Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора

Варна

Много ви моля ако някой знае нещо за това да пише  Praynig На детенце от доста време му сълзи едното оченце, особено при по-хладно време и когато има вятър. Педито каза че има запушен канал, но това че сълзяло било полезно  Rolling Eyes окото се отмивало и неиска да ми даде направление за очен. Много се притеснявам защото от доста време сълзи очето. Някой знае ли нещо по-въпроса? Как се отпушва слъзен канал? Предварително ви благодаря.
Цитирай
Трябвя дя отидеш на очен лекар. Има два варианта за оправяне. Единият е със специални масажи, които ЛЕКАР ТРЯБВА ДА ТИ ПОКАЖЕ. Ако не стане така, трябва да се отпуши, както масово се прави - с упойка. Не се притеснявай - манипулацията е елементарна. За съжаление, случва се да не стане и после се налага ново отпушване. Знам, че ако не се отпуши каналчето е възможно цял живот на детето окото да сълзи.
Цитирай

Barcelona, Spain

Всичко това е по твоя въпрос:
http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=12580&highlight=%F1%EB%FA%E7%E5%ED

http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=2778&highlight=%F1%EB%FA%E7%E5%ED

http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=3424&highlight=%F1%EB%FA%E7%E5%ED

http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=5839&highlight=%F1%EB%FA%E7%E5%ED

http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=18033&highlight=%F1%EB%FA%E7%E5%ED
Цитирай
Трябва преглед при очен лекар, който ще определи дали се налага някаква процедура. В някои случаи, когато е по-леко запушването, това остава така /дъщеря ми например има стеснено каналче на едното око, което не и създава проблеми /. С масажи се отпушва при кърмачетата.
Цитирай

Sofia

И ние имахме този проблем. Заведох сина ми на очен лекар, когато беше на 3 месеца. Той ми показа как да правя масаж и изписа капки Tobrex, които да използвам само, ако окото секретира по-обилно. Също така спомена, че запушен слъзен канал е често срещано оплакване при децата и се оправя с масажи до 6 месец. Ако това не стане до 6 месец, се налага лекарска намеса. Е, ние не стигнахме до там  Very Happy Добре, че консултирах детето с очен лекар. Педиатърката каза, че било конюнктивит  #Shocked
Цитирай

Добрич

vedrra ти е дала всички линкове за тази често обсъждана тема.
При вас може би е само стеснен слъзен канал, но при всички случаи заведи детето на очен лекар. Ако GP- то ти се дърпа за направление, просто отиди на частно, за да се открие точната причина за това сълзене и да се предприемат веднага мерки.
Даже и да е запушено слъзно каналче, не се притеснявай от манипулацията (на моето бебе правихме сондиране точно преди 2 месеца)- бърза, лека, безполезнена и детето не усеща нищо.
Цитирай

Варна

Благодаря ви много  Love Ще го заведа на частно. Ама при нас няма гурелчета и окото сълзи (все едно плаче само с едно оче) само при вятър и студено време... Thinking Но за да съм спокойна ще го заведа на чатен очен лекар, че то наща лекарка само като и казах какво му е и тя отсече "запушан канал", ама то без да го погледне ..... Thinking
Цитирай

Букурещ

#Crazy нещо да не си объркала лентичката?
на 2г и 3 мес ли сте?
не, сигурно има някаква грешка, нали?
Цитирай

Букурещ

не видях това като линк:

http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=3875

ЗДРАВЕ ЗА ОЧИЧКИТЕ

Едно от най-важните за всеки родител е детето да е здраво. Грижите за очичките започват още от момента на раждането на малкото бебе. Ето и съветите на офталмолога д-р Мариела Облашка Болница "Вита"-София

В първите месеци след раждането на детето е необходимо да се осигури нормално функционално развитие на очите. Ето защо е добре максимално рано да се откриват вродените или придобитите в детска възраст очни заболявания.

ПЪРВИЯТ ПРЕГЛЕД

Децата за първи път се преглеждат от очен лекар още в родилния дом. Правят се най-общ оглед на бебето за явни лицево-черепно аномалии, включващи очите, и преглед на очните дъна с офталмоскоп. Той е от особена важност за недоносенитте и бебетата, при които се е наложил престой в кувъоз, тъй като те са рискова група за равитие на ретинопатия на недоносеното, която може да довед до ослепяване.

ОТ 1-вия до 12-ия МЕСЕЦ

В периода на новороденото (до 1-вия месец) и до навършването на 1 година детето трябва да бъде прегледано от офталмолог при наличие на проблем с очите - сълзене, зачервяване, залепване от секрет, "кривене" на очите, бяла зеница или ако те изглеждат по-големи от нормалното и т.н.

Специлано внимание бих искала да обърна на продължителнотто сълзене и/или секретиране при най-малките бебета. Основният проблем е , че родителите, вместо да потътрсят очен лекар, сами решават, че се касае за конюнктивит и провеждат самолечение. Но може да става дума и за запушване на слъзния канал на окото вследствие на мембрана, останала от вътреутробния живот (неонатален дакриоцистит). Затрудненото оттичане на сълзите и задържането им създават благоприятна среда за развитието на микроорганизми, предизвикващи възпаление. До определена възраст това може да се лекува консервативно от офталмолог с антибиотични капки и специални хидростатични масажи. Ако лекарят е преценил, че такива масажи са необходими, той показва на родителите как да ги правят и им дава подробни обяснения. Ако до 3-4 месец лечението не даде резултат, се извършва оперативно перфориране на мембраната (сондоране). По приинцип процедурата се провежда в болница (очна клиника) под обща упойка от офталмолог.
След сондирането е необходимо капането на очни капки, чийто вид и продължителност не употреба се определяъ от лекаря, извършил сондирането. Прогнозата е благоприятна, но има случаи, при които заболяването рецидивира.

ПРОФИЛАКТИЧНИТЕ ПРЕГЛЕДИ (по принциип)

АКО НЯМА ОПЛАКВАНИЯ, ПЪРВИЯТ ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН ОЧЕН ПРЕГЛЕД СЕ ПРОВЕЖДА, КОГАТО ДЕТЕТО НАВЪРШИ 1 ГОДИНА.

На тази възраст то е още много малко за изследване на зрителната острота с таблица с картинки. Профилактичният преглед се състои в оглед на очноте дъна и няколко теста, свързани с кривогледството.
Изборът на специалист е изцяло в ръцете на родителиите. Препоръчително той да е детски офталмолог или да има опит в работата с деца. Достатъчно е родителите да го заведат в кабинета на офталмолога.

За съжаление много често профилактичните прегледи се пропускат. А те са добър начин за ранна диагностика на заболявания на очите

д-р Мариела Облашка
Цитирай

Варна

Няма грешка в лентичката. И аз съм озадачена. Разбрах че това се случва на кърмачета. Ама си мисля неможе ли да се запуши от секрет или прашинка  Thinking
Цитирай
Цитат на: Kremy
Няма грешка в лентичката. И аз съм озадачена. Разбрах че това се случва на кърмачета. Ама си мисля неможе ли да се запуши от секрет или прашинка  Thinking
 Няма защо да си озадачена  Very Happy Просто запушването е малко, а не напълно и едва сега си го забелязала. при дъщеря ми беше същото - когато стана на 2 години, забелязах, че оченцето и сълзи при студ или силно слънце и вятър. Ако този проблем не води до чести инфекции на окото, най-вероятно очният лекар ще каже, че нищо не бива да се прави. Very Happy
Цитирай
Здравейте Аз съм имала този проблем с дъщеря ми НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ на нас първо ни изписаха капки , после започнахме с масажи , прегледи, консултации , нищо не помогна Детенце се мъчеше Единствено остана оперативно отпушване.Много ни беше страх , но..............Всичко мина лесно.Операцията е елементарна НЯМА НИЩО СТРАШНО Детенце беше супер след операцията Едва след това разбрах колко го е мъчело очето СМЕЛО и УСПЕХ
Цитирай

Букурещ

Цитат на: vitca
Здравейте Аз съм имала този проблем с дъщеря ми НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ на нас първо ни изписаха капки , после започнахме с масажи , прегледи, консултации , нищо не помогна Детенце се мъчеше Единствено остана оперативно отпушване.Много ни беше страх , но..............Всичко мина лесно.Операцията е елементарна НЯМА НИЩО СТРАШНО Детенце беше супер след операцията Едва след това разбрах колко го е мъчело очето СМЕЛО и УСПЕХ

абе за каква операция става дума #Shocked и на туй отгоре думата "операция", написана 10 пъти #Crazy
това е манипулация, интервенция и на последно място - операция може да се нарече, така е списано по-горе, все едно е някаква касапница и скалпелът изпълнява главна роля.
няма такова нещо - ТОВА не е никаква ОПЕРАЦИЯ #Splat
Цитирай

София

за каква операция става дума  и на туй отгоре думата "операция", написана 10 пъти  
това е манипулация, интервенция и на последно място - операция може да се нарече, така е списано по-горе, все едно е някаква касапница и скалпелът изпълнява главна роля.
няма такова нещо - ТОВА не е никаква ОПЕРАЦИЯ
sorry за 3-те пъти написано ОПЕРАЦИЯ, но в София те приемат за 2 дни в Медицинска академия и си е чиста оперативна намеса Незнам как е4 в Сусурлево , но в столицата е такалОще веднъж се извинявам , че изразих личното си мнение , но идеята беше да дадеш мнение и опит , а не да правиш злобни забележки към мнението на другите
Цитирай

Букурещ

Цитат на: vitca
за каква операция става дума  и на туй отгоре думата "операция", написана 10 пъти  
няма такова нещо - ТОВА не е никаква ОПЕРАЦИЯ
sorry за 3-те пъти написано ОПЕРАЦИЯ, но в София те приемат за 2 дни в Медицинска академия и си е чиста оперативна намеса Незнам как е4 в Сусурлево , но в столицата е такалОще веднъж се извинявам , че изразих личното си мнение , но идеята беше да дадеш мнение и опит , а не да правиш злобни забележки към мнението на другите

ами Сусурлево, ако не знаеш е София Laughing
и точно за МА става въпрос, и престани да плашиш останалите майки, че това било Операция(защото няма нищо общо с операция), и не те приемат за никакви #2gunfire  2 дни.....
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора