Трябва ми джи пи

  • 1 594
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 029
за бебето. Някой, който ще се навие да бъде лекар само по документи на сина ми. Водя го на частен лекар, където го ваксинират, мерят и така нататък. Някой може ли да ми помогне?

# 1
  • Мнения: 1 877
Е че какъв е проблема? Водиш го при някой произволно избран и го записваш.Щом си имаш д-р,на когото да разчиташ,мисля,че не е важно при кого се води бебчо.Само не знам за ваксините как ще се разберете.Но мисля,че няма да ти откаже да ти ги дава и твоя д-р да ги слага,а пък да ги отмята в неговите бумаги.
А ,между другото - честит син!Да ви е жив и здрав и много да ви радва!

# 2
  • Мнения: 748
ами то джи пи е различно от педиатър. нищо, че обикновено са някакви мултифункционални. по принцип би трябвало детето да се запише при джи пи, което после да го насочи към педиатър.
така че не виждам какъв е проблема. можеш да го запишеш и при твоето джи пи.
или питай педиатъра ви при кой да го запишеш. обикновено тези, които са само педита работят в комбина с разни джи пи-та, така че сигурно ще си каже.

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
и аз мисля че няма проблем. Запиши го при твоето джи-пи. Ще му направят здравна книжка, ако вече няма и ще му отразяват ваксинациите. Аз не разбрах само кой ще ти води картона, защото картона на моето дете е при педито му и там му записват резултатите от меренето и ваксините. Ако частния ти лекар го прави, тогава всичко е наред. Моя мъж си има джи-пи, но никога не е ходил на преглед при нея. Осигуряват го от службата и си ходи на лекар от там. Джипката не му е виждала очите.

# 4
  • Мнения: 6 029
начи не е проблем да го запиша при моя личен? щото за дъщеря ми той каза, че нямал право понеже нямала 3 годинки?

частния ще му прави картон и ще отразява всичко, както беше и с каката.

# 5
  • Мнения: 9 050
Добре, а защо ви трябва това джи пи? Аз не мога да разбера.

# 6
  • Мнения: 6 029
Добре, а защо ви трябва това джи пи? Аз не мога да разбера.

ми ако не дай си боже се наложи да ходим по болници, изследвания и т.н.?

# 7
  • Мнения: 9 050
Ами надали някой ще се навие така. Здравната каса много ги следи за фиктивни пациенти.

# 8
  • Мнения: 6 029
ами да де... именно. и понеже една мама беше писала, че процедира по същия начин за това пуснах темата.

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455
ами да де... именно. и понеже една мама беше писала, че процедира по същия начин за това пуснах темата.

Свържи се с тази мама, за да ти разкаже какво прави точно!

# 10
  • София
  • Мнения: 6 934
Julie, можеш да се запишеш при GP и да си водиш детето на консултации до една година и при него, за да може и той да води картон на детето (това с нищо няма да навреди). Ще обясниш, че частен педиатър ще поставя ваксините и можеш да носиш картона от частния на GP-то да си прави сверки. Моя приятелка правеше така и GP-то нямаше нищо против, защото реално си преглеждаше и следеше детето и приятелката ми беше доволна, защото винаги имаше поне двама лекари, до които може да се допита. Иначе трудно ще намериш лекар, който да води дете под годинка само фиктивно.

# 11
  • Мнения: 6 029
ами да де... именно. и понеже една мама беше писала, че процедира по същия начин за това пуснах темата.

Свържи се с тази мама, за да ти разкаже какво прави точно!

ни помня коя е, ни в коя тема.. нищо.

# 12
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
начи не е проблем да го запиша при моя личен? щото за дъщеря ми той каза, че нямал право понеже нямала 3 годинки?

частния ще му прави картон и ще отразява всичко, както беше и с каката.

Ами моето джи-пи води деца и женски консултации. Педито на Пепи път е и джи пи и преглежда и възрастни. Нали след промените станаха специалисти по всичко. Но наистина са прави мамитата за картона. Аз за това и попитах по горе. Трябва да се следи и от личния лекар/педиатър на детето. Според мен също не е проблем веднъж месечно да го водиш да ти го претеглят и в поликлиниката.

Ами надали някой ще се навие така. Здравната каса много ги следи за фиктивни пациенти.

А иначе по въпроса за следенето на фиктивните пациенти... ами на мъж ми дори не са му издали здравна книжка. И на мен до преди седмица не бяха и по други причини настоях. Отговора пак беше че тя не ми е нужна... но ми дадоха де. Така че не ми е много ясно как се следи, след като той се е записал при нея и нито веднъж не е отишъл там за преглед или направление. С документа за избор на личен лекар влизаш в системата, но никой не може да те задължи да ходиш при този лекар да се преглеждаш, нали? Тогава водиш ли се "мъртва душа"??? Ако детето се запише при личен лекар, това според мен не означава че е фиктивен пациент, независимо къде посещава консултациите. Те сега ще ходят на частен педиатър, но след време, а и по други въпроси може да се обръщат към педиатъра.

А като бях бременна в поликлиниката ми водеха документите, но иначе си ходех на частен прием. Веднъж месечно отивах да ме питат как съм и да отметнат че съм отишла. От там само ми пуснаха талон за кръв и урина... даже на ехограф не са ме гледали. Само им носех снимките и документите от частния ми гинеколог. От тях безпроблемно си получих и направлението за хоспитализация и обменната карта.

И още един случай. Сестра ми също не посещава личен лекар, а служебно си ходи в една клиника за прегледи. От там й издават болнични и прочие. Наложи се да влезе в болница за операция и направлението трябваше да е от личния лекар. Отиде там въпреки че не е стъпвала от 100 години и си получи направлението без проблеми.

Според мен се консултирай с личния си лекар. Те знаят как стоят въпросите и ще те посъветват.

# 13
  • Мнения: 9 050
Drina, вие говорите за възрасти хора. А в случая става дума за бебе. Личната лекарка на съпругът ви няма задължение да го тегли всеки месец, да го измерва и да го ваксинира, нали? Децата ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ходят на ежемесечни консултации. Възрастните са длъжни да ходят на профилактичен преглед поне веднъж годишно. Това, че съпругът ви не го прави, си е негов избор. Глобата за пациента, който не посещава личния си лекар за задължителния профилактичен преглед, ако не се лъжа беше 100 лева.
Преди да имаме право на избор на лични лекари, за новородените се подаваше информация в поликлиниките по адресна регистрация. И ако детето не посещава консултация в съответната поликлиника, ходеха на проверки. Това го знам от личен опит, защото моя съседка беше дала така адрес, на който не живееше и непрекъснато звъняха вкъщи да питат как могат да я открият, защото детето не е водено на консултации.
 

# 14
  • Мнения: 7
Скъпа Julie,
не разбрах откъде си, но ако си в София мога да ти кажа следното и се надявам да съм ти полезна:
дъщеря ми е на 1 год. и 5 месеца и си има JP от деня на раждане. В деня когато се прибрах вкъщи, на следващия дойде да разгледа къщата, да ми помогне, да ми покаже как да я почиствам (момиченцата са специфични), как да ми е по-удобно да я повивам и други.  На моята лекарка имам страхотно доверие, тя е толкова мила и гальовна, само целува малката и й се радва и все й подарява нещо - тефтерче, химикалка, листче...те децата на малко се радват!
НАЙ-ВАЖНОТО - ТЯ Е ПЕДИАТЪР! Преди да дойде системата с Джи Пи-тата тя е била педиатър и то много добър (от личен опит знам, защото е била моя лекарка и все още е). Много съм доволна и й благодаря за всичко! Тя ми избра и помогна да избера лекаря, който ми води бременността и при него раждах...и той няма грешка, направо съм свръх доволна! И не всички искат пари за внимание, то си е до човек!
ето ти телефон и адрес, ако решиш отиди и се срещни с нея.
Д-р Красимира Алексиева тел: 0888/606 100 (стационарния не се сещам), кабинета й е в Лозенец, на кръста - на голямото кръстовище има малка сграда, бившата педиатрия към 13-та поликлиника.

НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ БИЛА ПОЛЕЗНА!

Общи условия

Активация на акаунт