Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofiа

От нач на седмицата Бобо яде от ДМК и забелязвам, че вечер като се прибере има червени петънца по тялото, които на сутринта са е скрили, а на другия ден пак са там и т.н.
Случвали ли се е на някой такова нещо. Трябва да уточня, че не му давам млечните супи и кремчета от съображения за сигурност, а и от другите манджи не давам цялото бурканче, защото не е викнал на такива храни.
как мислите дали е някаква реакция към храната или просто е някакъв период на свикване с този вид храна  Thinking
До сега я проявявал реакция само към рибата. А кисело и прясно мляко не е опитвал въобще. Ял е обаче понякога готови пюрета, които имат сухо мляко - така че не е съвсем като да не е ял типа манджи от детската кухня.  #Puppy dog
Цитирай

София

Моя Жорко скоро ще направи 11 месеца и  от 1-ви март е на детска кухня. Доста смело подходих, но слава богу няма отрицателна реакция. Само веднъж видях 2-3 см. област със ситни пъпчици, но така и не разбрах от какво е. Давах му всичко, което беше приготвено - без разлика какво има в него.
Цитирай

София

Моят съвет е да спреш кухнята. Много е вероятно да е алегична реакция. Помисли дали ако е така си заслужава риска.
В кухните готвят с цели яйца и прясно мляко.
Цитирай

Sofiа

Цитат на: cheta
Моят съвет е да спреш кухнята. Много е вероятно да е алегична реакция. Помисли дали ако е така си заслужава риска.
В кухните готвят с цели яйца и прясно мляко.

Чета аз вече реших да я спра.
Питах обаче с какво готвят и ми казаха, че за кремовете използват само сухо мляко, а за застройките кисело или прясно + сварен жълтък  Thinking
А аз супите с прясно мляко не му ги давах
Цитирай

в края на града

Направо прясно мляко си използват, поне в нашата кухня, застройките по-често са с прясно мляко и яйце, личи си по вкуса. Иначе на мен дори ми казаха, че приготвят с адаптирано мляко  кремчетата Wink , ама аз не повярвах.
Синът ми тръгна на кухня на 10-месеца, бях го захранила с всякакви меса (без риба) и кисело мляко. От манджите обаче получи страшни колики, около 10-тина дена е пил Саб Симплекс както за бебешки колики, но по съвет на нашата педиатърка не спряхме кухнята. Жената каза, че явно е с по-чувствително стомахче и ще трябва да свикне. Накрая вече се бях отчаяла и решила да я спирам, чаках толкова само защото той е много капризен, а манджите от кухнята ги харесваше и хапваше с кеф и взе че му мина, от тогава нямаме никакъв проблем.
Може да е някаква реакция към прясното мляко, след 1г. започнах да готвя на синчето с прясно мляко, включително и кремчета и за закуска и първоначално на бузките му избиваха червени петна, като обрив, но без пъпчици или сърбеж. Появяваше се известно време след ядене и изчезваше, вече не помня кога спря да се появява. Та ти най-добре си прецени дали да го спреш от кухнята и да поизчакате още малко...
Цитирай

Sofiа

Като за начало утре ще го водя на алерголог да си каже мнението.
Надявам се да не е алергична реакция, а да е просто реакция към многото нови и различни храни, които опита тази седмица  Crying or Very sad
Цитирай

в края на града

Цитат на: Valery
Като за начало утре ще го водя на алерголог да си каже мнението.
Надявам се да не е алергична реакция, а да е просто реакция към многото нови и различни храни, които опита тази седмица  Crying or Very sad

Възможно е, затова ти дадох за пример сина ми. Когато започнаха червеникавите "обриви" по бузките от прясното мляко, аз се притесних да не е някаква алергична реакция, оказа се, че просто малко по-трудно приема новите храни. Но дори и това да е при вас за всеки случай ще е хубаво да поизчакате поне още месец преди пак да опитате от ДК, но мой съвет е през това време ти да си го захраниш с основните неща, като кисело мляко например.
Цитирай

Sofiа

ПетяК, мерси за споделенето. Ще спра кухнята за исвестно време. Като му се изчистят петната ще започна да захранвамм с к. мляко, телешко месо и обикновенно сухо мляко, пък след това ще видим. Не ми се иска да давам прясно мляко обаче  Thinking
Цитирай

София

Цитат на: Valery
Чета аз вече реших да я спра.
Питах обаче с какво готвят и ми казаха, че за кремовете използват само сухо мляко, а за застройките кисело или прясно + сварен жълтък  Thinking
А аз супите с прясно мляко не му ги давах

А белтъците какво ги правят? Съмнявам се, че ги хвърлят  Thinking
Щом има разлика от храненето вкъщи и вна ДК, значи има нещо гнило. Остава да разрешеш какво е или да спреш кухнята и да не рискуваш.
В крайна сметка ти трябва да решиш.
Аз лично бих я спряла. Ти постъпи както намериш за най-добре.
Успех!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.