възможно ли е......?

  • 549
  • 1
  •   1
Отговори
здравейте!повода,заради който пускам темата е,че съм ужасно уплашена.преди време попаднах на статия за т.нар.шоколадови кисти-не мога,да твърдя че имам чак толкова болезнен цикъл,но цвета на кръвта ми в началото и накрая е с шоколадов цвят.общо казано само това е като симптом при мен,но пък затова достатъчно убедителен.аз съм само на 17,не искам да безпокоя майка ми в момента,защотото и липсват проблеми свързани само с мен.по тази причина се обръщам към вас,защотото ако кажа че съм ужасена ще е малко.възможно ли е шоколадовия цвят,да е свързан с нещо друго и първоначално как се установява тази болест?благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 4 324
Здравей мило момиче,

Шоколадовите кисти или т.нар ендометриоза, може да се установ само и единственно чрез лапароскопия. Това е безкръвна операция, при която не е нужно да се прави голям разрез, ама за която няма да ти обяснявам в момента, защото не е необходимо!

Ти си на 17 - иди на гинеколог. Той, с един апарат, ще види има или не кисти и чак тогава се притеснявай какъв вид са! Шоколодовият цвят на кръвта както ти го наричаш, в началото и края на менструацията, подозирам че е зацапване и е нормално да се случи, но ако цялата ти менструация заедно с тези зацапвания продължава повече от 6-7 дена, най-добре иди на лекар!

Общи условия

Активация на акаунт