Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

На пазар
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора

В неделя съм на погача на момченце,
обаче идея си нямам какво се носи/подарява  Blush
моля за съвети и идеи    bouquet
Цитирай

София

Сладкиши и подарък за детето.
Цитирай

UK, Harlow/София

Само подарък, какъвто искаш ти.
 Сладкишите са от майката!
Цитирай

София

+ Пари (неголяма сума), ако има традиция всички гости да пожелават на детето нещо на глас и да поставят някаква сума в кърпичка, която после се връзва и се оставя на високо място, за да се сбъднели пожеланията  Wink
Цитирай

София

Всеки гостенинн трябва да донесе по нещо сладко (може дори вафли), което после се слага на трапезата.
Цитирай

София

Пари, подарък за бебчо и нещо сладко! Peace
Цитирай

София

сега ще пусна тема носи ли се сладко или не на погача:)

аз носих само подарък, какъвто ми казаха родителите.
Цитирай

София

И аз не знаех до скоро, но на нашата погача гостите носеха подарък на бебо и нещо сладко за майката (т.е. за мен). А при разчупването на погачата даваха железни пари Peace
Цитирай

София

Носи се нещо сладко за бебето и се пожелава да му е сладък живота. То и за това е сладкото, въпреки че не то ще го яде. Може и най-обикновена вафла да е.
Цитирай

Старата столица

Купувала съм все подарък.Сладко не съм носила.
Цитирай

София, Гео Милев

И аз в събота и неделя съм на погача, досега не съм знаела, че трябва да се носи сладко, но добре че видях какво сте написали, за да взема този път.
Цитирай

София Люлин 10

сега ще пусна тема носи ли се сладко или не на погача:)

аз носих само подарък, какъвто ми казаха родителите.
Не а задължително,но по принцип сладкото се носи за майката.
Цитирай

+ Пари (неголяма сума), ако има традиция всички гости да пожелават на детето нещо на глас и да поставят някаква сума в кърпичка, която после се връзва и се оставя на високо място, за да се сбъднели пожеланията  Wink
Имат някакъв такъв обичай да слагат пари в кърпа и в зависимост от това колко е стегнат възела,
толкова стиснато щяло да бъде детето  Rolling Eyes
май трябва да приготвя подарък,пари и нещо сладко,да не се изложа после  Thinking
Цитирай

София

Аз например преди 2 седмици бях на погача и за парите - в кърпата сложих едно желязно левче, да е здраво като желязо детето и 10 лв
Цитирай

София

[май трябва да приготвя подарък,пари и нещо сладко,да не се изложа после  Thinking

Да. И не се притеснявай - недей да взимаш нещо кой знае какво за подарък. Като даваш сладичкото кажи "за да му е сладък живота", а паричките ще ги сложиш в кърпата от погачата. НО не е задължително пари да носиш. Спокойно - всичко ще е ОК! Даже на майката й е къде-къде по-притеснено... #Crazy   Laughing Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора