Стерилна урина

  • 35 074
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте мили дами, може ли някой да ми помогне, като ми обясни каква е процедурата за стерилна урина (доста съм разсеяна, назначено ми е това изследване, а нямам спомен каква беше последователността). Благодаря Ви!


Цитат
Zdraweite mili dami, moje li niakoi da mi pomogne, kato mi obiasni kakwa e procedurata za sterilna orina (dosta sym razseiana, naznacheno mi e towa izsledwane, a niamam spomen kakwa beshe POSLEDOWATELNOSTTA). Blagodaria Wi!

------------------------------------
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 20:08 от Mamma

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 434
Какво точно не ти е ясно newsm78
На гладно жадно отиваш измиваш се и след това пикаеш в чаша или бурканче и готово Peace

# 2
  • Мнения: 14
Купи от аптеката колекторче за урина(найлонови пликчета) и го залепяш и чакаш да се изпишка. Ако е момиче е доста по-трудно. После я слагаш в едно стерилизирано бурканче и я носиш в лабораторията. Трябва да е сутрешна урина.  Това е.
О, извинявай мислех, че е за детето.

# 3
  • Мнения: 2 066
Взимаш едно контейнерче от аптеката и първата ти работа сутрин е да пишкаш в него  Grinning трябва да събереш част от първата урина

# 4
  • Мнения: 620
Взимаш стерилно контейнерче от аптека (50 стотинки), на сутринта първата ти работа е да се измиеш (стискайки зверски, защото много ти се пишка след сън Simple Smile), отваряш контейнерчето, пишкаш малко в  тоалетната, след това в контейнерчето Simple Smile   

# 5
  • Мнения: 2 208
Ако става въпрос за взимане на урина "средна струйка": Ставаш, измиваш се, без да се подсушаваш с кърпи и т.н изпишкаш малко, след това пишкаш в стерилна чашка, след това се доизпишкваш извън нея  Mr. Green
Мноооого сложна процедура  Laughing

# 6
  • Мнения: 2 616
Купи от аптеката колекторче за урина(найлонови пликчета) и го залепяш и чакаш да се изпишка. Ако е момиче е доста по-трудно. После я слагаш в едно стерилизирано бурканче и я носиш в лабораторията. Трябва да е сутрешна урина.  Това е.
О, извинявай мислех, че е за детето.

Абе, аз пък да питам за детето, коя му е първата урина на него, той по цяла вечер яде, ако се наложи да му изследвам урината кога да му взема уринана човека и да се смята за първата сутринта?

# 7
  • Мнения: 6 164
Абе, аз пък да питам за детето, коя му е първата урина на него, той по цяла вечер яде, ако се наложи да му изследвам урината кога да му взема уринана човека и да се смята за първата сутринта?

За бебе ако питаш - няма първа. Взимаш сутринта и толкоз. То, че си пишка цяла нощ, пишка си.

# 8
  • Мнения: 491
Ако става въпрос за взимане на урина "средна струйка": Ставаш, измиваш се, без да се подсушаваш с кърпи и т.н изпишкаш малко, след това пишкаш в стерилна чашка, след това се доизпишкваш извън нея  Mr. Green
Мноооого сложна процедура  Laughing
Peace
Само да допълня, че измиването се прави само с вода без никакви други измиващи средства, като иднтимни душ-гелове, сапуни, влажни кърпички и т.н.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
Само да допълня, че измиването се прави само с вода без никакви други измиващи средства, като иднтимни душ-гелове, сапуни, влажни кърпички и т.н.

Това пък защо  newsm78 За кърпичките ми е ясно, но как без сапун. Нали така ще се изолират бактерии?!

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 21 556
.... Нали така ще се изолират бактерии?!
Не съм капацитет по въпроса ама нали изследването на стерилната урина цели тъкмо това- да покаже какви бактерии е  дала обкновенната урина.

# 11
  • Мнения: 491
.... Нали така ще се изолират бактерии?!
Не съм капацитет по въпроса ама нали изследването на стерилната урина цели тъкмо това- да покаже какви бактерии е  дала обкновенната урина.
newsm10 именно

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
.... Нали така ще се изолират бактерии?!
Не съм капацитет по въпроса ама нали изследването на стерилната урина цели тъкмо това- да покаже какви бактерии е  дала обкновенната урина.

Е, чак толкова и аз разбирам, бре! Знам защо се дава стерилна урина и защо- обикновена. Имам предвид, че ако не се измиеш старателно със сапун например, в урината ще попаднат бактерии, които обикновено се намират по срамните устни, входа на влагалището и околността изобщо...

Така си мисля поне. Когато се съмняваха за проблеми с бъбреците при дъщеря ми, се наложи да й вземат стерилна урина с катетър. Освен, че я измих добре, почистиха добре наоколо с реванол...

Общи условия

Активация на акаунт