Нисък хемоглобин при 1-годишно?

  • 3 915
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 789
Здравейте. Правихме изследвания на Ива по случай едната годинка и лекарката каза, че хемоглобина е нисък - 100, а левкоцитите били на горната граница. Намерих подобно питане във форума, но майката каза, че боледуват. А Ива е здрава. Не се е разболявала от януари.
Трябва да повторим изследването след 20 дни, но се чудя какво да правим до тогава. Малко се притеснявам, преди години имах анемия и не е готино.... Иначе Ива е доста жизнено дете, не ми изглежда да й има нещо, ама знам ли.... Все още я кърмя, записана е на детска кухня,  чудя се допълнително колко жълтък и месо мога да давам  newsm78 Всеки ден или...? Има ли и някакви други храни, подходящи за тази възраст(черен дроб не съм й давала досега)?
Благодаря за отговорите   bouquet

# 1
  • Мнения: 6 315
От пръстчето са взимали кръв, нали? Понякога се получават занижени стойности на хемоглобина.

Можеш да даваш елда, овесени ядки, пълнозърнест хляб. Черният дроб надали ще й хареса. Давай си жълтък и месо както си даваш до сега Simple Smile.

Всичко ще е наред!

# 2
  • Мнения: 772
нашия хемоглобин беше също нисък.докторката каза повече телешко да давам.не показа че е притеснена.

# 3
  • Мнения: 789
От пръстчето взеха, да. Само че овсени ядки не иска да яде, за елдата сме пробвали каша с елда, също не я искаше. Май ще взема да сваря и пасирам месо и да го добавям към постното ядене.

# 4
  • Мнения: 46 478
Долната граница за тази възраст е 107-108, вашите стойности не са фрапиращо ниски, още повече, че е изследвана кръв от пръстчето.

Храни си детето, както до сега, казваш, че е здрава и изглежда добре  Simple Smile

Ако продължава да пада, търсете причините, не винаги е липса на желязо.

# 5
  • Мнения: 352
Хемогловина на 1 годинка на дъщеря ми, която кърмех тогава и не бях захранил аизцяло беше 96 - нищо не сме правили постепено се вдигна - сега на 2 е 120....мисля че би трябвао да си спокойна за хемоглобина.

# 6
  • Мнения: 2 035
Побутвам темата, защото днес взехме резултатите и на моята бебка (пак за годинката) и хемоглобина и е 93 Sad. Направо изпаднах в паника  Cry. Педи каза, че има анемия и ни прати да я боцкат отново за да се установи дали е от липсата на желязо  Cry Има и левкоцити в урината 8-10  Cry Всички стойности са зле  Cry Cry Cry
Иначе и тя си е жизненичка и здравичка, не сме боледували и скоро.............ох свита ми е душата...някаква инфекция ли има.... Cry
И аз ли месо, жълтък и елда само да давам....дали че го покачи от тях?

# 7
  • Мнения: 1 726
И моят син имаше нисък хемоглобин на 1 г. , изписаха му "Фенистил"и повече не е имал .

# 8
  • Мнения: 2 035
И моят син имаше нисък хемоглобин на 1 г. , изписаха му "Фенистил"и повече не е имал .

Как Фенистил ?  newsm78 Той е за лечение на алергии, обриви, сърбежи, изгаряния и няма нищо общо с ниския хемоглобин, да не би да имаш предвид Малтофер?

# 9
  • Мнения: 1 726
Уф ,че съм и аз, Малтофер е  Embarassed

# 10
  • Мнения: 2 035
Така и си помислих  Wink

# 11
  • Мнения: 92
При нас беше същото, всички стойности на 1 г. бяха понижени, хемоглобинът беше100,5. Още беше на кърма и не беше боледувала нито веднъж /за първи път се разболя на 1г. и 4 мес./. Аз също изпаднах в паника, но докторката ме успокои и каза, че не е притеснително- изписа ни витамини „Мултивитамол” на д-р Тайс, в които има малко желязо. Започнах да давам месо всеки ден, яйце през ден, зърнени каши- елда, спанак. Кръв взехме пак чак на 1г и 8мес. защото имаше Т, всички стойности бяха в норма, хемоглобина беше 116.
Така че спокойно, щом лекарите не са притеснени, а дечицата са жизнени и изглеждат добре, всичко ще е наред. Много често и при изследванията се отчитат грешни стойности. За да сте спокойни направете нови след месец.

# 12
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
Направете изследвания на венозна кръв,само че самата процедура никак не е приятна.Моят син на 1годинка при изследване на кръв от пръста имаше 85хемогл.,а от вената 116.

# 13
  • Мнения: 371
Готово пюре с черен дроб или телешко месо Peace

# 14
  • Мнения: 58
На Анжи хемоглобинът на 6м. и беше- 77. Оказа се, че желязото и е ниско и пи Малтофер 3 месеца. Вече е на 3г. и  скоро хемоглобинът и беше 128. При малката ми дъщеря положението е същото, само че започнах да и давам телешко месо, елда, овесени ядки вместо Малтофер. Нормализира се и на годинката е 110.

Общи условия

Активация на акаунт