СНБМ - инициативи - 12 част

  • 16 655
  • 411
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 978
Очакваме материали в броевете от август на "Моето дете" и "9 месеца".
От Лили (Premaman) разбрах, че е имало подготвен материал с Елена Петрова в сп. "Стори", но не са го публикували (неясно защо). За с/ка на това пък в следващия брой ще има интервю с Крум и съпругата му и ще има информация и за инициативата и кръглата маса. Чакаме информация и от "Журнал за жената".

... А и моли да й пратим инфо и снимки от кръглата маса, защото не са получили нищо.

Мими, изпратила съм им материалите по мейла, както и съм говорила с Ралица (ПР-ката), която обеща, че ще изпратят човек на кръглата маса. Изненадана съм, че казват, че не са получили нищо. Вероятно мейла им се чете от повече един човек. Няма значение, ще ги изпратя отново.

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 16:24 от Cruela D'Evil

# 31
  • Мнения: 4 181
Ине, кои материали си изпратила , става въпрос да се пратят материали за това какво се е случило на самата кръгла маса, както и снимки.
Разберете се с Мими и пишете после тук, за да знам довечера дали да пиша някакъв текст и дали да подбирам снимки.

На списание "Моето дете" да разбирам, че си пратила материали и са обещали да ги публикуват така ли?

# 32
  • Мнения: 4 978
Ине, кои материали си изпратила , става въпрос да се пратят материали за това какво се е случило на самата кръгла маса, както и снимки.
Разберете се с Мими и пишете после тук, за да знам довечера дали да пиша някакъв текст и дали да подбирам снимки.

На списание "Моето дете" да разбирам, че си пратила материали и са обещали да ги публикуват така ли?

9м - Изпратила съм обобщение и нашите предложения, както и снимки (от тези на Лили, защото нашите не стават за печат).

Моето дете - да

# 33
  • Мнения: 4 181
Би ли звъннала тогава на Ралица да се уточните как да се пратят пак и да потвърди, че са получени?

# 34
  • Мнения: 1 671

И понеже темата е за да се пише в нея, затова попитах къде сте взели решение да подкрепим варненския протест, не защо, а къде?

Цитат
Момичета, искам да ви благодаря че ни подкрепяте в нашата кауза!
Искам да благодаря на Инето, за прессъобшението! Благодарение на сдружението, много медии ни обърнха внимание! Би Ти Ви веднага се обадиха за репортаж. Ще излъчат нещо в къснит еновини!
Утре е големия ден за нс, дано се представим подобаващо и не ви изложим!
 


Това е цитат на Мимито от предната тема.
Аз от него научих, че ще подкрепим варненки.
От чата разбирам, че Мими ти е писала на ЛС, Хриси.
А сега ти питаш къде се е решило. Ми никъде не се е решавало, освен на ЛС между теб и Мимито.

И тъй като каузата на варненки е справедлива, никой от нас не е имал нещо против.


# 35
  • Мнения: 4 978
Дес, доста си мислих дали да ти отговарям и в крайна сметка реших да го направя.
Единственото, за което си права е, че
в крайна сметка всеки прави каквото може ...
Иначе нещата опират до желание, не толкова до възможност. Защото когато има желание, възможности се намират, нали?

Относно мнението ти за отразяването на събитието, медиите въобще и
Важен е контакта с институциите и това в последствие да се поддържа...
ще ти кажа, че медала има и обратна страна. Колкото е важно сдружението да има контакти с институциите, също толкова важно е и обществото да знае за него. А научаването става само чрез медиите. Защото ако си спомняш миналата година, въпреки големия шум в медиите, министър Масларова не се посвени да си припише заслугите за промените в размера и срока на платеното майчинство и да трупа дивиденти с това. Е, сега, когато постигнем следваща победа (дай Боже) на фронта, на който се борим, отново някой ще влезе в новините и ще се бие в гърдите колко се работи по демографските проблеми и т.н. И този път никой няма да знае, че всъщност инициативата произлиза от нас, обществото, че има нужда от такива като нас, защото иначе нищо не се променя. И пак по същите причини на всеки следващ протест, празник или нещо друго, ще идват все по-малко хора, защото никой няма да знае, че тези неща се постигат благодарение на нашата активност. Това са и причините, заради които сдружението трябва да работи и в посока популяризиране. Затова и имах желание да постигнем повече по отношение на медиите. Тогава вече щяхме да знаем, че сме направили всичко възможно.

И Гери подкрепям, не защото сме приятелки, а защото е права.
Когато се прибираш у дома след тежък ден, първото което правят близките ти хора, е да те попитат «Е, как мина?» и вярвам ти никога не им отговаряш «Ще ти кажа след седмица...»

И моля, не ме разбирайте погрешно, не се заяждам.

Хриси, говорила съм с ПР-ката на 9 м – всичко е ок.

# 36
  • Мнения: 4 068
Подкрепям Инето напълно. Не бих могла да се изразя по-точно. И не защото сме приятелки/с нея, с Гери и без значение още с кой/, а защото нещата наистина са такива. Напоследък само чета и не пиша, защото не намирам думи да коментирам това, което става в сдружението. Смятам, че всички трябва да се опитаме да преодолеем себе си и да спрем с дразгите на лична основа и да започнем да работим както работехме преди. Всеки един човек е ценен за сдружението и не бива да си позволяваме да губим когото и да било. Затова се замислете, премислете, преглътнете ако трябва и нека се опитаме да се борим за справедливи каузи, а не да се борим помежду си. Ще ни се смеят и гаргите казвам ви.

# 37
Раде, какво стана , фактура за таксата за обучението взе ли?
Нищо не стана Хриси, Миряна каза, че нищо не сте се разбрали и тя щяла да ти звънне да се разберете, следващия път когато я питах какво става с нашата фактура каза, че още нищо не ставало, а на последния ден аз забравих да я питам какво става  Embarassed
 

Весело изкарване, да се върнеш отпочинала и почерняла Sunglasses а кой ще гледа Георги или с него ще ходиш?)
 

Мерсии, мерсиии! Hug
 Малкото зло разбира се е с мен - ние един без друг не можем  Mr. Green

Пак ми е развален компютъра и пак ползвам този на брат ми, а той не винаги ме пуска в акаунта ми и аз не знам защо, но тъй или иначе заминавам и се надявам когато се върна компютъра ми да е поправен.

# 38
  • Мнения: 2 388
Момичета, не съм ви чела, но влизам само да кажа - родих, върнах се, кърмя. Малката ламя иска да яде през 2 часа....акъла ми се взема.
Утре пристига маминка от Франция и ще вляза да чета.

Целувки на всички

Мамата

# 39
  • Мнения: 214
Ех, Танче,
искам само да кажа ,че много ти се радвам- помагаш ми да си спомня за всичко около раждането на Калина  и първите ни дни заедно и ми става много мило....
Целувки на малката-голяма  Карла Simple Smile

# 40
Здравейте, много са интересни темите, които обсъждате тук.

# 41
  • Мнения: 578
Здравейте на всички!

Реших да се включа във вашата тема, защото чета почти от самото начало всичко свързано с вашето сдружение. Като страничен наблюдател ще ви кажа, че отначало много се възхищавах на целеустремеността и желанието да постигнете набелязаните цели. Казвах си, ето вица за българите и казана най-после може да се окаже не съвсем верен...

Надявах се, че справедливите цели, които си поставяте ви обединяват и ви карат да вървите заедно в начинанията за постигането им, като успявате да преодолеете различията и противоречията помежду си!

Понеже не съм наясно, защо в момента сте решили, че е добре за сдружението, споровете между вас да стават обществено достояние, само ще ви кажа, че отстрани изглеждате, като развеждащо се семейство. Това отблъсква хората, които подкрепят каузите и целите на сдружението и потенциалните бъдещи членове. А едно сдружение е силно основно с хората, които твърдо работят за него, независимо от дребни дрязги и противоречия.

Когато един човек тръгва да работи за защитата на обществени интереси, трябва да е готов да среща и упреци, и неразбиране, и противопоставяне от гушналите баницата...трябва да е готов да жертва време, сили, нерви, спокойствие, както и вероятността да не успее дори и в най-справедливите каузи.

Щурците пеят: "Звездите са високо, защото са звезди"
Пожелавам ви за съумеете да останете звезди, такива каквито бяхте в началото!  bouquet

# 42
  • Мнения: 1 828
Здравейте момичета. И аз се завърнах от кратка и, но много романтична почивка  Grinning

Прекрасно е, че се включвам с чудесни новини.

Мими току що ми звънна. От днес си имаме още едно момиченце - Катерина. 2850 кг, 49 см. Родила се е нормално. Двете с мама са добре. Мама е малко уморена и много развълнувана, но добре. Помоли ме да пратя поздрави на всички.   bouquet

# 43
  • Мнения: 214
Честита ти дъщеричка, Мими!
Да е жива и здрава, да расте безгрижна и щастлива за радост на мама и тати Simple Smile
целувки и на двете ви  Party Time

# 44
  • Мнения: 1 671
Добре дошла на малката Катерина!

Мими, честито, желая ти бързо възстановяване, с много радост и обич да отгледаш бебка!
Честито и на Лина - вече е кака Laughing

Общи условия

Активация на акаунт