Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
555-562 от 562 отговора

София

Аз съм Гергана, а таткото е Светослав. Дъщеря ни, Лора, се роди в 24-та г.с. с тегло 1050гр. и 34см. Изкарахме два дълги месеца в тревоги, но сега всичко е наред. Малчо е вече на 3мес. коригирана възраст и около 5кг. .По-дребничка е от останалите бебета, на нейната възраст, но физически се развива наравно с тях. Умствено, обаче, е на светлинни години по-напред. Малката ни героиня  Smile Много борбено бебе се оказа  и се надяваме да се превърне в борбен човек. А на всички, изстрадали родители, ще кажа само: "Главите горе! Вие сте железни и можете да се справите с всичко!".
Цитирай

Здравейте! Казвам се Софи на 24 години.ММ се казва Мартин.На 20.04
Скрит текст :
родих Ясен и Мая в 33 г.с с тегло 2кг и ръст 43см.След операцията,губих много кръв и изпитвах ака болка.Наложи се вливане,и нямам спомен каква информация ми е давана за бебетата.Всичко,което разбрах е от епикризата,която получих когато си взехме бебетата на 10.05(епикризата къде лъжа,къде истина)За моя изненада имах кърма,но тя така си остана...не ми беше позволено да остана в болницата и също да нося кърма на бебчетата.Всеки вторник имахме от 2 до 5 минути с тях и толкова,представяте си как сме се чувствали,всяка вечер да се взираме в снимки на телефона правени през кувиоза.Както и да е..Сега бебетата са на 3м и 20 д и тежат 5кг и 5.5 800 и са 60 см,и се надявам да са добре сега и завинаги.   
Цитирай

Здравейте, казвам се Антоанета Заркова от гр. София. На 16.09.2016г родих едно прекрасно момче - Деян. Проблема при нас е, че се роди в 36г.с. и от тогава е в кувьоз. Лекарите казват, че бебето е много добре, храни се нормално, но има нужда от малко кислород. Притеснявам се, защото дават оскъдна информация и незнам дали не ми спестяват нещо.
Цитирай

Здравей Антоанета,не се притеснявай, 36 г.с. е много добре,почти като доносено дете.Щом са ти казали ,че бебето е добре,докторите по принцип казват винаги негативната информация,за да се презастраховат.Колко се роди като тегло?Моето дете се роди 32 г.с. и след две седмици в кувьоз ми го дадоха.При теб този период ще е по- кратък и бебето ти бързо ще се адаптира.
Цитирай

Здравейте,на всички аз съм Веси от Пловдив.На 26.08.16 в 35г.с.родих моята малка мишка 2340 / 46 см ,23 дни стояхме в неонатология в АГ Селена,състоянието на детето никак не беше добре,но излезна борбена и много силна.Като цяло според мойте наблюдения е много жизнено и жилаво бебе Very Happy роди се два хемангиона един на гръдния кош и един под лявото оченце,преди два дни и откриха киста в левия плексус.
Само се моля всичко да премине и да расте жива и здрава
Цитирай

Здравейте на всички! Казвам се Вяра и съм от София на 26г. и съм майка на малкия Георги, които е недоносен. Той се роди на 4-ти септември в 34г.с. и тежеше 900гр. Стоя близо 1 месец в кофиоз на Майчин дом. Слава богу сега е жив и здрав.
Цитирай

здравей те извинявам се предварително ако съм причинил неодобство на някой родител с нещата за които искоиам да науча повече за да мога да ги преодолявам  както сте ги преодоляли ВИЕ .на 19 декември ми се роди момче,но доста по рано от предвиденото 28г.с роди се 1250 гр. казаха ни тогава ,че първите няколко дни са едни от най важните за него.предпочагам знаете през какво преминават милите дечица в началото на тяхното раждане ,като всички надявам се и ние успяхме да минем през тея няколко трудни дни,минахме през жълтеницата,бяхме върнали 100гр , на мн антибиотици и др.процедури за които не искам и да се сещам вече.на 6 7 ден вече бяхме на палатно дишане и започнахме да се храним с кърма от мама.мина още известно време махнахме палатката намалиха подавания кислород,храната си вървеше грамовете също се качваха станахме 1400гр с днес!спряха антибиотиците дни след нова година около 4  5 ти.сам се справял и сега само го наблюдавали.до днес когато ни казват че след изследванията които му направиха вчера нивото на левкоцитоте  било леко понижено о ще му слагат пак антибиотик защото има някаква инфекция.моля за малко разяснение от хора които са преминали през това за жалост имам и нижда определено и от малко кураж и няколко искренни реда,защото от докторката днес получих обяснение (има и инфекция която маи е причинена от влагата обстановката в ковиоза ) др за което нищо не казаха струваше ми се по бледичак последните дни не розов или червеникав както беше преди това.благодаря предварително и се моля нашите даца да се оправят и да се раждат колкото се може по малко такива;((
Цитирай

Здравейте, гледах по телевизията интересен материал по темата, които сигурно ще ви е полезен  http://www.btv.bg/video/shows/predi-obed/videos/kak-edna-bremenn … astlivo-dete.html В студиото на БТВ гостуваха доктори, разказваха за особеностите при недоносените бебета, имаше  интервю с  майка, родила шест седмици преди термина, която също разказва как се е случило всичко и че детенцето сега си расте нормално.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
555-562 от 562 отговора