Помощ...налага се да изоставя детето си!

  • 34 501
  • 634
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 274
Роси, Криси ми каза днес за дрешките за бебоци, както и други аксесоари... Ако е за девойка и аз имам Simple Smile

# 16
  • Мнения: 169
Здравейте,мами.Благодаря ви,че сте така загрижени.Наталия,благодаря за подкрепата.Иве ще ти призвъня днес,но малко по късно да не би да те събудя.Днес няма да мога да вляза тук повече,ще се опитам утре.За съжаление и аз не мога да ви кажа от какво имам нужда,истина е че нямам почти нищо,но това никога не ме е притеснявало.Квартирата ми е горе-долу свястна(поне няма мухъл)За дрехи и мебели никога не съм била претенциозна,макар че и без тях не може,караме с каквото има.Например за децата едва им осигурих по два чифта къси гащи за през лятото,перем едните слагаме другите и така.Сега големият си е скъсал едните и то така че не подлежат на поправка,но пак не го смятаме за трагично вечер като се изперат до сутринта исъхват,малкия си скъсал сандалките,но мисля да изрежа скъсаното и да ги направя на чехли,преди това обаче ще видим дали не може да се залепи.Пиша ви това за да разберете по-пълно гледната ми точка,относно бъдещото бебе. Истинския ни проблем,е че не можем да си покрием разходите,и най-вече този с храната.Без много и хубави дрехи може,без обзавеждане също,макар,че сега има на какво да спим в началото в квартирата спахме на един юрган на земята .Постепенно,намерихме това онова и пак не се оплаквахме.Но сега вече стана невъзможно да си покрия елементарните разходи,гледам винаги поне наема да е платен защото няма къде да идем,но този месец и за това не съм сигурна дали ще успея.Залпатата за която ви писах от 96лв. ще я взема чак на 17-ти,надявам се хазайката да има търпение дотогава.Това не е всичко, и тока не мога да си платя,дори не съм питала колко дължа,защото колкото и да е немога да платя нищо,незнам как не са ми го спрели,последно плащах за март месец и е цяло чудо че не са ме откачили още.И най-накрая храната,знаете ли колко е тежко да си гладен и да не можеш да си позволиш да си купиш дори хляб,или да си купиш хляб а да мечтаеш за маргарин или нещо друго.Макар,че съм бременна и ми се прияжда какво ли не,аз търпя.Но когато става въпрос за децата,тогава става нетъппимо.Никоя майка не може да понесе да приспи детето си гладно,това е НАЙ-ТЕЖКОТО нещо което може да се случи.Знаете ли защо ви разказвам това,знам че всяка от вас иска да помогне и аз съм такава,когато мога и с каквото мога помагам на другите.Аз също съм си подарила всички дрешки и аксесоари и количките и дори креватчетата на майки в затруднено положение,от моите дечица.Тук разбрах,че наистина мога да разчитам на вас за най-необходимите неща за бебенцето,но въпреки това се страхувам...благодарна съм на всяка помощ,но...какво би станало ако не мога да осигуря храна за детето,майчинството ми ще стига дотам да си платя сметките,а по-нататък...а храната,памперсите,а ако недай си боже детето се разболее,или зимата не успеем да си платим тока(то не че лятото много можем)Разбирате ли какъв всъщност ми е проблема,всички питат от какво имам нужда,ще ви отговоря просто-имам нужда от храна,без всичко друго може,но не и без храна и подслон разбира се.Затова се колебая дали да задържа детето.Вече ви бях споменала,че имах 2 срещи с SOS-организацията,подписахме някъкъв договор в който пишеше много хубави неща(Но се оказаха само празни думи)Например там пише че ще осигурят на майката и децата психологична подкрепа(няма такова нещо),пишеше и че ще помогнат на майката да си съставя практичен месечен бюджет(И това не е вярно)Пише че могат да помогнат с дрешки(аз не съм им искала,единствено попитах за сандалки за малкото и уж записаха номер,но изчезнаха и ги няма вече 2 месеца)Ако знаете колко много още прекрасни неща пише но вече съм ги забравила .Дойдоха у нас,извадиха един договор,подписахме го и до там.Мисълта ми е,че ако детето бъде оставено в дом то няма да остане без тези елементарни неща,а същата тази организация,която уж работи по програма превенция на изоставянето,изоставя майките и всеки да се спасява,нали сме подписали договор,те са отчели някъква дейност,намирам се в отчет на подпомогнати майки,а всъщност истината е друга.Аз съм по отчаяна от всякога.Вече съжалявам за това ,че оставих детето.Сега си давам сметка,че дори за мен аборта да е убийство,по-лесно се преживява един аборт отколкото да преживееш това да не можеш да се грижиш за детето си.Писах ви много,но установих,че след като споделя с вас и ми олеква,Вчера след като ви писах се наплаках,и после се чувствах много разтоварена.Дано само не съм ви отекчила.Поне мисля ще разберете,защо някой майки изоставят децата си,не че са лоши и бягат от отговорност,а защото така се налага,защото нямат друг избор.

# 17
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Бобая,ще с еопитам от разстояние да те посъветвам нещо.Но може и да си се сетила сама Embarassed В ДАЗД Габрово ходила ли си?А АСП Габрово?Мисълта ми е,4е те са длъжни да ти окажат подкрепа на някакъв етап за храна и отопление,елементарни нужди........

Ако не си ,но мислиш да го направиш,моля те пиши какво става и ако се наложи и от тук ще се обадим.
Дай,моля те размерите и номерата на де4ицата ти,както и адрес Praynig

# 18
  • Мнения: 7 263
Лавендърче писах и на лични, но и на теб да ти кажа - мога да и дам количка зе бебето и разни дрешки /бебешки - защото на племенника вече някои му омаляват/. За обувки също ще поогледам от моите пък в края на краищата мога и по едни нови да купя.
Лошото е че не е от София - тука все си мисля че може нещо и за работа да се помогне, а там.... имам една идея ама трябва да говоря с едно момиче. Ще пиша ако има нещо.  bouquet  bouquet  bouquet

# 19
  • Мнения: 169
lavender-дори на знам за какво ми говориш.Ходила съм единствено в социалните,за отопление обаче си минавам доходите.Имам една присъдена издръжка от 150лв.на месец за децата и с нея и детските надбавки минавам границата.Другия ми проблем е че когато ми отпуснаха еднократната помощ за заплащане на наем,ми поискаха декларация къде са отишли парите също и ксерокопие от договора ми за  работата,Истината е че договора го подписах едва миналата седмица(със задна дата) и все още не съм им го занесла.А хазайката категорично ми отказа такава декларация че е получила пари от мен.Тя не е регистрирала гарсониерата че е дадена под наем ,а и не е нейна а на сина и който пък е в чужбина.Той и казал нищо да не подписва и аз се страхувам да настоявам.Нищо чудно да ме изгони.От социалните обаче ,ми звъняха наколко пъти и последния път бяха меко казано"груби" за това че не мога да декларирам къде са отишли парите,ако знаели че така съм щяла да ги въртя,по друг начин щели да подходят.

# 20
  • Мнения: 169
Lennyh-предварително благодеря и на теб и на всички които искате да помогнете,но все още не съм сигурна дали ще рискувам да задържа детето.Ако реша ще трябва да направя списък от необходимите неща за да не се получи така че да получа от вас прекалено много работи,ние живеем в една стая и дори нямам детско креватче или допълнителен шкаф за бебешки дрехи,дори да приема помощ от вас,трябва първо да намеря къде ще ги прибера.Нямаме много място.От друга страна,мога да ви гарантирам ,че ако приема такава материална помощ от вас,в момента в който дрехите или вещите умалеят,мога да ви ги върна или да ги предоставя на друга нуждаеща се майка.Но все още не съм решила,колебая се.

# 21
  • Мнения: 7 263
Нормално е че се колебаеш, но хората са казали 10 пъти мисли веднъж режи. Писах ти на лични - остави ми координати.
За помощите не се притеснявай - все ще има и друг в нужда да му дадеш нещата, които вече не ти трябват.
Въпроса е и детето да е добре и да направиш така както е най-добре и за него и за вас.
Има толкова семейства които биха дали мило и драго да имат рожба за която да се грижат. Несправедлив е този свят еййййййй.....
Пиши честичко и какво си решила  Hug
Пожелавам ти каквото и решение да вземеш да е доброто за теб и децата ти!

# 22
  • Мнения: 4 195
Бобая слушай сега мила майко, слушай внимателно
първо - Ива ще дойде, ще види всичко как е и ще мислим дружно нещо Peace
второ - отиваш в ДАЗД - разбeи къде е, и виж, като самотна майка, очкаваща бебе, имаш ли право на нещо - общинско жилище и тн.
Има една журналистка от Канал 1 - само чака да и звънна за майка, социално слаба, на която някоя община или социалните не са и обърнали грам внимание -искам да си потърсиш първо всички права, да подадеш молби за помощи, за общинско жилище и тн, да ги имаш черно на бяло, а ако не вземат мерки да ти помогнат, защото са длъжни, щ звънна на журналистката и ще действаме. Скоро прави предаване за една мака от Дупница, да видищш колко бързо всички се задействаха.
трето - скалдовете на ДБМ са пълни с дрехи и тн и за бебе и за батковците - моля те, пусни на някой от нас адреса си да пратим колети, моля те.
четвърто - сметни с каквъ доход ще си след раждането - майчинстов, детски и тн и ни кажи - точната сума, кажи ни и колко наем плащаш, ток горе долу и тн. Ще ти кажа защо -
първо - бебето е на кърма - до 4-5 месец - за него не го мисли, второ - децата не боледуват всеки ден, като се разболеят недай боже, просто ни звънкаш - все 30 лв за лекарства ще отделим и ще ти ги купим, нали така. За децата - имамме толкова дрехи, играчки обучки и тн - че въобще не го мисли това. Детско креватче ще намерим, и това не го мисли, аз ти обещавам, че ще намерим, и ще го пратим до Габрово, спокойно Hug
Все един бус ще намерим за да натоварим мебели и да ги докараме Peace
Да, няма да можем всеки ден по един колет ядене да ви пращаме, но всяка от нас, когато може, ще ви праща продукти и парички, а ние сме много майки, не е толкова страшно, просто ще ти е трудно, а ние сме насреща, не защото сме светици, не защото ни е кеф да помагаме и си нямаме друга работа, а защото сме хора и сме майки, и знаем какво е, и майка в нужда не сме зарязали, никога, няма и да зарежем, и освен всичко друго, сме и хора, скоито можеш да споделяш, да чувстваш близки а това само би ти помогнали и би ти дало сила, надявам се, да ме разбра и да се стегнеш, ние сме насреща в крайан сметка Peace Peace

# 23
  • sofia
  • Мнения: 7 477
ето,Криси е писала.

Държавна Агенция за закрила на детето ще ти окажат помощ,особено щом има риск от изоставяне на детето.За това те моля да отидеш там и да им кажеш вси4ките си притеснения,много те моля Praynig
ПОсле непременно пиши какво е станало.

И ако държавата бездейства си има медии Twisted Evil

# 24
  • Мнения: 169
Моля ви обяснете ми какво е ДАЗД,и къде да го намеря,нищо не ми говори.Сега ще ви кажа всичко за моите доходи.На работата ми ме осигуряват на 182лв.,имам присъдена издръжка от 150 лв. за децата,разбрали сме се с таткото да ми дава по 35лв. на седмица и в началото наистина ги получавах,но когато и той е затруднен ми дава около 15,20 лв. на седмица и това стана постоянно явление последните няколко месеца,не мога да го съдя за това него също го осигуряват на минимална заплата и дори да заведа дело за тази издръжка(за което нямам пари)просто ще я намалят на минимална от по 30лв. на дете месечно и може и по малко да взимам,а да не говорим,че после с него ще сме в лоши отношения(сега поне ми помага с каквото може).След като разбрах че минавам границата на доходите за помощи за отопление и не могат да ми отпуснат такава.приех помощ от познат който има фирма той ми пусна осигуровки на 4 часа за 97.50лв. на месец,за да мога да получавам по голям болничен по майчинство.Ще ме осигурява 6 месеца по 37лв за осигуровки.и се разбрахме след като почнат да ми изплащат болничния да му ги връщам.Така 182+97.5=279.5 Това ми е осигурителния доход,болничния бил 90% от него или 251.60лв. първите 6 месеца ще връщам по 37.00лв. за осигуровките и така чисто ще получавам 214.60лв-но по документи значително повече 251.60лв.(болничен)+150.00лв.(издръжка)+38.00лв.(детски дадбавки) това прави- 439.60лв. С който доход не мога да получавам никакви помощи. Другият ми огромен проблем е че тези болнични почнали да ги изплащат с два,три месеца закъснение,това означава че след като изляза в болничен по майчинство,следващите 2,3 месеца няма да имам нито заплата нито пари от болничен,дори ще родя и те все още няма да ми бъдат изплатени,не ги знам тези управляващи с какъв ъкъл ги приемат тези закони ,но това е положението.В момента децата както ви писах ги пое баща им докато си стъпя на краката,пък и нека той види как е да ги гледа с 80лв.на месец които ми дава.Сега живея единствено със заплатата ми.Наема ми е доскоро беше 60лв но вече ми иска по 80 лв. и след като го платя не остава почти нищо за преживяване,даже нищо бих казала защото не си плащам сметките.Това е....абсолютно честна и откровенна съм с вас,ако на някой му хрумне идея как мога да се справя с тези доходи приемам идеи,съвети и помощ от вас.Относно общинското жилище съм подала молба и от2 месеца съм картотекирана в някъква 4-та група,аз очаквах да ми се обадят но....уви нищо.Наталия от Плевен ме посъветва да ида и да питам какво става и да пиша молба за настаняване,отидох-момичето на гишето ми каза че замества и не може да ми каже към кого да се обърна.От информационното гише отговора беше същия.Между другото сега докато ви пиша ми се обади координаторката от SOS-детските селища.Аз и казвам "не мога да повярвам,вече мислих че сте ме забравили,минаха 2 месеца" А тя ми каза че били взели някакво място за офис в Габрово и му правили ремонт,затова нямали време да се обадят,щяла да ми донесе игра за децата от нейните останала,и да види как се справяме,трябва да води писменни наблюдения за нас.Утре до обяд ще дойде у нас,не и казах ,че децата ги няма.Може и да ги взема,за да ги види.Притеснявам се как би изглеждало от тяхна гледна точка това ,че не съм се справила с грижата за тях,нищо чудно,да ме запишат като някоя немърлива майка и това да има някакви лоши последствия за мен.Въобще не съм наясно със законите у нас.И така ако някой от вас знае какво още мога да направя,и към кого да се обърна да казва

# 25
  • Мнения: 7 263
Държавна Агенция за закрила на детето - съкратено ДАЗД

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
виж ще ти кажа нещо
роди и вземи детето
а като не става с наша помощ да го гледашщ - тогава вече ще решиш
а сега вземи се в ръце и се опитай да издириш всичмки споменати органицации
не искам да те обвинавям, ама работиш на компютър - накарай някой да ти обясни как да търсиш в нета - напр пишеш вместо bg-mamma
google.bg
след това в полето за търсене пишеш ДАЗД - и ще ти излезне списък със страници дето се споменава ДАЗД
и ще разбереш какво е
по този начин ще намериши и тел и адреси и всичко!
предполагам си адски стресирана
но вземи се в ръце
стегни се - до се га си го правила и сега ще го направиш
след кщато си открила сайта с взаимопомощ тук въ вподфорума - що не можеш да откриеш другата информация която ти трябва??????? това някак ме притеснява...
иначе ако си искрена и не се опитваш да манипулираш - ще направиш всичко възможно и всичко коетот те съветват жените - а помощ ще имаш докато наистина ти е нужна и докато с нея не се злоупотребява...

и пак да кажа - ВИНАГИ можеш да се откажеш от детето си
аз на твое място след като си поела толкова много рискове - бих се опитала да го запазя
вярвам, че ще съумеем да помогнем ако трябва

# 27
  • Мнения: 169
ДАЗД-не знаех че така съкратено. Само че точно от там ми се сърдят,че не мога да декларирам паричките за наема които ми дадоха,ще взема да им предложа някой от тях да дойде с мен,когато ходя да го плащам за да се уверят с очите си.А за бебето ми отговориха че е трябвало да го махна докато е било време,питат ме как ще се оправя  и ме карат да се чувствам виновна за грешките си.Затова в началото ви помолих да не ме съдите,и сама осъзнавам в какво положение се намирам и че само аз съм си виновна.Просто вярвах и имах доверие в един безотговорен мъж,чак сега осъзнавам какво значат думите "любовта е сляпа"Като се замисля сега можело е и по-рано да разбера що за човек е ама...За съжаление не ми предложиха друга помощ,а за тази казаха че е еднократна  и дори наблегнаха на тази дума.Ще ида да им се обадя,така и така и при тях се водя под наблюдение за срок от 6 месеца.Другото с което ме разочароваха е че отишли да разпитват бившия ми съпруг за мен ,намерили го незнам как и....Не че имам нещо против,но по този начин целият ми личен живот стана обществено достояние,направо се ужасих.Сега всички в това ДАЗД са запознати с биографията ми.Не че ми пука кой знае колко,но ...все пак всеки си има лично пространство,те ме карат да се чувствам безкрайно виновна за това че съм забременяла все едно съм прокажена"гледайте я тази,разведена с две деца и бременна-къде и е акъла?" Все едно съм пропаднала жена.Поне така се чувствам когато ида при тях.

# 28
  • Мнения: 4 195
я ми дай телефон или адрес на ДАЗД при вас и трите си имеа, дай ми и име на човек, с който си говорила, и който в агенция носеща името закрила на детето - ти търси сметка защо чакаш трето, на лични можеш да ми ги пуснеш, или ги дай на Ива като доде до теб.
Сега - приемаме, че ще живееш с към 250 лв на месе, от тях 80 наем ( не е ли много за Габрово, може ли да потърсим нещо по евтино) - остават ти 170 - поне 70 за сметки и тн - 100 лв грубо, в най добрия случай - не ти правя сметка, просто си мисля, дали ще стигат за храна - не няма да стигат, но ако кърмиш бебчо, ако ние от тук помагаме и с хранителни продукти - ще се справиш, докато бебче дръпне, тръгне на детска а ти на работа - не се отчайвай, ще се справиш Peace
чакам те да ни псунеш адреса си - може и на лични, да пратим разни нещица:)

# 29
  • Мнения: 1 878
Оооо, социалните са много "социални " на места, вкючая и нашия квартал, мен на времето толкова ми помогнаха и окуражиха че.....ама ти си имаш права и те са длъжни да ти ги изяснят, е ти пък си длъжна да предоставяш всякакво инфо и документи - няма как има и измамници. Сега сте важни ти и бебето, верно че и хормоните ти бушуват и мислиш повече емоционално отколкото рационално, но се опитай да се абстрахираш от хорското мнение и мисли за вашето общо бъдеще - не си предавай детето на тези "социални" хора. Колкото и бедно да расте едно дете е най-щастливо с мама  Hug

Общи условия

Активация на акаунт