Отговори
# 15
  • varna
  • Мнения: 1 012
Здравейте синът ми се роди в 33гс 1.400кг внимателно следя развитието му-към коригираната му възраст и реалната му възраст,мисля че поне така ще сме първите 2 а може и 3 годинки,докато отмине и периода с болестите и оформянето на имунитета му -и при започване на детски ясли и градини-живот и здраве Praynig

# 16
  • sofia
  • Мнения: 171
Нормално.Без излишни емоции или вманиачаване на тема "недоносени".Единствено отложихме ваксините защото беше малка на килограми.Гладала съм я като нормално бебе.

# 17
  • Мнения: 2 757
от рев синът ми получи пъпна херния. расте с всеки изминал ден но лекарите не предприемат нищо. чула съм за лепенки. може ли сама да си сложа такава и как. ако някой има опит нека сподели

# 18
  • Мнения: 580
Дея /родена 1месец по-рано/ се развиваше спрямо коригираната си възраст.Т.е ако бебетата сядат на 6 месеца, то тя седна на 7 /6ти коригиран/ и всичко вървеше така докато проходи.После яко дръпна.Проговори рано, отказа памперса на нормална /според мен/ възраст, запомня и рецитира стихчета..абе вобще с нищо не се различава от другите деца.
от рев синът ми получи пъпна херния. расте с всеки изминал ден но лекарите не предприемат нищо. чула съм за лепенки. може ли сама да си сложа такава и как. ако някой има опит нека сподели

Аз съм слагала такива и на двете ми деца.Продават ги в нашите аптеки, така че и при вас трябва да ги има.Нищо специално няма при слагането.Първия път я сложи доктора, следващите пъти съм я слагала сама.Трябва, така да я залепиш, че да "затвориш" пъпчето, т.е. се получава като една гънка.Първо приготвяш отворената лепенка, после захващаш кожата окло пъпчето, така че да се скрие и залепяш лепенката.Те са прозрачни, водоустойчиви, сменя се на около 2 седмици.
Не съм много добра в обясненията, дано си ме разбрала.
Но това съм го правила още от първият им месец, ако това има значение де.

# 19
  • Мнения: 32
Отношението ми е като на майка към детето и - грижовно и внимателно. Не ме притеснява това че е недоносена- само го споменавам при ваксини заради килограмите и при изписването на лекарства.

# 20
  • Мнения: 801
Никога не съм подценявала децата си (и двамата в 34 г.с.) и не ги слагам в памук, като шише на газена лампа. За месец си удвоха килограмите и пораснаха съответно с 11 и 9 см, здрави и силни деца.
Изписаха ги след седмица и от тогава са подложени всеки ден на сурови метеорологични условия (дъжд, вятър обръщащ количката, сняг). Ако е 0+ градуса, бебето е навън без яке, шал и ръкавици (зимен сак+тънко одеало).
Ако съм заета с баткото, не търча и не се шашкам, защото бебето плачело. Преценявам според ситуацията, кой може да почака.

Общи условия

Активация на акаунт