Следване с дете?! Моля за съвети!

  • 870
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте, момичета!
Ще започна с това, че нямам възможност да пиша на кирилица, за което се извинявам!

Имам един проблем и се надявам някои от вас да могат да ми помогнат със съвети от личния си опит!
Днес разбрах че съм бремена, след като направих 2 теста и двата бяха положителни. Закъснява ми вече с 2 седмици...
Лошото е, че и аз и приятелят ми все още следваме. Аз работя и се издържам сама, а него го издържат родителите му (той е германец) почти изцяло, работи само през ваканциите...
На мен ми остават още 3 семестъра до края на следването ми, а на него вероятно повече.

Ако задържа детето би трябвало да ми остават само още 2 семестъра след като то се роди!
Има ли някоя от вас в подобна ситуация? Възможно ли е да се комбинира семейство със следване? Според приятелят ми НЕ Е и затова иска да махна детето... Евентуално на какви доходи от държавата бихме могли да разчитаме след като се роди детето? Защото поне АЗ няма да съм в състояние на първо време да работя, съответно не бих могла дори да плащам мойта част от наема... Sad(((
Ще съм благодарна на всички ви за съвети!
Благодаря предварително!!

Perl


Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 23:30 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 1 329
Не знам държавата колко дава  на месец когато детето е родено в Германия. Детските са 154 евро на месец.
Ако се ожените, тогава проблемът за финансите е на двамата, може като студенти и факта че приятелят ти е германец да ви дадат социално жилище например или пък може да ползвате семейните апартаменти за студенти. Ако решите да не се жените, то тогава ти се водиш самотна майка и държавата плаща още нещо в този случай когато бащата е европейски гражданин. Също има значение и къде живеете. Не съм запозната с финансовите условия.

Колкото до въпроса дали може да се гледа бебе от студенти, да може. Майката взима Urlaub семестър , а може и два и след това дава детето на ясла и си завършва образованието.
Не е песен, но човек ако иска може да се справи.

По-скоро отговарям заради факта че приятелят ти иска да махаш детето. Ако то е желано само от теб, си направи сметка кое е по-доър вариант, да се жениш, или да го гледаш като самотна майка. Ако той е против и ти решиш да го оставиш, тогава той трябва да го припознае, да плаща издръжка, държавата също ти дава нещо и т.н. Това е в общи линии. Успех.

# 2
  • Мнения: 3 804
аз бях студентка когато родих и 2те,не съм прекъсвала,но заминахме за сирия и се прехвърлих задо4но.с малко пове4е нерви и недоспиване успях да завърша и да ги гледам децата дори по време на държавните изпити бях записала арабски в ичс и съм спала само по 3 4аса в денонощие
ако си достатъчно амбицирана ще успееш
успех  bouquet

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Аз съм с 2 деца, мъжът ми също е студент. Справяме се, въпреки всичко. Има още няколко момичета българки с малки деца в нашето уни,  гледам и те се справят.
Ако решиш да задържищ детето, можеш да поискаш финансова помощ от DRK за първоначалното облекло и потребности за бебето. От Арбайтсамт отпускат също помощ, дори и за дрехи на бременната. Като се роди детето, му се полагат детски и Eltermgeld. През първите месеци ще имаш разходи най-вече за памперси, поне 6 месеца можеш да кърмиш, това поне е безплатно Wink Също така самото дете може да получава някакви помощи от рода на Harz4 + Wohngeld. Най-добре е да идеш в Арбайтсамт и да ти обяснят всички права, които имаш ти и респ. детето. На сайта на Германски червен кръст можеш да намерши пък къде е Schwangerschaftsberatung за твоя град и там също ще те упътят.

# 4
  • Мнения: 2 093
Аз бях в подобна ситуация, но на мен ми оставаше само един семестьр да завьрша. За сьжеление не мога да ти дам сьвет, защото в нашия случей мьжа ми се имаше стабилна работа, а на мен ми плащаха майчинство, защото работих преди да родя. След като родих се записах вечерно и мьжа ми гледаше бебето. В крайна сметка нещата се подредиха добре.
Сьвета ми е да премислиш добре не оставяй на приятеля ти да решава. Ако найстина искаш детето, може би има начин да се справите, дори и да стискате зьби за известно време. Аз сьщо бях много обьркано в началото и едва ли не обвинявах бебто и сега знам колко сьм била глупава да мисля така. Има ли начин да получите помощ от неговите родители, може ли ваще да ти помогнат с гледането на детето. Според мен ще ти отнеме повече време да си завьршиш училището, но това не е толкова страшно.

# 5
  • Мнения: 1 128
Не знам в Германия как е,но при нас ако си плащал социални осигуровки шест месеца през последните две години имаш право на помощ за безработни или майчинство.Ако и при вас има такова нещо не можеш ли да намериш някаква работа.Трудно ще е с коремче,учене и работа,но се чудя какъв вариянт newsm78 да измисля.Аз така уча,взимам си парите за безработни,само че при мен е много по лесно,защото имаме баби наоколо и те гледат детето докато ме няма.Между другото,приятелят ти на колко години е?По предложението му да махнеш детето съдя,че е доста млад.Каквото и решение да вземете опитайте се да е в консенсус.Пожелавам ти да намериш своя верен път.Стискаме палци и спокойната,всеки проблем има разрешение колкото и трудно да ни се струва Hug

# 6
  • Мнения: 1 630
Според приятелят ми НЕ Е и затова иска да махна детето... Евентуално на какви доходи от държавата бихме могли да разчитаме след като се роди детето?
Здравей,
Възможно е.

Трябва да си отговориш сама за себе си на какви жертви и компромиси си готова

Финансовата страна далеч не е единствения важен фактор
Това ли е човека с който искаш да имаш дете?
Това, че не иска детето, моментна уплаха ли е или е нещо по-дългосрочно ?
Ако е тотален отказ, основния въпрос се превръща в  - дали си готова да гледаш детето сама без подкрепа в чужда страна

Каквото и да решиш, успех   bouquet

За протокола
справяли сме се с бебе двама студенти в България в най-трудните години на прехода
справяла съм се и сама с дете и стипендия в чужбина

 

# 7
Благодаря на всички за бързите отговори!

И двамата сме на 26, близо 27 даже... Приятелят ми е доста уплашен, защото не се чувства  "зрял да става татко"- нищо не можел да осигури в момента на детето.. Аз го разбирам, но мисля, че желанието ми да задаржа детето е по-силно!...

# 8
  • Мнения: 1 329
Благодаря на всички за бързите отговори!

И двамата сме на 26, близо 27 даже... Приятелят ми е доста уплашен, защото не се чувства  "зрял да става татко"- нищо не можел да осигури в момента на детето.. Аз го разбирам, но мисля, че желанието ми да задаржа детето е по-силно!...

Тогава ти пожелавам успех да можеш да го убедиш.
Имат по-различна философия, трябва всичко да им е наред (къща, работа, пари, кола) и тогава деца. Но понякога се случва обратната схема. Всичко ще е ОК.

# 9
  • Мнения: 2 093
Perl, аз сьм с теб, щом имаш и най-малкото колебание, не се оставяй приятеля ти да те разобеди. Все пак не мисля че е толква мальк, за да казва че е незрял. Има мьже който и на 50 ще ти кажат че не са готови за деца. Не зная какво е, явно е мьжката логика. В началото ще ви е трудно, още следвате и т.н, но щом свьршите лека полека нещата се оправят. Добре е  да е дадете на децата си финансова стабилност, но не винаги това е най-важното в началото. Сьщо ако може да получите помоща на родителите ви, това ще олесни доста нещата. Другото което си мисля, може би мамите който са в сьщата дьржава могат да ти предложат бебешки дрехи или други необходими неща за бебе. Аз с радост бих ти пратила малко бебешки дрехи сьщо. Поняко е невероятно калко помощ можеш да получиш когато най-малко очакваш.

Другото което искам да ти кажа е да помислиш и за това колко много жени имат проблеми и не могат да имат деца. Аз мисля че детето е дар божи и трябва да се радваме когато го имаме. Ако чакаме нещата да се подредят-добра работа, кьща....., може вече да е кьсно.

Пожелавам ти успех и пиши как се развиват нещата.

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Perl, аз сьм с теб, щом имаш и най-малкото колебание, не се оставяй приятеля ти да те разобеди. Все пак не мисля че е толква мальк, за да казва че е незрял. Има мьже който и на 50 ще ти кажат че не са готови за деца. Не зная какво е, явно е мьжката логика. В началото ще ви е трудно, още следвате и т.н, но щом свьршите лека полека нещата се оправят. Добре е  да е дадете на децата си финансова стабилност, но не винаги това е най-важното в началото. Сьщо ако може да получите помоща на родителите ви, това ще олесни доста нещата. Другото което си мисля, може би мамите който са в сьщата дьржава могат да ти предложат бебешки дрехи или други необходими неща за бебе. Аз с радост бих ти пратила малко бебешки дрехи сьщо. Поняко е невероятно калко помощ можеш да получиш когато най-малко очакваш.

Другото което искам да ти кажа е да помислиш и за това колко много жени имат проблеми и не могат да имат деца. Аз мисля че детето е дар божи и трябва да се радваме когато го имаме. Ако чакаме нещата да се подредят-добра работа, кьща....., може вече да е кьсно.

Пожелавам ти успех и пиши как се развиват нещата.

йеп, дрешки и разни пособия наистина не са  проблем; по-важно е, да има средства за наем и самата себе си. Аз работих до 5-ти месец, за да натрупам пари за трудни дни, освен това  имах и малка стипендия от университета. А пък големия корем ми помогна да взема 2 изпита Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт