Въпрос за поставянето на обиколниците

  • 9 307
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 145
Добре че са обиколниците, че голямо удряне ше падне Laughing. Освен това и ще си промушва крачетата  през решетките. Така че аз съм ЗА  Peace

# 16
  • Мнения: 2 677
Креватчето на сина ми е същото. Използвах обиколниците докато беше съвсем малък - и аз не знам защо, тъй като тогава никаква полза от тях нямаше. След това реших, че не си струва да видя сметката на леглото заради няколко месеца използване на обиколници, така че ги махнах. Не е страдал особено от липсата им. Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 2 298
Здравейте...и аз да ви кажа се чудя дали да си купувам,и нащето легло е такова.....много ми харесва и мисля че е добре да има мекичко отстрани,но в един магазин ми казаха че вече епродавали че били забранени,но защо....не ми обясниха ooooh! Sad

кой и с какъв акт ги е забранил?
Във всеки чужд сайт, в който продават спални комплекти има и обиколници, явно по света не са забранени ... Очевидо се има предвид да не се задуши бебето ако се долепи с лице към обиколника, но аналогично стои и  въпроса с матрачето, ако легне по корем ...
Моето дете постоянно си удряше главата и се наложи да си стоим с обиколници, сега когато махнахме предната решетка отзад пак държа един обиколник.

# 18
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Когато ходихме на класовете за бъдещи родители ни обясниха че обиколниците спират циркулацията на въздух, детето може да дръпне и да се завие а в последствие дори и задуши от обиколника.не на последно място ни говореха  за Синдрома на Внезапната смърт при децата Cot death- обиколниците и там бяха споменати като опасни.
Ние имаме един които е наполовина и  е много тънък- казала съм си че когато Сам може да става сам ще го махна.....
http://new.photos.yahoo.com/her_76/photo/294928804433103439/0#
Вили

# 19
  • Мнения: 1 216
Имаш няколко варианта и зависи колко ти се занимава. Това с дупчиците е хитро, може с кукички, аз пък ти предлагам да си купищ от някоя галантерия (където продават неща за шиене) велкро - лепка  - едната част заляпш на леглото, другата на чаршафчето. Има велкро с лепки и такова, което се зашива. Успех!

# 20
  • Мнения: 4 621
Не съм използвала обиколници Naughty

# 21
  • Мнения: 3 069
Не съм ползвала обиколници, но етърва ми спомена, че става и с кабърчета....

# 22
  • Мнения: 1 910
Според мен са опасни, ако не са поставени правилно - то и затова са моите чуденки как точно да стане тоя номер  Rolling Eyes

Мерси за идеите  Hug
Най-безопасно е просто да не слагаш според хората, които са правили брошурата раздавана във консултациите в Холандия. Какво ще прецениш ти за безопасно си е вече друго нещо. Важното е да имаш поглед и над това, което други вече професионално са го мислили.  Wink

Ditta, най-общо казано в леглото на бебето ти трябва да е само то (без възглавници, играчки и т.н.). Simple Smile
По възможност да е в чувалче. Или завито с чаршафосано ( така ли се казваше) одеалце, подпъхнато  под самия матрак. А бебето ти да е във възможно най-долния край на леглото. 

Има още разни технически препоръки за леглото, да  слагаш бебето да спи по гръб, да не го завиваш с олекотена завивка (май така се казваше на български), да не го обличаш прекалено и т.н. Това вече трябва да ти е достатъчно,като инфо във връзка с линка. Grinning

# 23
  • Мнения: 491
Ми ние махнахме обиколниците защото като легнех на спалнята и от тях нямах видимост към детето. Иначе и нашето креватче е с 3 плътни табли та бяхме закрепили обиколниците с подпъхване между матрака и таблата, и долните връзки вързани за подматрачната скара - но при по-тънки и меки обиколници това няма да върши добра работа, защото има вероятност да се сгънат и да захлупят детето. Сега ще ги поставяме отново като долните връзки пак ще захванем към долната решетка (подматрачната скара), а горните ще завържем към винтовете, с които е сглобено леглото - не мисля, че като ги отвием с по 5 милиметра за да можем да завържем връзки на тях, ще създадем опасност за целостта на леглото. Те са си доста дълги винтове!

Общи условия

Активация на акаунт