Събота или неделя подписахте?

  • 4 196
  • 107
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Абе сега покрай еуфорията на 07.07.'07г. и коментарите, се зачудих...  Thinking
Казват, че не толкова готината дата (и аз обожавам седмиците), а защото съвпадала със съботния ден, сватбите ще са доста повечко от обичайното.
Да, де, но аз не харесвам съботни сватби. БожИ човек съм (доколкото аз така си чувствам нещата) и за това свещенодействие за мен има само един правилен ден: неделя!

Та...?

П.П: Ако сте подписали през седмицата, а сте се венчали в НЕделничен ден, моля гласувайте за деня на венчавката! Благодаря   bouquet

Последна редакция: вт, 03 юли 2007, 17:41 от Шани

# 1
  • Мнения: 9 865
Какво ли да се бъркам тук, ама айде.
Аз не съм подписала, може и да не ми се случи никога, но бих си избрала неделя или някой друг ден, но не и събота, тогава има най-много сватби, а аз имам комплекс да (не)съм една от многото. Неделя е хубав, много хубав ден! Не вярвам в сакрални дати, числа, алгоритми и др.

# 2
  • Мнения: 2 336
Неделя.

# 3
  • Мнения: 364
Шани, Hug
анкетата е малко объркваща. Ние подписахме през седмицата, а се венчахме в неделя!
Кое от двете да имаме предвид? newsm78

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
венчавката.
Щото това е по-ценното за мен.

И си го мислех това, още щом я пуснах анкетата.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 421
 Нашата сватба беше вечерна и понеже трябваше да присъстват колеги от цялата страна не можеше да е в неделя по най-прозаични причини.
 Гласувах за събота. И двата ритуала бяха на деня.

# 6
  • Мнения: 1 733
Събота.

# 7
  • Мнения: 236
Нашата сватба беше вечерна и понеже трябваше да присъстват колеги от цялата страна не можеше да е в неделя по най-прозаични причини.
 Гласувах за събота. И двата ритуала бяха на деня.
По-практично се оказа. Иначе едно време сватбите са ги правили в петък. Това от разкази на баби и дядовци. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 511
Четвъртък.

# 9
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
събота и за двете събития!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 103
събота

# 11
  • Русе
  • Мнения: 2 354
събота, тогава имаше избори, зарди които се поразместиха датите и така...

# 12
  • Мнения: 364
Шани,
пускам ти линк.
http://forums.pravoslavie.bg/viewtopic.php?t=222&sid=c442276 … 623517494f31333f2

 По-долу са обяснени точно причините, поради които венчавката се извършва в неделя! Друг е въпроса, дали се спазва.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 514
Неделя.
По същите съображения като твоите, Шани.

# 14
  • Мнения: 3 715
Подписахме в четвъртък, венчахме се в събота.

Общи условия

Активация на акаунт