Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 3 юли 2007, 17:23 ч.

ne6to za hemoglobina

• 668
  • 7
  •   1
Отговори

Анкета

imam nisak hemoglobin,kakvo da pravya

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 02 авг 2007, 17:23
* Може да изберете максимум 3 опции.

[predpisaha mi da priemam jelyazo i nyakakvi tabletki

# 1
  • София
Нищо не разбрах  ooooh! newsm78
Що за тема  #Crazy пък и анкета  Thinking

# 2
  • Варна
ами зависи от какво ти е нисък хемоглобина... аз също съм с нисък хемоглобин,но при мен е наследствено,тъй като имам наследствена анемия и не мога да го променя с нищо. ако ти е нисък заради желязото можеш да ядеш повече дроб,пастет,да пиеш червено вино. надявам се да съм ти полезна   bouquet

# 3
  • София
 newsm78 newsm78 newsm78

# 4
ами зависи от какво ти е нисък хемоглобина... аз също съм с нисък хемоглобин,но при мен е наследствено,тъй като имам наследствена анемия и не мога да го променя с нищо. ако ти е нисък заради желязото можеш да ядеш повече дроб,пастет,да пиеш червено вино. надявам се да съм ти полезна   bouquet

И много спанак. Витамини. Ако имаш възможност разходки в планината.

# 5
  • София
За желязодефицитна анемия се пие МАЛТОФЕР.
Не виждам какво те притеснява. Пий каквото са ти дали.

# 6
djovani, какво питаш? Консутирай се и с друг лекар, ако имаш съмнения, че не трябва да ги приемаш. Бременна ли си?
Хемоглобинът на бременните по принцип е с по-ниски стойности, но ако е над 100 и жената се чувства добре, не се дава нищо.

Градска легенда се казва това  Laughing

"Спанакът също съдържа желязо, но много по-малко от други зеленчуци като например лещата и зелето. В захарта, яйцата и рибата също има повече желязо от него. Спанакът съдържа обаче вещества, които пречат на пълноценното усвояване на желязото и затова е по-добре да бъде сервиран с месо или риба. Така олигоелементите (около 60 на брой в организма, между които желязо, мед, цинк, селен, никел и др.) ще бъдат правилно усвоени от организма."

Легендата, че спанакът съдържа много желязо, се ражда след печатна грешка. При описване резултатите от направено през 1870 г. немско изследване на съдържанието на желязо в различни храни, десетичната запетая в стойността за спанака била отместена по грешка надясно, като в резултат била публикувана десет пъти по-висока стойност. Грешката била поправена през 1937 г., но чрез пресата и филмите за „Попай Моряка“ (започнали през 1929 г.) в масовото съзнание вече се бил утвърдил митът за богатия на желязо спанак."

Копирано от тук.

# 7
djovani, какво питаш? Консутирай се и с друг лекар, ако имаш съмнения, че не трябва да ги приемаш. Бременна ли си?
Хемоглобинът на бременните по принцип е с по-ниски стойности, но ако е над 100 и жената се чувства добре, не се дава нищо.

Градска легенда се казва това  Laughing
[predpisaha mi da priemam jelyazo i nyakakvi tabletki

"Спанакът също съдържа желязо, но много по-малко от други зеленчуци като например лещата и зелето. В захарта, яйцата и рибата също има повече желязо от него. Спанакът съдържа обаче вещества, които пречат на пълноценното усвояване на желязото и затова е по-добре да бъде сервиран с месо или риба. Така олигоелементите (около 60 на брой в организма, между които желязо, мед, цинк, селен, никел и др.) ще бъдат правилно усвоени от организма."

Легендата, че спанакът съдържа много желязо, се ражда след печатна грешка. При описване резултатите от направено през 1870 г. немско изследване на съдържанието на желязо в различни храни, десетичната запетая в стойността за спанака била отместена по грешка надясно, като в резултат била публикувана десет пъти по-висока стойност. Грешката била поправена през 1937 г., но чрез пресата и филмите за „Попай Моряка“ (започнали през 1929 г.) в масовото съзнание вече се бил утвърдил митът за богатия на желязо спанак."

Копирано от тук.

da,bremenna sim,no mi se gadi ot hap4etata

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт