Защо бебо не иска да яде?

  • 660
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Здравейте! В чудо съм се видяла вече.  #Crazy Андрей е на 11 месеца и половина. Всички деца си хапват сладко, сладко а ние само се мръщим като видим бурканчето. Попарката си я изяжда с удоволствие, но оттам нататък почти нищо съществено. Само взимам храна от кухнята и а хвърлям. А преди нямах чак такъв проблем. Обича кисело млекце , пюренцата на Хип понякога - тези плодовите с извара и йогурт. Кисел яде все по-малко и като си помисля все сладички неща, с плодове. А трябва да яде и месо според мен. Чуда се от какво е, дали от жегите?  Sad На тази консултация беше спаднал с 200грама. Ако някоя мама има сходен проблем моля да напише как се е справила.

# 1
  • Мнения: 1 243
И аз бях записала дъщеря си на кухнята но нищичко не яде от там само вземам и хвърлям решила съм по нататък пак да я пробвам да яде,пък сега и тея жеги млякото си го изяжда едвам с триста зора Simple Smile

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 726
ами защо не пробваш с домашна храна, ще знаеш какво му харесва на детето и можеш да правиш вариации на това. мойте деца не ядат от кухнята, нито готови пюрета, рядко имаме проблем.

# 3
  • Мнения: 272
Готвя му, но не иска и моето да яде. Преди си ядеше нормално,  картофено пюренце с месо си хапваше, а сега надявам се от жегите да е, че при нас е ужасно горещо. На някои деца изобщо не им се отразява. Например моят племенник имаше температура 40,5 градуса, но апетита му си беше абсолютно същия!

# 4
  • София
  • Мнения: 7 013
Може да е тръгнало някое зъбче.

# 5
  • Мнения: 1 207
И моя така беше спрял ама зпочна по-малко,по-малко да си хапва.Нашето е от зъби и жега.

# 6
  • Мнения: 272
Ами тогава ще го оставя да си хапва каквото иска, насила и без това не мога да го нахраня. Благодаря ви!

# 7
  • Мнения: 344
Като бяхте на консултация и педиатърката видя че теглото му е спаднало не говорихте ли по въпроса?Какво е нейното мнение?

# 8
  • Мнения: 5 103
Като бяхте на консултация и педиатърката видя че теглото му е спаднало не говорихте ли по въпроса?Какво е нейното мнение?

И аз това се чудя newsm78

# 9
  • Мнения: 272
Ами докторката каза, че няма на кого да прилича, и двамата с таткото сме били слаби, а и горещината си оказвала влияние. Каза да яде каквото му се иска. Нищо тревожно не намери в това, че не желае да яде други храни освен попарата и киселото мляко.

# 10
  • Мнения: 278
И аз се чудя защо моето не иска да яде... От както се е родило, само си късам нервите с нейното ядене. Като дойде време за ядене и ме облива гореща пот вече. Ни мляко, ни попари, ни пюрета не яде с желание, всичко е с надлъгване и дебнене, което успея да й вкарам в устата. Кошмар, вие сте направо приказка в сравнение с нас.

# 11
  • Мнения: 1 092
не се тревожете това злоядство се израства.Нашата кака "прояде" след като навърши 3 години Peace.До тогава само пасирано с много зор и повръщане след почти всяко хранене.Голяма мъка беше,но и тя стана човек Wink

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
И моето беше отказало да яде по големите жеги. Той и без това трудно яде, за това гледам поне малко повече от половината порция да хапне. Следобед давам по-леки закуски - плодово кисело мляко, пасиран микс от плодове ( банан с череши и нектарина ), супите и яхниите също гледам да са по-леки, по-често посни.
Когато се оплаках на нашата педиатърка, че не иска да яде, тя ми отвърна "А колко яде майката на Стиви в жегите?"

# 13
  • Мнения: 292
Ние също отказахме да ядем днес,никога не ни се беше случвало.Дори АМ за преди сън не изядохме.
Мисля,че е от жегата или от зъбче.

Общи условия

Активация на акаунт