Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-12 от 12 отговора
Имам едно питане кой манастир, ще ми препоръчате да кръстим децата
- Роженския, близо е до Мелник, а за там чух добри отзиви.
- Бачковския той пък е близо до Девин
Двата можем да ги съчетаем с няколко дневна почивка  Peace

- Дряновския и Троянския са другите два за тях също чух добри отзиви, ама незнам наблизо имали пак къде да отседнем за няколко дена нещо като Хотелче с басейн или други забележителности който да се видят.

Та това ми е главоблъсканицата  ooooh! да ми помогнете да взема решение  Hug
Приемам и други предложения  Peace
Цитирай

От посочените аз лично много харесвам Бачковския манастир, чувствам се много добре там, постигам хармония със себе си, което не във всеки се случва. При мен лично това е определящото за манастир. Моята дъщеря съм решила да я кръстя в Драгалевския, точно поради тази причина.
Цитирай

Ами аз не бих избрала Бачковския манастир!Той е хубав манастир,ама то там около него са едни пазари,сергии,едни кръчми,паркинги,коли,пък вътре строежи и ремонти,пък туристи на тълпи... ConfusedТо свето кръщение ли ще бъде или селски панаир?
Жалко,че така се е получило,ама няма никак духовна атмосфера там!Мноооого комерсиално!
Роженският манастир е тих,спокоен,близо до природата,там има магическо усещане. bowuu
Цитирай

Ами аз не бих избрала Бачковския манастир!Той е хубав манастир,ама то там около него са едни пазари,сергии,едни кръчми,паркинги,коли,пък вътре строежи и ремонти,пък туристи на тълпи... ConfusedТо свето кръщение ли ще бъде или селски панаир?
Жалко,че така се е получило,ама няма никак духовна атмосфера там!Мноооого комерсиално!

В интерес на истината не съм ходила от 2 години, но по мои спомени сергиите са извън двора на църквата и манастира, но пък е вярно че има много туристи, ако и наистина е в ремонт, ще е доста кофти.
Цитирай

Ние ще кръщаваме малката в Дряновския.Ще спим в х.Балани в с.Балани на 7км от Габрово.Бяхме там преди месец и половина,много сме доволни,страхотна кухня,обслужване,природа и спокойствие.Има и басейн. Peace
http://www.balani-bg.com/pages/index2.html

А забележителности колкото щеш: Боженци,Етъра,Трявна,в.Шипка,с.Шипка с руската църква,а наблизо до него Голямата Косматка,Узана с най-голямата поляна Laughing,Търново е близо,Арбанаси,пещерата Бачо Киро.........
« Последна редакция: Пет., 06 Юли 2007, 22:29 от arllina »
Цитирай

ходила съм на всички, аз лично имам ужасни спомени от кръщенето на нашата кръщелница в Бачковския - кръстиха ги наведнъж 20-тина души  #Crazy е, това беше отдавна, но все пак.... иначе като манастир го харесвам много  Love

бих ти препоръчала някой по-малък и да не е църковен празник на деня на кръщенето! Дряновският сякаш не е лош вариант  Peace хотели вече навсякъде има! това да ти е грижата  Peace
Цитирай

Засега май клоня към Роженския.
Цитирай

А някой може ли даде някакви условия за Роженския манастир, или някакви координати?
Възможно ли е да не бъдат множество кръщенета наведнъж?
Колко време предварително се дава заявката там?

А някакви идеи за спане там наоколо?
Мерси!
Цитирай

За Роженския манастир може да се спи в Мелник - има доста хотелчета и къщи за гости на много ниска цена са нощувките.Вечерта може да се отпразнува в някоя мелнишка ,хладна механа на червено вино и гозби.Пътя до Роженският манастир е 20 мин с кола,минава се през китни малки селца.
Координати не знам и не намирам никакви из нета... Confused
Ако не искаш да са множество кръщенета,трябва да избереш някой неизвестен манастир.
Цитирай

Това намерих като телефон за Роженския манастир:
РОЖЕНСКИ МАНАСТИР
Рожен 2820, тел. 07437222

В самото село Рожен има някакъв комплекс - Рожена, но не съм спала там.
http://www.hotelrojena.com/
Цитирай

На мен ми се вижда много тъпо повече от едно кръщене наведнъж, камо ли пък 20, но скоро бях на кръщене точно в Бачковския - е, родителите познаваха попа и беше само това детенце, пространството обаче е малко и не виждам как може да се съберат хора за повече кръщенета. Кръщенето не е в централната сграда, а в един параклис отзад. Обстановката със сергиите е ужасна, въпреки че не са в двора на манастира, а по пътя натам, много е грозно да висят разни парцалки и навсякъде да мирише на скара.
Аз бих гласувала за Дряновския - около него има повече забележителности.
Цитирай

pina и Dona, благодаря ви.  bouquet
Ще проверя как стоят нещата там!

За Бачковския аз също не съм навита. Наистина е прекалено комерсиално вече.,...
Цитирай

И аз чух за Бачковския, че станал много комерсиален и затова се насочих към Роженския и мислим да отседнем в Мелник  Peace
Dona Благодаря за тел. тъкмо мислих да го търя и да се обаждам да знам как става процедурата и какво се носи  bouquet
Цитирай

1-12 от 12 отговора