Как процедирате, ако ходите на 2 места на почивка

  • 855
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 341
Как, според вас, е по-удобно да се организира почивката, при положение, че сте решили да ходите на две различни места, например на море и на планина? Сливате ли ги, в смисъл, от едното заминавате директно към другото или предпочетате за имате интервал помжду им и да се приберете преди да отпътувате към второто място? Размишлявам как ли е по-удобно (като се има предвид какъв багаж и какво чудо се помъква като се ходи с малко дете на почивка) и би ми било полезно да чуя аргументите ви, за в случай, че не съм се сетила за някой съществен момент.
Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 6 541
Ако са море и планина не ги сливам. Хем ми е по-удобно с багажите и прането на 2 деца и 2 дърти, хем и с отпуските.
Ако са на 2 разл. места на морето ги сливам. (основно заради пътя, че от София е далечко)
Ние процедираме така 1 път годишно на море около 10 дни и още 4-5 мини почивки из страната (селски, спа, планински- важното е да има басейн  Mr. Green) за по 3-5 дни.

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 168
Тази година ще ни е трета, ходейки на почивка на две места.
Общо взето от морето отиваме директно на планина, най-много една вечер да преспим при майка ми и баща ми, защото са ни на път. Багажа - за морето носиш плажните неща, а за балкана - малко по-дебели дрехи Peace Не носим много багаж, прането не ми е проблем, вижда се колко са големи децата  Sunglasses

# 3
  • Майничка
  • Мнения: 12 563
Ако двете места предполагат различен тип дрехи, предпочитам да се прибера поне за една вечер - толкова ми трябва да изпера и да изсъхнат бельо и тениски, които се носят при всички случаи. Е, ако двете места са близо едно до друго и далеч от къщи, ще се прежаля някак да накатя повечко багаж.

# 4
  • Мнения: 2 700
Досега сливахме почивките, като ходехме 3-4 дни преди море някъде, след това си изкарвахме морето и на връщане се отбивахме отново за 3-4 дни на трето място. Приятно е, по-лесно е откъм багаж, но сумарно прави само една отпуска.
Тази година смятаме да си разбием отпуската на 2 - веднъж в края на юли и веднъж в началото на септември. Така лятото ще ни мине по-приятно в очакване и планиране.

# 5
  • Мнения: 2 309
Отделно, така почиваме повече пъти  Wink. Тази година бяхме на море през юни, сега отиваме на планина, мислим септември да направим още едно море. Събирането на багаж си е хамалогия, но предпочитам така, всяко едно пътуване си е отделна емоция, а и почивки повече от 1 седмица ме изнервят.

# 6
  • Мнения: 2 839
И ние ги правим отделно. На принципа - малко, но често  Mr. Green
Всъщност на планина ходим почти всеки месец. Тази година и на море ще ходим 2 пъти. Получи се - края на юни море, края на юли планина /това само децата с майка ми/, начало на август пак планина /това пък само децата с мен и други майки с деца, без татковци/, края на август и септемвли второ море.
Така човек има време да почине от почивката  Laughing
Мисля, че ако се слеят 10 дни море, после примерно седмица планина ще полудея  Crazy

# 7
  • Мнения: 479
Определно съм за две отделни почивки.

Ние вече ходихме на море за една седмица и сега в края на месеца ще отидем на планина за една седмица пак. За мен така е доста по-добре.

Така си имаме две отделни почивки просто.

# 8
  • Мнения: 1 893
Твърдо съм за повече почивки. Повече от седмица и без друго не мога да почивам-нито работата ми го позволява, нито нервите ми. С малката есен и пролет по една седмица, досега на планина, а тази есен ще пробваме на море в Турция. Отделно поне един уикенд в месеца разтоварваме някъде наблизо. А след няколко дни малката заминава на планина с баба си, а зимата бяха един месец в чужбина. Тя почива повече от нас- от к'во ли се е уморила  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 347
Според мен, зависи къде и какъв тип са почивките. Може заради местопложението им да се слеят. Ако почивката на море е на луксозен хотел, а после на планината - на палатки, май пък трудно ще се слеят. Ние сега сме замислили обиколка София - северно Черноморие - южно Черноморие - Странджа - Родопи, но луксът не се включва никъде и багажът доста съвпада Simple Smile А и малкият обича да е навън, аз пък не му се впрягам особено да му осигурявам някакви особени условия, така че се надявам да е почивка за всички ни  Laughing

# 10
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Всяка година така ходим защото мъжа ми не може да си вземе отпуската наведнъж. Обикновено едната почивка е юни а другата - август, така че не ги сливаме. Оставяме си и малко отпуск за ски.

Общи условия

Активация на акаунт