О, сега разбирам!

  • 6 121
  • 116
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
О, сега разбирам!

- Janet Konttinen,
San Francisco Chronicle, July 22, 1997



Спомням си как видях дете в зеленчуковия магазин, мръсно и със стара храна по лицето си, облечено в мръсна тениска, босо и ядящо еднокилограмова вафла. Не можех да си представя защо майка му го е довела в магазина в този вид и защо му е дала вафла в десет сутринта. Това беше преди да имам четири деца. Сега знам защо.

Лицето му е било мръсно, защото е преминавало през фаза, в която да му избършат лицето е изглеждало по-лошо, отколкото да го напляскат. Тя е избрала да не направи нито едно от двете. Тениската му е била мръсна, защото е била любимата му. Носело я е всеки ден и всяка нощ. Тъкмо като са били тръгнали за магазина, то я е измъкнало от коша за пране и я е изненадало на вратата. Дотогава тя вече не е посмяла да рискува да прекъсне движещата сила, която се е задействала на път за колата, като влезне обратно в къщата, за да вземе чиста тениска. То е имало обувки на краката си, когато са тръгнали за магазина, но ги е свалило в колата и ги е изхвърлило едната през прозореца на улицата. Тя е била облекчена, че това е лявата обувка, тъй като то е изхвърлило една дясна през прозореца седмица по-рано. Детето е ядяло голяма вафла, защото тя му е обещала, че може да си избере само награда, ако не хвърля котката в басейна цяла седмица. Тя е била отчаяна, защото това е котката на съседите и не умее да плува.

По-рано си мислех, че моите деца ще ядат само пресни, органични плодове и зеленчуци и пилета, отгледани на свобода. Сега очаквам обяда в средата на седмицата в МакДоналдс. Развила съм истинска любов към тайния сос и се наслаждавам на факта, че децата ми не могат да направят никаква беля там. Това включва потапяне на картофките им в кетчуп, после изплюване на колата върху картофките, смесване на цялата бъркотия в голяма топка и след това замерване един друг.

Преди, когато видех жена да вози наоколо дете в мръсна количка, се запитвах, “Защо е родила това дете, ако не е възнамерявала да поддържа количката чиста?” Миналата седмица на годишното парти за миене на колички намерих трева, поникнала в багажника на една от моите.
 
Когато видех деца да се тръшкат навън, се чудех защо родителите просто не вържат заедно ръцете и краката на децата и не ги сложат в багажника на колата, докато приключат с пазаруването. Сега знам, че е защото са си оставили въжето у дома.

Когато няколко деца пищяха в самолета, се чудех защо няма отделен самолет и отделна планета за деца. Сега знам, че техните родители си пожелават същото и е трябвало да заведат децата на семейна сбирка при леля Лоис, за да видят чичо Джордж преди да е гушнал букета.

Децата са плачели, защото родителите им не им позволяват да изядат слушалките, да заврат пръстите си в ушите на госпожата отпред, или да натиснат бутона за викане на стюардесата за стотен път. Родителите са били загрижени да решат къде да сменят наистина миришещите пелени. Дали да ги сменят на седалката до двойката, пътуваща за меден месец, или на пода отзад, където пет наперени стюардеси играят на блъскащи се колички с тези еднотонни подноси за храна? Забравете тоалетната. Тя е конструирана да побере един човек с къси крака. Родителите се страхуват, че миризмата ще накара някой паникьосан пътник да дръпне ръчката за авариен изход, за да задейства спускането на кислородните маски и ще бъдат засмукани извън самолета.

Сега, когато видя малко момиченце да носи каубойски ботуши на погрешния крак, розов бански костюм наопаки и армейски шлем, си мисля “Тя Е абсолютно сигурна, че обувките й са на правилния крак и й харесва как шлемът стои с банския. И не, тя не иска да носи жилетка, защото “й харесва да й е студено”. Тя е щастлива.”




преведе Бу  Grinning
(откъде - не помня)

# 1
  • Мнения: 1 371
Ха-ха  Laughing
Готина статия. И истинска.
 Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
Готино. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 753
Мноооооооооооооооооого яко!  Hug

# 4
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
направо страхотна статия

# 5
  • Мнения: 1 243
якоооо Grinning

# 6
  • Мнения: 674
 И аз преди бях възмутена какви са тези мръсни деца и майките им къде блеят! ShockedВече не съм! Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 721
Ха ха, страхотно Laughing
Спомням си, няколко седмици след като родих отидох да запиша детето в общината. На опашката имаше едно около едногодишно бебе в количка, мърляво, което си беше събуло обувката и я дъвчеше с маниакално удоволствие. Майката невъзмутимо попълваше формуляри в другия ъгъл на залата. Е, потресох се. Ама защо не е до него, защо му позволява да си яде обувката, защо не го избърше ooooh! Аз така с моето бебе няма да правя Stop
Сега гледам по друг начин на нещата Mr. Green Знам, че е нямало къде да го остави и затова го мъкне по институциите, че си е измъкнало обувката за 100000ден път и няма смисъл да му я мушка на крачето Laughing

Дааа, лесно е да се говори отстрани Peace

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
И аз преди бях възмутена какви са тези мръсни деца и майките им къде блеят! ShockedВече не съм! Mr. Green
Нали? Grinning
По-рано се възмущавах какви са тия майки, дето клатушкат дерящи се с цяло гърло деца и изглежда грам не им пука. После аз станах майка и видях, че някой път тези неща са абсолютно безконтролни и или можеш да думнеш бебето в земята с надежда да спре, или да стиснеш зъби и да го клатушкаш наоколо, автоматично не чувайки писъците и надявайки се скоро да спре...

# 9
  • Мнения: 6 029
аз все още се възмущавам на мръсотиите по щерка ми.. но понякога просто махвам с ръка... да прави кални кюфтета... да си хвърля пясък по главата.... да сяда в пясъка и да ближе близалка там.. да яде сладолед с мръсните ръце... и хиляди други.

# 10
  • Мнения: 6 029
да думнеш бебето в земята с надежда да спре, или да стиснеш зъби и да го клатушкаш наоколо, автоматично не чувайки писъците и надявайки се скоро да спре...

оо колко пъти ми е идвало да думна цялото фемили в земята. или по-добре аз да се думна...

# 11
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Ахъм  Peace И аз се чудех какви са тези родители, дето не могат да озаптят невъзпитаните си деца. Вече не се чудя  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 326
О, сега разбирам майките, които изглеждат вечно недоспали, леко дрогирани и несресани.
О, сега разбирам защо някоя майка оставя детето си да се дере с пълно гърло. А то горкото търси съчувствие у минаващите, защото тя не му е позволила да наплюе /оскубе, ритне/ онази лелка, да удари онова детенце с всичка сила или да ухапе зверски онзи чичко.
О, сега разбирам и онзи татко, който вижда наследникът му да се катери по ей онази оградка висока 2 метра, но вместо да се затича и да го свали  - просто мига с клепачи сякаш попаднал в друго измерение. newsm78 newsm78

# 13
  • Мнения: 532
ех,хубавичко се посмях.
Благодаря Бу.

# 14
  • Мнения: 8 769
Ахъм  Peace И аз се чудех какви са тези родители, дето не могат да озаптят невъзпитаните си деца. Вече не се чудя  Mr. Green
На абсолютно същото съм се чудела винаги. И съм си мислела, че моето нама да прави така, или ако направи, веднага ще изяде два шамара.....
Оказа се, че не е толкова просто.... Tired Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт