма да яде, не й е приоритет Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
Прекратяването на цирковете е добра тактика. Следвай я и с достатъчно постоянство ще се сдобиеш с добре хранещо се дете. Няма здраво дете, което да умре от глад при наличие на храна.

# 4
  • Мнения: 7 831
Това е начина - прекратяваш цирковете. Но трябва да си твърда. Големия ми син беше така, но аз удържах фронта и сега нямам никакъв проблем с храненето му.
Успех и стискам палци!

# 5
  • Мнения: 102
И з се записвам да следя темата,защото и ние имаме същия проблем.В един момент се ядосвам и казвам,че няма да го нахраня с играчка в ръце и в следващия дам желаната играчка и така се храним.И може би там ми е грашката

# 6
  • Мнения: 2 309
Според мен малко се преувеличава...
Винаги съм хранила сина си с играчки,пред ТВ-то,с телефони и т.н.Предпочитам да му е забавно,отколкото да правя маймунски маскари и да си докарам бръчки от това Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 733
И при нас положението е идентично. Яде само ако държи нещо интересно в ръката или дават реклами по ТВ. Забелязах обаче, че ако не държи нищо в ръката си, настоява той да си хване лъжицата и да се храни. И понеже все още е невъзможно това да се случи, му давам друга лъжичка и слагам в нея съвсем малко от яденето и докато аз го храня, той се опитва да си хапне сам от неговата си лъжичка Simple Smile

# 8
  • Мнения: 137
Мисля, че няма универсален отговор!
Ти ще си избереш от всички полезни съвети, които ще получиш!

При нас има същия проблем. Посъветвах се с педиатърката дали да я оставя гладна, докато се научи да яде без играчки. Тя каза "Детето е на долната граница на нормата по тегло, така че го забавлявай и го храни! Ако иска да се учи да яде само, давай му лъжица, но ако само си играе с нея и маже, ти го храни с друга лъжица."  Засега следвам тази стратегия, но продължавам да имам съмнения дали другия подход не е по-правилен newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 4 865
А откъде им хрумва на децата, че могат да се занимават с нещо, докато се хранят? Дали ако никога не ги оставяме на масата с играчка, пак ще се тръшнат за такава?

# 10
  • Мнения: 137
Янита, те просто не искат да ядат. Пробваш да ги залъжеш с нещо, тогава ядат и така става...

# 11
  • София
  • Мнения: 4 865
Янита, те просто не искат да ядат. Пробваш да ги залъжеш с нещо, тогава ядат и така става...
Моите деца ядат, когато са гладни. Ако не искат - просто ги оставям да огладнеят достатъчно. Винаги е било така. Племенницата ми пък (през септември ще бъде първокласничка) още очаква някой да й разказва приказки по време на ядене, да я подканя и да й поставя храна в устата. Кой както е научен. Не вярвам да е генетично заложено.

# 12
  • Мнения: 3 034
Янита, те просто не искат да ядат. Пробваш да ги залъжеш с нещо, тогава ядат и така става...
Моите деца ядат, когато са гладни. Ако не искат - просто ги оставям да огладнеят достатъчно. Винаги е било така. Племенницата ми пък (през септември ще бъде първокласничка) още очаква някой да й разказва приказки по време на ядене, да я подканя и да й поставя храна в устата. Кой както е научен. Не вярвам да е генетично заложено.

така е, права си, но децата са различни. голямата ми дъщеря ядеше с охота, едвам смогвах да й пъхна лъжицата в устата, беше концентрирана и съсредоточена. никога не се е налагало да се правя на маймуна, за да яде.
малката иизяжда 3 лъжици и започва да се оглежда, да се върти, заключва устата и не иска да яде. ако й дам нещо в ръцете - яде. просто я виждам как й е скучно да се храни. така е и със сукането.
 което по мое мнение е ужасно, защото винаги съм смятала, че храната се усвоява по-добре и пълноценно, ако не се занимаваш и с друго, докато ядеш. още повече, че изградиш ли си навик да ядеш по този начин, това остава за цял живот. аз и досега не мога да ям без да чета нещо, гледам нещо или првая нещо през това време....точно от такъв маниер на хранене.

обаче....и мойта малка госпожица е слабичка, наддава по малко и без да искам се увличам да я забавлявам, само и само да яде. мисля, че бъркам, но още не съм намерила вярния подход... Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 4 865
Габриела на годинка тежеше 7,600 кг. На 5 години тежи 14 кг. Не знам дали е слабичка. Знам, че в момента, в който отклони за дълго вниманието си от храната, просто не е гладна. Това не пречи, когато огладнее, да яде повече и от мен Shocked
Разбира се, всеки родител решава как да си гледа и храни децата.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Янита, това е загубена кауза  Wink

Не можеш да убедиш някой в нещо, в което той не желае да бъде убеден. Аз си нямам и идея колко тежи Дариа в момента...

Общи условия

Активация на акаунт