Подути от рев очи

  • 15 122
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 267
Извинявам се за депресиращото заглавие Sad
Опитах се да намеря таква тема, но намерих съвети за подпухнали очи просто, които на мен не ми действат.
След рев ми се подуват ужасно очите, направо си променят формата и въпреки, че след това обикновено следва голям сън и това не помага. Имате ли нещо, което ползвате и действа достатъчно бързо?

# 1
  • Мнения: 1 165
Пробвай с компреси от студен чай или резени краставица.Дано ти помогнат.Със сигурност обаче това,което ще ти помогне най-много е да спреш да плачеш Wink

# 2
  • Мнения: 3 622
А защо толова често плачеш?  newsm78

# 3
  • Мнения: 267
Благодаря, момиче   bouquet
Не плача често, в никакъв случай ...просто ..мъже, караници ..знаете как е, а на мен малко рев ми трябва и ми личи. Не е често, но се случва Sad

# 4
  • Мнения: 3 622
Аз понякого плача като чета книга или гледам филм, които са ме развалнували и очите ми стават червени. Плискам се със ледено студена вода по - продължително и се оправям

# 5
  • Мнения: 267
Малко черен чай на пакетчета и лед и май съм по-добре.
Просто искам като се събудя да има нещо, което за минути да премахва следите от това, което ми се е случвало снощи, че да не се ядосвам наново.

# 6
  • Мнения: 341
Аз съм точно така, но не веднага, а на следващата сутрин. Дори и следобед да се случи, а не обезателно вечер, на сутринта пак е така. Очите ми просто са други - подути и освен това ужасно тъжни, дори иначе да се смея с глас. Трябва да минат 2-3 часа за да се оправят и да си станат моите очи. Дори ред пъти съм се сдържала точно заради ужасния вид на следващата сутрин. Решение не съм открила. Гледам след като се случи да ги наплискам със студена вода, за да подейства евентуално съдосвиващо, но не съм убедена, че това променя нещо.

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Отвара от лайка успокоява много очите  Peace Напоява се памучно тампонче и се поставя на клепачите.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 966
Може да замразиш лайка във формички за лед/отварата де/и като се наложи обтриваш с кубчето.

Ама по-скоро ти пожелавам по-малко сълзи!

# 9
  • Мнения: 222
Може да замразиш лайка във формички за лед/отварата де/и като се наложи обтриваш с кубчето.

Ама по-скоро ти пожелавам по-малко сълзи!

 Peace Само не се обтривам с ледчето, а го натрошавм леко и го слагам в марличка и така оставям за малко върху клепачите, докато си лежа. За отока и паренето помага, виж за главоболието... Thinking

# 10
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 218
не плачи! бъди весела Peace
мен ми помага лед за подути очи.

# 11
  • Мнения: 19 294
аз ползвам и един крем на Гарние за около очите.за сега помага да не ми се подуват очите.

# 12
  • Мнения: 526
Компреси с отвара от лайка-помагат много за уморени или подпухнали и зачервени очи.Кубчета лед също може.Аз потапям в отварата от лайка две козметични тампончета,от тези за разгримиране,слагам на очите и след това пред погледа ми направо светва.

# 13
  • Мнения: 267
Много сте мили, целувам ви всичките ..Simple Smile
Не мога да кажа, че съм тъжна, просто имам лошите си моменти, но и аз като Иноми, независимо колко отдавна е било, на сутринта е просто кошмар. Тотално различна ми е физиономията, просто като оток Sad А най-тъжното нещо след като веднъж си минал през това е, на следващия ден всички да те питат "Какво се е случило"
Още веднъж целувки, ей сега даже ще си сложа и лайка, за да ми се освежат съвсем Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 447
Ох, това си е проклятие  Confused И аз съм така - и изобщо не е нужно да е як рев, дори и от няколко сълзи очите ми стават като домати. Дотолкова е зле, че избягвам изобщо да рева (което пък не е добре, защото натоварва). Не съм забелязала нещо да има ефект при мен, но съм чувала за резени суров картоф (изсмуквали солта, която предизвиквала отока), както и за изстудени в хладилника лъжици.

# 15
  • Мнения: 6 417
Ледът спада отоците.  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 6 958
И при мене се задържа ден-два и си личи доста  Cry Просто нищо специално не прилагам, по възможност сън и плискане със студена вода...  Cry но човешко е да се плачка, колкото и да е тъжно това...  Hug

# 17
  • Мнения: 4 380
Цитат
Не съм забелязала нещо да има ефект при мен, но съм чувала за резени суров картоф (изсмуквали солта, която предизвиквала отока), както и за изстудени в хладилника лъжици.

Да, настрърган на дребното ренде суров картоф налагаш на лицето като маска за 20-тина минути и отмиваш. Това помага и за отоци и за разни възпаления, та помежду другото и за пъпчици евентуално ще помогне.

# 18
  • Мнения: 2 015
Ох, дано помагат тия съвети, че и аз от 5-т мин. рев цялата се надувам.Дори едва си отварям очите на другия ден и съм се опитвала да замаскирам положението с грим, но пак личи.

# 19
  • Мнения: 4 053
Ох, това си е проклятие  Confused И аз съм така - и изобщо не е нужно да е як рев, дори и от няколко сълзи очите ми стават като домати. Дотолкова е зле, че избягвам изобщо да рева (което пък не е добре, защото натоварва). Не съм забелязала нещо да има ефект при мен, но съм чувала за резени суров картоф (изсмуквали солта, която предизвиквала отока), както и за изстудени в хладилника лъжици.

същата съм и аз,
и единствено суров картоф ме е спасявало,
аз го режа на тънко кръгче и го слагам на очите и така седя около 20-30 минути,
и после съм бомба Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 3 328
Кротко с леда при имащите синузит - да не стане беля насред лято.
Иначе всичко, което са посочили съфорумките преди мен, помага. А най-добре лекува времето - няколко часа и оттоците спадат.

# 21
Заглавието ти съвсем не е депресиращо.И аз имам подобен на твоя проблем,очите ми не се подуват ,но много почервеняват.
Гледала съм на някои от моите приятелки,голям рев удрят ,а очите им само като измити,забърсват с кърпичка и това е.
А аз една сълза да пророня ,около 15 мин.не се показвам пред хора.
Като ми почервенеят си правя вятър на очите или веднага започвам да си мисля за нещо приятно,да си отвлека вниманието.
Горе-долу помага!

# 22
  • Мнения: 1 153
И аз съм така и досега не съм намерила лек,но и нищо от това което са те посъветвало не съм пробвала,а защо се получава така newsm78?

# 23
  • Мнения: 3 830
Ох, миличката!
Никой мъж не си заслужава да се измъчваш, заради него. Прати ги да пасат, когато ти лазят по нервите.

Ако ние сами не отстояваме правотата си, ако сами не се защитаваме, няма кой!

Щом нищо не ти помага, значи е най-добре да спреш да плачеш.

# 24
  • Мнения: 544
Чувала съм за суров картоф-разрязваш го на две половини и си го слагаш на очите-трябва да си легнала

# 25
  • Мнения: 22 427
Компреси с пакетчета чай от лайка за 10мин. )
Или другият вариант е - пъхаш една лъжица в камерата за 10мин и после си я допираш до окото. Стоиш така известно време и подутините изчезват.

# 26
  • Мнения: 526
Чувала съм за суров картоф-разрязваш го на две половини и си го слагаш на очите-трябва да си легнала
Вярно,аз това за картофа го бях забравила newsm78Добре,че ме подсетихте за още една хитрина в тая насока.

# 27
  • Мнения: X
Да върна темата с малко по - различен въпрос.
Съвет за зачервени от умора очи (хронично, поради работа с компютър).  newsm78
Имах най- белите склери, но от 10 месеца работа с компютър вече имат трайно разширени кръвоносни съдчета Confused
Визин и физиологичен разтвор не помагат. Преди години бях чувала за борова вода, но не бива да се използва често.
Имате ли опит с нещо, с което  си правите промивки на очите? И как по - специално постъпвате. Пълните празно флаконче от капки за очи с течността или използвате специална чашка?

Общи условия

Активация на акаунт