За "неписаните закони" на някои кореняци....

  • 3 683
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 836
miqito, свиквай.
Аз като си паркирам пред входа и на никого не съм заела "мястото", пак се намери доброжелател, който да ми спука гумите, освен това си карам с надрана от ключ кола. Даже, не мисля да я боядисвам, то няма смисъл.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
А пък ние нямаме никакви проблеми (от този вид) с паркирането, въпреки че сме от сравнително скоро в този блок. Даже почти винаги спираме пред входа. Само веднъж са направили забележка на мъжа ми, но с право, беше спрял кофти и затрудняваше влизането на други коли пред блока.
Има и двама с голфове, които правят мизерии понякога, веднъж ни бяха спряли толкова близо от двете страни, че не можехме да излезем и малко си потрошихме колата, но едва ли е било целенасочено, просто всеки се опитва да се намъкне дори в най-малкото свободно местенце.

За произход никой не ни е проучвал!  Twisted Evil

# 32
  • Мнения: 1 849
Не мисля, че проблемът се корени в "софиянците". Считам, че темата е доста некоректно формулирана и може да доведе до абсолютно ненужен пореден сблъсък на София срещу останалите градове.

Права си, промених заглавието, макар, че то беше написано, за хора които се представят за софиянци, а не са...

Благодаря ви за подкрепата, поотмина ми, а мъжът ми се върна и ме потупа няколко пъти по рамото .... да се успокоя  Laughing
Жалко, че отношенията между хората трябва да се развиват по този начин.
Приятна вечер.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Мдааа, и из Варненско ги има тези случки  Confused...последната идея на съпружеството беше да си плати 70-80 лв. на общината и да му сложат мини бариерка с катинар- чиста работа, не струва милиони и не се разправяш с никого  Mr. Green.

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В Североизточните провинции такива неща не се случват.

В югоизточните - тоже.

# 35
  • Мнения: 2 309
Цитат
Айде стига с тези гадни софиянци де. Ами като е толкова гадно що всички тичат насам.

Аз пък Ич не съм се разтичала... Whistling щото ми е гадно в София,не заради народа живеещ там,а заради инфраструктурата.В крайна сметка без провинциалисти Софето ще е спокойно селце Thinking
Пък ,ако някой ми каже да не си спирам колата в който и град да съм,ще викна милиционерите да се разберем на място,или ще поискам разрешително за постоянно паркиране на претендиращият...Дори и да ми направи щети по колата,ще си я преместя в другия крачол Mr. Green

# 36
  • Мнения: 6 167
Влизам като кореняк-софиянка да видя за какво иде реч, а то.. селски истории.  Laughing

# 37
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 126
Съжалявам,че ви разочаровам,но и аз имах същите разправии с един комшия.Но странното е, че аз живея по-дълго от него на тази улица,а той твърдеше,че това е неговото място.Поисках да ми покаже съответния документ,но уви молбата ми не бе изпълнена..И спря и да се разправя...Сега се разправя с всеки,който спре там.Перко си е пълно,така че не се ядосвай заради такива идиоти...

# 38
  • Мнения: 1 494
И ние си имаме комшии от същия 'сорт'. Досега нямаме проблеми, но ако сме спрели на 'мястото им', само да махнем колата и те веднага си го заемат... Laughing Смешно и мноого елементарно...Но наистина могат да ти отровят настроението.

# 39
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Аз сега се сетих за една случка в басейна където плуваме.Обикновено за плуването за възрастни(тоест няма дечурлига да ти скачат на главата и прочие) все едни и същи хора ходят.Та един ден моят мъж се съблича в съблекалнята и си слага вещите в шкафче с ключ.( има колкото си искаш такива) В това време влиза  един от редовните плувци и казва на мъжа ми да си премести вещите , защото той винаги си бил слагал вещите в точно това шкафче.Мъжът ми онемял  #Crazy #Crazy #Crazy и понеже не  е конфликтна личност си преместил вещите.После като ми разказа паднах от изумление- хора всякакви някои си поделиха  вече и чуждата собственост хахах
Докато плувах се постарах да пръскам  възможно най много когато се разминавахме с въпросната личност и да му влезе  вода  в очите и устата- амахаа той незнае ли че ми плува в пространството  Joy Joy Joy ще му покажа и натуралния акт ако иска......Хора всякакви....и навсякъде....
Вили

# 40
  • София
  • Мнения: 6 360
не сме надрали ничия врата, не сме спуснали ничии гуми, но ми писна от един месец насам да паркираме на 500 метра от блока си и да влачим количка и кошница с бебе на ръце, защото изведнъж на ограничените паркоместа пред нашия вход започнаха да домуват твърде много коли, чиито собственици не се прибират в същия вход. наблюдавам ги ежедневно - паркира, заключва и си тръгва нанякъде другаде.
вярно, не сме си ги купили с нотариален акт тия места, ама все пак би трябвало има някаква елементарна етика.
да уточня - нямаме претенции да паркираме точно под тая бреза, просто да сме поне пред блока, в който живеем. и друго да уточня - живеем в панелен комплекс, а не на тясна уличка в центъра, така че местата за паркиране все още не са толкова кът.

какво да се прави в такива случаи, според вас?

# 41
  • Мнения: 1 172
Който иска гарантирано място си купува или наема гараж или паркомясто. Подчертавам КУПУВА/НАЕМА. Капризите на всички останали въобще не ме прритесняват и не се съобразявам с тях. Как пък ще да не мисля кой с колко деца къде си паркира колата. Това си е негова грижа, както си е лично мой проблем къде ще паркирам моята кола. Не дължа обяснение на никой съсед колко коли притежавам, много ли са, малко ли са. Правилата за паркиране са описани навсякъде. Припомнете си листовките - аз не помня да има правило, че трябва да отстъпя паркомясто на някой по-отдавна настанил се съсед или други подобни.  Или , че етиката ме задължава да не паркирам пред съседния блок.
Няма кореняци и натрапници в този филм. Има хора, които си знаят правата, такива, които не си ги отстояват и едни други, които го играят баш-тарикати , т.е.  "ако мине номера".

# 42
  • Мнения: 104
И в нашия блок има един такъв съсед, който си е "заплюл" едно място за паркиране (има голям паркинг и да чукна на дърво още се намират лесно места за паркиране, ама точно това не знам защо го е харесал). Та този съсед си написа с боя номера на колата и си огради с линии мястото. От тогава насам гледам, че всички съседи спират точно на "неговото" място, ако ще и паркинът да е празен...

# 43
  • София
  • Мнения: 6 360
Който иска гарантирано място си купува или наема гараж или паркомясто. Подчертавам КУПУВА/НАЕМА. Капризите на всички останали въобще не ме прритесняват и не се съобразявам с тях. Как пък ще да не мисля кой с колко деца къде си паркира колата. Това си е негова грижа, както си е лично мой проблем къде ще паркирам моята кола. Не дължа обяснение на никой съсед колко коли притежавам, много ли са, малко ли са. Правилата за паркиране са описани навсякъде. Припомнете си листовките - аз не помня да има правило, че трябва да отстъпя паркомясто на някой по-отдавна настанил се съсед или други подобни.  Или , че етиката ме задължава да не паркирам пред съседния блок.
Няма кореняци и натрапници в този филм. Има хора, които си знаят правата, такива, които не си ги отстояват и едни други, които го играят баш-тарикати , т.е.  "ако мине номера".

виж сега, това звучи много правилно в теоретичния случай, който не винаги е приложим на практика. не е възможно да си купиш парче от околоблоковото пространство за паркинг, дори и да искаш. гаражи също не се предлагат масово в панелните комплекси. следователно, ако не искаме да се превърнем в джунгла, пълна с диваци, които се бият за място под палмата, трябва да спазваме някакви етични правила.

след като общината глобява живущите във вода, ако не почистват пространството около входа и ги държи отговорни за неговото състояние, следователно те имат някакви по-специални права върху това пространство - не е ли така? вероятно има нещо писано и в законите по въпроса.

само с рогата напред не става...

# 44
  • France
  • Мнения: 726
След пристигането ни в Хасково, един съсед ни посочи къде да паркираме- пред съседния блок. Категорично отказах.
Тук, в Хасково, на почти всеки гараж пише: "Не паркирай, ПУЩАМ гуми".  Rolling Eyes
Човек трябва да има претенции първо към себе си. Особено за правописа и правоговора. С манталитета е по-сложно...

Общи условия

Активация на акаунт