откога в детската градина

  • 3 039
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
здравейте,мамчета Grinning
имам син на 9 месеца и имам въпрос към вас на колко годинки(или месеца)вие го дадохте в яслата или детската градина.
ще пусна и анкека,за да ви по-лесно
мерси  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 4 397
На 2г. го пуснах на ясла и на 3г. го прехвърлих в градината  Peace
Но за градината пуснах  предната есен молба, демек пуснах го на ясла и подадох молба за градината.

# 2
  • Мнения: 2 950
Пуснах Йоана на 1 г 6 м. Щях да я пусна по-рано, но тя проходи чак на 1г 2м, а това беше края на април. После лятото градината не работеше и така остана за септември. Много бързо свикна с яслата. Сега е в сборна градина за лятото, но и там много й харесва.
Желая ти успех да попаднете на добри медицински сестри! Hug

# 3
  • Мнения: 176
DessiJ ,а може ли малко по-подробно да ми обясниш,защо е важно да попаднеш на добри медицински сестри.в детската градина нали са  лелечки и учителки. Embarassed

# 4
  • Мнения: 5 393
Живот и здраве Иво тръгва на ясла от Септември.Тогава ще е на навършени 2години.

# 5
  • Мнения: 867
Записах Лора за тази година, като се разбрахме от декември да тръгне, за да стане поне на 1г. 6мес. Старшата сестра ми каза че трябва да ходи уверено и да не е съвсем малка. Все пак ако е на годинка не мога да си представя какво ще прави там, то е съвсем бебе. Никой няма да я рзнася на ръце или а се занимава по-специално с нея.
В нашата ясла са 20 деца на 5 жени. Значи на жена по 5 деца. Не е зле.

# 6
  • Мнения: 3 456
След 2 години.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Мисля да пусна дъщеря ми направо на градина,а периода между 2 и 3 години ще я гледа жена

# 8
  • Мнения: 2 336
Пуснах го на година и три месеца. В момента, в който тръгна започна едно боледуване.
Реално започна към двете години да ходи редовно.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 096
мисля след 3, направо на детска градина, да прескочим яслите...

# 10
  • Мнения: 8 769
Дъщеря ми тръгна на ясла на 2г9м, защото екстрено щях да започвам работа. Иначе бих прескочила яслите.
Сина ми предстои да тръгне на ясла на около 2г 7м, пак поради същите причини-няма да има кой да го гледа.

# 11
  • Мнения: 6 461
Тошко тръгна на детска градинка на две годинки и половина.

# 12
  • Мнения: 2 818
Тръгна направо на детска на 3г. без две седмици.

# 13
  • Мнения: 6 390
На 3,9г. най рано ще тръгне на градина

# 14
  • Мнения: X
понеже сме приети мисля да пусна на ясла да пробваме от края на септември когато ще бъде дъщеря ми на 1г.6м.аз много се хпритеснявам и се страхувам,как ще свикне .....

# 15
  • София
  • Мнения: 3 679
На 1 година и 4 месеца тръгна на ясла.

# 16
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Каката на 1г и 8м. , малкия ще бъде на 3г. есента ,когато ще тръгне на градина.

# 17
  • Мнения: 368
Първия му ден в яслата съвпадна с втория му рожден ден.

# 18
  • Мнения: 3 042
Мими тръгна на ясла на 2г8м, а Злати на 2г6м.

# 19
  • София
  • Мнения: 626
На 1г 3м,тръгна на ясла, свикна бързо Hug

# 20
  • Мнения: 2 220
На 2 годинки без 1 месец започна да ходи на ясла.

# 21
  • Мнения: 3 146
Още не е тръгнал, но е приет от есента, ще бъде на 3 и 7 месеца.

# 22
  • Мнения: 8 505
На година и 5м.

# 23
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
моята още не е тръгнала, но от септември ще ходи, тогава ще е на 1г и 3мес.

# 24
  • София
  • Мнения: 981
Криси започна в яслата на 2г. и 2м. А Васи живот и здраве - от септември тръгва на детска.

# 25
  • Мнения: 656
5 дни след третия си рожден ден тръгна на градина.

# 26
  • Мнения: 5 468
Тръгна на 1 г. и 6 м. на ясла, спрях я на 2 г., защото постоянно беше болна. Сега тръгва на градина есента - на 3 г. и 5 м.

# 27
  • Мнения: 293
най-малката ми дъщеря тръгна на ясли на 2 год., защото трябваше да тръгна на работа. но беше голяма мъка и я спрях след 1-1.5 месец. затова е важно да попаднеш на добри сестри-тези при които бяхме ние бяха... smile3514много крещяха.детето започна да крещи на сън, да крещи когато тръгваме-просто постоянно крещеше и.....ужас.спрях я и я водих с мен на работа 1 месец- после в градината направиха ......смилиха се и ни я взеха на 2.7 год.иначе ако има възможност- прескочете яслите-мое мнение.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 688
на 1год и 8 месеца тръгна на ясла.

# 29
  • Мнения: 27 524
Със сигурност след 3 ще е  Peace

# 30
  • Сливен
  • Мнения: 197
Здравейте ,мами!И моя проблем е същия.И аз се чудя дали на есен да пратя Гого на ясла.Мисля че ако го пратя другата година ще е по-голям и ще е по-привързан към мен е ще му е трудно да свикне.Вие какво мислите? newsm12

# 31
  • Мнения: 2 910
На ясла не съм я пускала, но на градина ще тръгне от 15.09., тогава ще е на 3г. и 6м.

# 32
  • Мнения: 2 609
Живот и здраве тръгва през септември. Тогава ще е на 3г. и 1м.

# 33
  • София
  • Мнения: 15 219
На 3г., 3м. и малко.
Тръгна направо на градина. Още не може да свикне там.

# 34
  • Мнения: 910
Даниела беше на 1 год. и 9 месеца когато тръгна на ясла, а началото на септември ще тръгва на градина и ще е почти на 3 години,който ще навърши на 17.09.

# 35
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Дъщеря ми ще тръгне на градина от септември. Три години и четири месеца.

# 36
  • Мнения: 24 467
На ясла опитахме на 2 г. и 3 месеца,не се получи и го спрях. След това на 2,5 години тръгна направо на градина и се получи много добре.
Малкият смятам също да го запиша направо на градина на 3 години.

# 37
  • Мнения: 14 133
Тръгна направо на градина на 3г2мес. Свикна веднага.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 044
С каката прескочихме яслата и тръгна направо на градина на 3 г. без 2 седмици. Свикна много бързо и ходи с огромно удоволствие. Дребната ще тръгне на ясла на есен и ще бъде на 2 г. 4 м. Имах желание да прескочим и с нея яслите, но майка ми, която я гледаше се поболя и не искам да я ангажирам. Дано да свикне бързо и да случим на добри грижи и малко боледиване.

# 39
  • Мнения: 1 416
На 1 г. и 11 м. я пуснахме на ясла. Проблеми с адаптацията не е имала. Ходи с песен...  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 5 362
На 1г.и 9мес. тръгна на ясла.Свикна много бързо.

# 41
  • Мнения: 1 237
Тръгна направо на детска градина 10 дни преди да е навършила 3 г.

# 42
  • Мнения: 819
На 3,5 г.   Не съм и помисляла за ясла.

# 43
  • Силистра
  • Мнения: 288
Започна ясла на 1 г и 10 мес, но то беше почти лято, баби в отпуск, майки и бащи също, беше и малко болен, та сериозно започна да я посещава на 2 и 3 мес, на градина ще тръгне на 3 и 2 мес

# 44
  • Мнения: 5 250
На 2 г. 4 м. тръгна на ясла. Не е плакал нито ден, много лесно се адаптира и ходи до днес с голямо желание. На 3 г. 1 м. ще го преместят в градината, надявам се и там бързо да свикне  Simple Smile

# 45
  • София
  • Мнения: 11 703
Гласувах с 2 и 4 опция!Синът ми тръгна на детска градина на 3.9 години,а дъщеря ми тръгна на ясла на 1.10 години.

# 46
  • София
  • Мнения: 397
DessiJ ,а може ли малко по-подробно да ми обясниш,защо е важно да попаднеш на добри медицински сестри.в детската градина нали са  лелечки и учителки. Embarassed
в яслата "учителките" са задължително мед-сестри Peace,но не зависи и само те да са добри а и лелките,защото много често те посрещат децата и като започне да го дърпа или да говори на висок глас/заучени успокоения/без грам съпричастност-ела да видиш рев Cry

# 47
  • София
  • Мнения: 397
Здравейте ,мами!И моя проблем е същия.И аз се чудя дали на есен да пратя Гого на ясла.Мисля че ако го пратя другата година ще е по-голям и ще е по-привързан към мен е ще му е трудно да свикне.Вие какво мислите? newsm12
при всички случаи свикването си е трудно,бях пуснала голямата на ясла и уж беше свикнала,но през лятото отвикна и в първа група ревеше наново наред с останалите.

# 48
  • Мнения: 731
Мога да говоря само в бъдеще време. Смятам да пусна детето на градина като стане на 3 годинки.

# 49
  • Мнения: 2 534
Аз съм от "лудите " майки
Поли тръгна на ясла на десет месеца
Никога не съжалих за решението си , детето ми се адаптира за ден  Grinning
Лошото е , че по едно време ми казваше "лельо , лельо" Joy Joy Joy

# 50
  • sofia
  • Мнения: 1 185
На 2 г. и 6м. направо на ДГ.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Много трудно свикна.Беше на 3 годинки като тръгна направо на градина.Но има голямо значение какъв е персонала в градината. В нашата градина(170-София) персонала е под всякаква критика.Не ги занимават, гледат филмчета основно, много често са сборни групи, а лекарският контрол липсва.Как да свикне бързо детето при тия условия....

# 52
  • Мнения: 1 044
Митко тръгна на детска градина на 2 г. и 6 м. Мислех да тръгне от 3 годишна възраст, но ми се наложи да започна работа и затова тръгна по-рано.

# 53
  • Мнения: 952
на 2г 4мес. на ясла, свикна бързо Peace от догодина на градина Laughing

# 54
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
На ясла не е ходила.
На градина тръгна точно седмица, след като направи 3 годинки. Но тук, в Пловдив, за разлика от други градове, не ги взимат и ден преди да навършат три.

# 55
  • Мнения: 1 230
Тръгна на ясла на 9 месеца, но ако не бях принудена да се върна на работа щяха да си я погледам още  Peace Хубавото е, че свикна много бързо

# 56
  • Мнения: 5 183
Тръгна направо на градина - на 3,5 години.
Но от 20-месе4ен посещава плейцентър с мен.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 378
DessiJ ,а може ли малко по-подробно да ми обясниш,защо е важно да попаднеш на добри медицински сестри.в детската градина нали са  лелечки и учителки. Embarassed
в яслата "учителките" са задължително мед-сестри Peace,но не зависи и само те да са добри а и лелките,защото много често те посрещат децата и като започне да го дърпа или да говори на висок глас/заучени успокоения/без грам съпричастност-ела да видиш рев Cry

Всъщност не са дори "лели", а помощник-възпитатели, но всички сме свикнали да ги наричаме така. И много е вярно, че са много близо до децата ежеминутно, а не само носят храната и чистят. Peace

Светлин тръгна на градина на 2 г. и 10м. (роден е декември). Александър ми се иска да е 1 година в ясла, но ще видим.

# 58
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Ради - на 1г и 1м
Гого - на 1г и 3м
Не съм имала проблеми със свикването им в яслата Peace

# 59
  • Мнения: 4 621
Яна тръгва от септември. Ще бъде на 2 г. и 3 месеца Hug

# 60
  • Мнения: 2 922
Синът ми тръгна на ясла на 1г. и 4 мес.   Peace

# 61
  • Мнения: 248
Мойта дъщеря тръгна на година и половина, но с нея тръгна детето на една приятелка - на 10 месеца. Бебето се оправи доста добре и сега е много добре развита за възрастта си.

# 62
  • Мнения: 8 999
Двете деца тръгнаха заедно - синът ми на ясла /2г/, а дъщеря ми на градина /3 г./. Бяха супер горди и щастливи, че отиват на училище /цяло лято работех по въпроса за мотивацията и те приеха правилната гледна точка/. Така избегнах и поводите за ревност - едното да си стои вкъщи с мен, а другото да се чувства отритнато и изоставено в детската градина. Сега дъщеря ми се е подсетила пак да ми вменява чувство за вина, че съм я лишила от приказното изживяване в ясла, а съм я пратила направо на градина. Няма угодия и туй то!

# 63
  • Мнения: 3 886
Баткото тръгна на 2 г .Малката ще  тръгне на 2 и 9 месеца.Просто така се получава иначе бих я пуснала още сега Peace

# 64
  • Мнения: 376
Изненадах се как толкова малки бебенца на по 9-10 месеца ходят на ясла. Дали някой им обръща нужното внимание?

# 65
  • Мнения: 1 230
Изненадах се как толкова малки бебенца на по 9-10 месеца ходят на ясла. Дали някой им обръща нужното внимание?
Зависи от яслата. Аз съм страшно доволна от жените. Малката е център на внимание - занимават я, преобличат я, пасират й храната, слагат я да спи и преди обед, даже съм занесла и проходилка, за да се движи детето; дават ми пълен отчет всеки път като я взимам (спане, ядене)... абе въобще нямам думи   bouquet Но в другите ясли наоколо ми отказаха да я вземат толкова малка. Искат да ходи и т.н. Дори да не бях принудена финасово да се връщам на работа и да я давам на ясли, пак щях да избера това ОДЗ  Peace

# 66
  • Мнения: 223
след 2г.

# 67
  • Мнения: 891
На 1год и 6 месеца тръгна на ясла, а на 3 год. я прехвърлих в градината.

# 68
  • Мнения: 6 164
Аз ще го пусна след 2 и половина най-рано, а може да изчакам и до 3. Засега не бързам.

# 69
  • Мнения: 1 800
На 1г4м, в групата имаше и доста по-малки-бяха с биберони и в проходилки.

# 70
  • Мнения: 5 255
Последна опция.
В момента е на 3г. и  1м., но още не посещава ДГ.

# 71
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Големият ми син тръгна на 2г. и 3м. на ясла, слад като стана на 3г. - на детска градина.
Малкия няма да пускам на ясла, след като навърши 3 години може би ще тръгне на градина.

Общи условия

Активация на акаунт