«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора

ћнени€: 1 811
ƒа ви спретна и аз една рецептичка Crazy
»звин€вам се, ако вече рецептата е написана н€къде, дори и с друго наименование, но аз € знам по този начин от майка ми и редовно € прав€ на моите мъже у дома! ћного ги харесват и си сипват винаги повторно!
—амо предупреждавам, че това си е "манджа" и не е за предпочитане да € предлагате на гости, особено ако са придирчиви!
ќписвам € подробно, за начинаещи  chef, а тези които зна€т подобни рецепти - може да ме допълн€т!

оличеството продукти, както разбирате от инфото ми е за 4 мъже + ....мо€ милост Naughty

ѕродукти за запръжка - задушаване:

1/2 каф. чашка олио + малко водичка - за задушаване на лука;
7-8 глави лук - нар€зан на полумесеци;
1 суп. лъж. брашно;
на върха на суп. лъж. червен пипер.

ѕродукти за кюфтенцата:

1/2 - 1 кг. кайма;
2 каф. чашки ориз /аз използвам "Ѕисерен"/ - изчистен и измит;
2 стиски - чубрица;
1/2 чаена лъж. черен пипер - смл€н;
1 чаена лъж. кимион;
1 гл. лук - нар€зан на ситно - е колкото можете, де Very Happy.

ќмесвате продуктите за кюфтенцата. ќформ€те не големи топки.
ѕравите си запръжката - загр€вате олио+вода, задушавате лука до прозрачност, слагате брашното - бъркате малко, дърпате от котлона и в този момент слагате черв. пипер. » ето, че сте почти готови Very Happy. —ипвате гореща вода - с бъркане, за да се разтвори запръжката и когато заври изсипвате кюфтенцата, да се свар€т. ѕодправ€те със сол. ястието ви е готово, когато разрежете едно кюфтенце и вътре ориза е сварен.chef

Ќад€вам се да съм ви била полезна момичета bouquet

÷итирай

ћнени€: 4 381
јбсолютни кюфтета по чирпански. ќт къде това "писюр"?
÷итирай

ћнени€: 345
ѕо чирпански са с картофи и моркови, по-скоро е н€какъв вид кюфтета €хни€ но н€ма домати. ўе пробвам!
÷итирай

Ќ€къде на път....

ћнени€: 9 285
ѕо чирпански са с картофи и моркови, по-скоро е н€какъв вид кюфтета €хни€ но н€ма домати. ўе пробвам!
» аз!  Peace
÷итирай

ћнени€: 503
“ова не са ли кюфтета - фрикасе? ќтдавна не съм се сещала да прав€ такива.
÷итирай

Sofia

ћнени€: 576
ѕисюр е от турски. “ъй като доста дълго сме съжителствали е нормално да имаме много сходна кухн€.  » аз ги обичам, но отдавна не съм се сещала да ги направ€. ћерси за напомн€нето!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 393
ћного отдавна не съм се сещала да прав€ такива, а стават толкова вкусни  Smile
÷итирай

по пътеката

ћнени€: 2 937
типи4но за варненски€ край е и аз ги знам от мо€та баба като писюр кюфте! много го оби4аме, слагат се и сушени сливи сини, става страхоти€-вкусноти€!пробвайте, кюфтетата по 4ирпански са си друго нещо!
÷итирай

ћнени€: 1 315
ј какво значи думата "писюр"  newsm78 newsm78 newsm78

юфтенцата звучат вкусно,  никога не съм правила кюфтета със сос. ј ги обичам. Ѕлагодар€ за рецептата  bouquet
Ќ€кой знае ли и рецепта за кюфтета в б€л сос? ўе съм благодарна да € науча.
÷итирай

ћнени€: 4 381
ƒа, в€рно че са с картофи чирпанските.  newsm78

ј бели€ сос за кюфтета е същи€ като соса на чушките. ¬иж темата- не тр€бва да е изб€гала много назад!
÷итирай

јбе аз соса горе-долу си представ€м как се прави, ама самото приготв€не на ц€лата манджа мие е не€сно newsm78

ƒали омесените кюфтенца се вар€т първо във вода и после от тази вода се прави сос, или се готв€т направо в бели€ сос.
»звин€вам се, ако въпросите са тъпи, но никога не съм правила кюфтета в сос.
÷итирай

In a surreal moment!

ћнени€: 1 846
 ати - омесваш си каймата с подправки каквито обичаш + ориз . “опките кюфтета пускаш в подсолена вр€ща вода + подправки - даф. листо , бахарче , чер. пипер или букет ароматни подправки за супа - целина , магданоз , морков - каквото предпочиташ , важното е водата да е овкусена , за да ти е при€тен соса после. —гъст€ваш го с брашно , кис.мл€ко и жълтъци.  јз соса си го подправ€м накра€ само с чесънче и гол€ма китка магданоз - така ми е вкусно Wink
÷итирай

ѕепи, много ти благодар€  bouquet
÷итирай

ћнени€: 1 787
÷итат
ј какво значи думата "писюр"  newsm78 newsm78 newsm78

на турски значи мързелив , значи мързеливи кюфтета  Mr. Green
÷итирай

јйл€, мерси много bouquet

„овек научава доста полезни неща в този форум   Love
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора