Да будя ли 4 - месечното си бебе за хранене?

  • 1 820
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Привет! Имам следния проблем:
Четиримесечната ми дъщеричка до скоро се хранеше на 3 - 3,30 часа (тя така си беше направила режима, никога не съм я будила или чакала да стане определен час, за да  я храня). От нощното хренене се отказа сама през втория месец, и така храненията ни станаха 6 пъти на ден - 6, 9, 12, 15, 18, 21 часа. От известно време обаче, тя прави по - дълги паузи (примерно днес вместо в 12, яде в 13.30, тъй като тогава се събуди) и храненията или стават 5 на ден или последното идва много късно и тя заспива чак в 23 часа, а дори и по - късно.
Та въпросът ми е, дали да я будя около часът за кърмене, за да запазим 6 - кратното хранене и да изградим някакъв режим или да я оставям?

# 1
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Нормално е да започне да хапва повече по 5 пъти на ден. Не се притеснявай, а се води по бебчето

# 2
  • Мнения: 11 003
Бебка вече не е малка, остави я сама да решава кога да яде. А като я будиш ти, по-скоро ще е сънена и кисела, и нито яденето ще е пълноценно, нито спането.

# 3
  • Мнения: 630
Не я буди. Тя си знае най-добре. Имам горчив опит от будене на бебе, за да яде. Тя така се изнервяше, че въобще не спеше през деня.

# 4
  • Мнения: 19 289
аз от кога чакам моята бебка да махне поне едно нощно кърмене,но колкото повече пораства,толкова по-често суче  Mr. Green
не я буди,нормално е вече да яде по-нарядко.

# 5
  • Мнения: 674
 Аз я будех! Вече не! Naughty

# 6
  • Мнения: 164
А когато бебека прави 5 хранения на ден?
Притеснява ме също количеството, което изяжда напоследък (имам кантар и я тегля): около 700 мл на ден. Този месец ще наддаде около 400 гр. Как мислите добре ли е?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 504
Педито каза, че от 400 до 600 гр е нормално да наддава, но аз мисля, че е малко..Когато беше на 2,5  месеца имахме кърмаческа стачка и бебка наддаде 470 гр..педито каза ок..обаче 3 с/у 4 месец когато нещата се оправиха наддаде 770 грама и определено си цокаше доста по добре от времето на стачката../и при условие, че вече е доста по подвижна и не спи през цялото време/.

# 8
  • Мнения: 276
моето бебе е на 4 месеца. Цедя се и я храня от шише. Яде 5 пъти на ден, чат пат се случва и 4. Днес ходихме на консултация, качила е 700гр. На ядене изяжда между 160-180мл.кърма.

# 9
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Всичко си е до дете. Моята бебка в 3-я месец наддаде 350 грама, а в 4-я 260, но никога не съм се притеснявала, защото расте много подвижно дете. А относно количеството - много от бебетата сега в жегите хапват  по-малко

# 10
  • Мнения: 164
Благодаря ви за окуражителните думи, момичета!
И на мен ме успокоява факта, че е доста подвижно, весело и непрестанно гукащо дете!

# 11
  • Мнения: 344
От начало я будех но после започна да спи по много малко и не ми се е налагало.Вие само на кърма ли сте?Ние от 4 месец минахме на 5 хранения през 3.5 часа.Обача аз оттогава я захраних със зеленчуково пюре и тогава качи 800гр. Тя единствено като стана на 5 месеца ми беше качила само 200гр. но ние сме си добре на килограми така че няма проблем.Вие колко килограма сте?Може би килограмите й са в нормата и няма от какво да се притесняваш.Следващият месец ще си навакса.

# 12
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Чочка и ние имаме периоди на 5 хранения на ден и периоди по 7-8. Единствено в началото я будех като наближи време за къпане. Беше ми жал естествено, но с времето свикна и сега не заспива преди баня. Също я будя, ако ще трябва да пътуваме и няма как да я оставя да спи, което рядко се случва, защото по принцип се водим по нея, както и когато ще ходим при педиатъра. Иначе не я будя, понякога прави паузи от по 5-6 часа през деня. Онзи ден точно яде в 12,30 после й дадох малко в 14 от същата гърда, колкото да заспи уж и тя спа до 18,30.

# 13
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Боже,а аз си мечтая да заспи поне за 1 час през деня.По темата-ако я будиш най-вероятно ще е кисела.Много бебчета минават на 5-кратно хранене още през 3-я месец,така,че може би на вас ви е време.Явно бебчето е поспаливо,но щом наддава ,може само да се радваш на този факт.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз се водех по госпожицата и не съм я будила, за да я кърмя. Имало е случаи, в които идваше от мен инициативата за кърмене, но тогава тя не наддаваше добре и затова я кърмех по-често. Но като цяло съм се съобразявала с нейните желания. Някъде около 4-я месец тя също си разреди интервалите между кърменията. Така че, ако дете се чувства добре и наддава нормално, не виждам повод за притеснение  Peace

Общи условия

Активация на акаунт