Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора
Та въпроса ми е КАК стават поръчки на артикул -продукти  по интернет от Америка .
с запитване по тл. или само в сайта?
и дали пристига куриера до вкъшти както при нас става?
например за децки играчи и козметика?
а мито ?
Цитирай

USA

За коя държава/континент става въпрос?
Цитирай
За Съединените щати
Цитирай
Не знам англииски и затова питам как става, аз съм от България и искам да си поръчам нещо от американските саитове.
Цитирай

USA

Имах предвид вие в коя държава сте, ясно че става въпрос за САЩ. Как да отговорим на въпрос за мито, доставки и поръчки, ако не знаем от къде ще се поръчва? newsm78
Цитирай

USA

Не знам англииски и затова питам как става, аз съм от България и искам да си поръчам нещо от американските саитове.

А, това вече е друго нещо.
Повечето сайтове не правят доставки до БГ. Мисля, че e-bay имат, но за конкретни продукти. Мито не се плаща( освен ако не е бяла техника, черна техника, автомобили, мебели, предполагам), но цените на доставката ще са много високи. Дали не може да се поръчат същите неща от Европа? Предполагам доставката ще е по-евтина. newsm78
Цитирай
Например ако 200$ ми струва продукта колко ще ми струва да ми го докарат до вкъщи.

В един европеиски саит струвят двоино по- скъпо.

МОЛЯ КОИТО Е ПОРЪЧВАЛ ОТ АМЕРИКА  И ЗНАЕ КАК СТАВА ДА СПОДЕЛИ ЗАЩОТО ИСКАМ ДА СИ ПОРЪЧАМ НЕЩА НАД 1000$

СТАВА ВЪПРОС ЗА ДЕТСКИ ИГРАЧКИ С ДИСТАНЦИОННО.
Цитирай

Boston, MA

Лопез, зависи колко тежи играчката, освен колко струва.
Всеки сайт има различни цени на доставка. Дай сайта.
Цитирай

USA

Точно това щях да кажа, дай сайта да видим дали въобще доставят извън САЩ, защото на някои сайтове си пише само за САЩ и Канада.  Peace
Цитирай

Ю Ес енд Ей

А български?
Цитирай

Germany

Всичко зависи от продавача (т.е. магазина, където ще поръчаш) затова е добре да кажеш кой е, за да могат момичетата да проверят.
В условията им пише до кои държави доставят, колко струва и т.н. Цената на доставката не се определя по цената на стоката, а по теглото и големината й.  Тъпото е, че ако нещо изчезне по пътя нямаш много шанс да го намериш.
Мито по принцип не се плаща, ако е нещо за лично ползване или подарък, но ако са много бройки (предполагам за над 1000 долара няма да са само 1-2 играчки) и има съмнения, че може да въртиш търговия с тях може й да трябва да плащаш или поне да даваш обяснения.....
Цитирай
Значи остава този вариант да ми пратят от Америка със колет понеже там имам роднини дали ще има мито ако продуктите са два или три и тежат 4 или 5 кг.
Цитирай

Няма значение кой ти праща и колко тежи, ако обявената стойност на пратката е над 100-тина лв., дължиш ДДС на митницата.
По-добрият вариант е, като ти пращат познати, защото могат да застраховат пратката (естествено на ниска стойност, освен ако не ти се плащат ДДС-та)
Цитирай

USA

Няма значение кой ти праща и колко тежи, ако обявената стойност на пратката е над 100-тина лв., дължиш ДДС на митницата.
По-добрият вариант е, като ти пращат познати, защото могат да застраховат пратката (естествено на ниска стойност, освен ако не ти се плащат ДДС-та)

Мдам, за колети вече го направиха така, вярно е.  Peace
Цитирай

Scotland

Mдам... smile3502
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора