д-р Елена Димитрова-Варна

  • 12 246
  • 15
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 383
Когато се чудех къде да се регистрирам за проследяване на бременност за госпожата не намерих отрицателни мнения..Но сега ми се иска да споделя защото аз Никога не бих отишла отново при нея.Приема в Еквита и работи в Окръжна Варна.Професионалните и качества не мога да коментирам-не съм лекар и смятам, че човек не трябва да се бърка където е некомпетентен.Макар , че до момента не ми е предписала добавки или витамини , а другата лекарка при която отидох ми каза , че имам контракции и ми изписа и магнезии и флуор ими препоръча аг преглед-както и да е -така е преценила-за това претенции нямам.Но за грубото и безцеремонно отношение -да
на едната от консултациите ми каза да си нося картона за болничен.ами -ок нося го, но на следващата госпожата казва -иди сега при личната лекарка да ти даде няколко дни болничен и талон за лкк, защото така се прави, апосле ще продължим болничния
отивам при личната и тя ми казва , че за първи път в практиката и и искат подобно нещо и ми предлага да звъннем на госпожа Димитрова за да уточни какво има предвид.Цитирам телефонния разговор *щом съм казала , че може значи може,не ме занимавай повече, край*и затвори телефона..
личната ми лекарка е доста свестен човек и я набра тя за да се разберат-е , на нея не и затвори
всъщност до момента никой не си е позволявал отношението на въпросната лекарка..за съжаление след 10 дни трябва да се видим отново..защото никой не е сигурен дали мога вече да я сменя..тя ми коства вече 2 дни постоянни мисли какво е предизвикало агресията и -може би съм по-чувствителна в момента ,но мисля че поведението и е неприемливо.Вие си преценете дали искате такова отношение Cry

# 1
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 416
Тази тема е за Здравния справочник май?  newsm78

# 2
  • Варна
  • Мнения: 383
да, може би
но докато търсех къде да я пусна не съм попаднала там

# 3
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
По стечение на обстоятелствата раждах при тази лекарка. Когато лежах в болницата ми се стори адски антипатична и на ум си я бях определила като фюрерка, но на самото раждане беше перфектна и се държа адски човечно. След това коментирахме, че аз съм й се сторила капризна лигла, а аз й споделих моето мнение. След раждането ми се държеше чудесно с мен, за това допускам, че може да е била по-дръпната с теб, но съм видяла и другата й страна и за това реших да го споделя.

# 4
  • Мнения: 41
Наложи ми се спешен ехограф и попаднах на нея-за 1 преглед останах с добри впечатления, дори, ако моят лекар ми беше отказал болнични, мислех да се местя при нея-пак , че не съм го сторила(((((((((

# 5
  • Мнения: 377
Искам да разкажа и за моят сблъсък с въпросната лекарка. Миналата година октомври месец се записах при нея на ЖК, в началото нещата вървяха добре, аз нямах много притеснения, защото ми беше втора бременност. От първата бременност имам едно здраво и добро дете. Всеки път като ходех ме гледаше на ехограф, в началото на 4 месец ми пусна и някои изследвания, но не всички които ми се полагаха. Когато я попитах кога е най-добре да отида на Фетална морфология тя ми отговори в 20 г.с. и аз разбира се я послушах. (А след това разбрах, че всичко е могло да бъде видяно на феталната в 12 г.с.) Но именно в това беше и повратният момент в нашите общи отношения. На феталната при доц. Балев, разбрах че бебето ми има сериозни малоформации, изоставане на крайниците спрямо главата с 3 седмици,(нарочно го удебелих) това се вижда при нормален преглед, като се замерят главата на бебето и бедрената кост. Сами си правете изводи тя какво гледа на ехографа и колко вижда.
След като разбрах за проблема доц. Балев ме насочи към д-р Мазнейкова или д-р В.Димитрова в София за второ мнение. Запазих си час за д-р Мазнейкова за амиоцентеза и след това се обадих на д-р Елена Димитрова за направление за хоспитализиция, при което отговора и беше: "обади се на Мазнейкова да ти каже какви изследвания да пуснем тук. То 4-5 дни не са от значение." За нея може би не са от значение, но за мен дето усещах вече детето бяха много от значение.
Та както и да е. Стигна се до махане на бебето, когато пак и се обадих за направление за болницата, тя ми каза сега не мога да ти дам, когато съм на работа тогава. Добре, че беше личната ми лекарка, че тя ми издаде.
Стана доста дълго за което се извинявам, моето мнение е  #2gunfire #2gunfire #2gunfire вие сами си правете изводи. Мое мнение на никой не натрапвам, просто исках да споделя какво видях от тази ДоФторКа.

# 6
  • Мнения: 81
Момичета, искам да споделя и моето мнение от тази докторка. Раждах в Окр. Болница и за мое най-голямо съжеление тя беше дежурна.Груба, нечовечна. Аз и бебето бяхме добре при премането ми в отделението. На самото раждане беше много груба. Но най-лошото е, че детето се роди без сърдечни тонове, с увита пъпна връв. При което се бори за живота си два дни и почина. Тя е виновна за всичко, т.к.  не ме следеше достатъчно по време на самото раждане/разкритието на шийката и контракциите/,Знете ли какво каза "всичко се случи в последят момент". ТОНОВЕТЕ НЕ СЕ ГУБЯТ В ПОСЛЕДНИЯ МОМЕНТ/ТЕ ПОСТЕПЕННО СЕ ГУБЯТ/ 
Подадох жалба срещу нея в Здравната каса и след направена проверка болницата е санкционирана. Жалбата ми се разглежда в момента от Комисията по етика в БЛС.Там се проследяват отношенията между лекр и пациент. Тя просто не достойна за тази професия.

# 7
Vesela13, тази лекарка е направо  за #2gunfire #2gunfire
Забелязала съм, че когато нещо се обърка не само при раждане, при лечение въобще, докторите винаги изкарват пациентите за виновни -че това не направили, онова не направили, абе изобщо сами са си виновни за усложненията....Те самите нямат никаква отговорност към случващото се......
Като раждах първото си дете, понеже беше едричък, му счупиха ръчичката, глават му беше в кръвоизливи и натъртвания от натиска, защото докторката ми скочи на корема....А тези мъки за детето можеха да се избегнат, ако ми бяха направили епизиотомия, но не  CryЗа това аз как съм преживяла всичко изобщо не ща и да споменавам.Веднага след раждането докторката слязла във фоайето при мъжа ми и му казала че ми била много ядосана, защото не съм я слушала и прочие и прочие.

# 8
  • Мнения: 1 008
Момичета как изглежда визуално тази жена,раждала съм в окръжна и имам лоши впечатления от една лекарка,но не зная дали е тя?Дребна,руса с къса коса?

# 9
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Момичета как изглежда визуално тази жена,раждала съм в окръжна и имам лоши впечатления от една лекарка,но не зная дали е тя?Дребна,руса с къса коса?

Абе не е толкова дребна, но е с руса къса коса.

# 10
не знам дали сте чули за смъртта на родилка в Окръжна болница в началото на тази година-д-р Е.Димитрова беше нейната лекарка......

# 11
  • Мнения: 1 008
не знам дали сте чули за смъртта на родилка в Окръжна болница в началото на тази година-д-р Е.Димитрова беше нейната лекарка......
Не съм привърженик на подобни постове-не сме специалисти и не можем да съдим за случилото се.Няма лекар,който да желае смъртта на пациента си.За тези случаи има лекарски комисии,не смятам,че е коректно да се пускат подобни изказвания тук.Какво се постига с това-паника,страх сред бъдещите родилки?!Нещата не са черно-бели,подобни коментари не водят до нищо положително.

# 12
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
За пореден път се убеждавам че има доволни и недоволни от един лекар.
Аз ходих на ЖК по здравна каса при Димитрова.Следеше всичко стриктно, пусна ми всички изследвания. Беше коректна и любезна.
Раждах секцио, но не беше тя опериращата, тя асистираше.
Направих обаче тежка газова криза на втория ден от операцията. Имах чувство че ще умра. Благодарение на нея(тя беше дежурна - нощна в празничен ден Rolling Eyes), и консултациите които проведе с други лекари нещата се оправиха бързо.
В момента продължавам да ходя при нея като АГ. Доволна съм.

Всеки лекар има своите гафове.Лошото е когато гафа е на нашия гръб!
Съжалявам за загубата на момичетата  bouquet  bouquet

# 13
  • Варна
  • Мнения: 383
искам да съм съвсем честна..
когато следващия път отидох на консултация почти се извини или поне се опита да обясни, че имала друга пациентка и че го е направила за да ми спести 20 лева-беше забелязала , че доста се вкиснах
сега ходя при нея , понеже ме следи и нямам избор, но съвсем протколно-добре ли си -добре съм, добър ден, претегли се, ела еди си кога за болничния, довиждане -това е ..

# 14
  • Мнения: 44
Имах мъртво раждане при въпросната лекарка.Просто не е жена !

Общи условия

Активация на акаунт