Тъжно ми е, че така се получи...

  • 3 440
  • 26
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не знам дали е точно за този форум темата, но и за Клюкарника не ми се струва удачна.

При раждането на дъщеря ми ни препоръчаха педиатър - много доволни бяхме от него. Идваше всяка седмица вкъщи, преглеждаше я, говорихме си за развитието и възпитанието и т.н. Много приятен човек, не е имало конфликти, таксата също плащахме навреме - понякога съм се отнасяла и съм забравяла, но следващата седмица съм се извинявала и съм давала парите. Като стана детето на 6 месеца и вече нямаше толкова много нови неща за обсъждане и попитах дали не е по-добре да идва през седмица. Той настоя обаче идва на повикване, когато има някакъв проблем. Когато дъщеря ми се разболя, му звъннах, разбрахме се кога ще дойде, но не дойде. След това телефонът му беше изключен или не вдигаше. Thinking Известно време се чудех какво става, мислех си дали не му е развален телефонът или нещо такова, до това, дали не е чул свекърите ми да приказват кофти неща - казвали са, че е откачен доктор, една вечер пък говориха глупости за евреите (той е с такъв произход), но през това време той изобщо не е бил вкъщи, едва ли има как да чуе...
След половин година пак го потърсих, защото имахме проблем с новата докторка, имахме нов тел. номер и той вдигна - същото добро отношение, обеща да дойде на другия ден да прегледа детето... и пак същата история. Confused
Оттогава не съм го търсила, явно нещо сме му неприятни, макар и да не знам защо, намерихме нов прекрасен доктор, когото нямам намерение да сменям повече, но пак ме гложди какво му направихме на оня човечец.
Днес го видях в магазина, бях на касата, той гледаше право в мен, няма как да ме е пропуснал, усмихнах му се и мислех да отида да си поговорим, наведох се да платя и като вдигнах пак глава, беше отпрашил навън.  Thinking
Наистина съжалявам, ако нещо съм го обидила, но по-леко щеше да ми е да знам С КАКВО и да имам възможност да се извиня. Confused
Не търся съвет, вече май е твърде късно, исках само да споделя, защото днес пак ми стана криво. Искаше ми се да не стигаме до други доктори и за следващо дете пак него да ангажираме, но явно няма да стане.
Изпадали ли сте в подобни ситуации и ставало ли е накрая ясно къде сте бъркали или се примирявате, че едни добри (по мое мнение) отношения просто могат да бъдат прекъснати? Или вие сте замлъквали на някого, без да кажете защо и без да дадете индикация преди това, че нещо ви е неприятно?

# 1
  • Мнения: 4 965
А би ли уточнила за каква такса става дума и защо е било необходимо състоянието на бебето да се следи всяка седмица?
 newsm78

# 2
  • Мнения: 7 186
Много непрофесионално от негова страна да поеме ангажимент за преглед и да не дойде. Дори и да има нещо лично към вас, той няма право да го намесва.
Да не би нещо да се е получило разминаване в уговорката, да е очаквал да му звъннете на другия ден да уточните кога да дойде за прегледа?

# 3
  • Мнения: 2 556
Juana, ако става дума за оня доктор, който ви научи да давате на бебето прясно мляко на възраст 2 месеца и да го храните с обща храна от 3-месечно, то не виждам какво има да се кахъриш изобщо? То си му личеше на човека, че не е добре, извинявай, не искам да те засегна, но според мен това е обяснението newsm78

# 4
  • Мнения: 17 407
Всяка седмица на посещение- много ми е странно. Вие ли настоявахте да идва, или по негова преценка? Какво има  да му гледа всяка седмица на едно здраво, добре развиващо се бебе, и то до 6-я месец newsm78

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
60 лв беше на месец. И не, че беше наложително да идва всяка седмица. Момичето, което ми го препоръча, каза, че може и да се намалят посещенията, те така се договорили и си мислех, че няма да има проблем. На мен ми беше удобно и спокойно да идва всяка седмица, събираха ми се и въпроси и изобщо можеше спокойно да обсъждаме всичко. И все имаше нещо ново - упражнения, нови храни, ваксини... Като порасна малко детето, просто вече нямах толкова въпроси, понякога нямаше какво толкова да говорим и мислех да не се разкарва напразно.

По телефона се бяхме разбрали за час, а втория път и за адреса, а и той ми клипваше на GSM-а да му отворя входната врата, когато пристигнеше. Специално първия път мислех, че нещо е сериозно възпрепятстван, особено като не вдигаше телефона, не съм очаквала да е нарочно, не даваше признаци на безотговорен до този момент. По телефона беше загрижен, даде насоки как да се справим, докато дойде, каза кога ще дойде и после потъна.

Тес, не си ме засегнала. Ох, и аз не знам вече, тъпо ми е просто, че може да съм обидила някого, а не знам с какво. За храненето аз бях съгласна, имаше други родители, които не го слушаха за това, но от останалите грижи бяха доволни.

# 6
  • Мнения: 2 556
Juana, аз на твое място бих се радвала, че съм се отървала от този педиатър - методите му на работа според мен бяха напълно против детското здраве. Радвай се, че човека е бил възпрепятстван - това е изцяло в интерес на детето ти. Не го мисли!

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Juana, ако става дума за оня доктор, който ви научи да давате на бебето прясно мляко на възраст 2 месеца и да го храните с обща храна от 3-месечно
#Crazy Това сериозно ли е? Не мога да повярвам ooooh!

# 8
  • Мнения: 7 186
Виждам, че си в София, има избор от специалисти, защо просто не потърсиш друг? При положение, че 2 пъти е имало некоректно отношение от негова страна, и то при положение, че си плащаш, не виждам защо да настояваш да продължават визитите.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
#Crazy Това сериозно ли е? Не мога да повярвам ooooh!
Не чак обща храна на 3 месеца, но става дума за много ранно захранване.

Lady Marmalade, имаме вече друг доктор, тъжно ми беше, че се скапаха нещата и най-вече - не ми се иска някой ден пак така да се случи, някой човек (независимо доктор или какъвто и да е) да ми бяга, докато аз си мисля, че отношенията са супер. Confused

# 10
  • София
  • Мнения: 1 105
На колко години е доктора?

# 11
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Я не се ядосвай ,за доктора.
Всяко зло за добро Peace

# 12
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
#Crazy Това сериозно ли е? Не мога да повярвам ooooh!
Не чак обща храна на 3 месеца, но става дума за много ранно захранване.

Lady Marmalade, имаме вече друг доктор, тъжно ми беше, че се скапаха нещата и най-вече - не ми се иска някой ден пак така да се случи, някой човек (независимо доктор или какъвто и да е) да ми бяга, докато аз си мисля, че отношенията са супер. Confused
Аз рядко се колеба в решенията си. По моето мислене не си струва да се терзаеш. Или събираш смелост да го питаш, аджеба, какъв ПМС го гони, или въобще не питаш и забравяш.
Тоя вариант - ти да се държиш нормално, пък той да ви прави на глупаци, че и после да жалиш за псевдо добри отношения, е натоварващ за мен.
А пък, ако каже, че ще дойде да прегледа детето и не дойде, хм, ами ще съм го забравила вече.  Peace

# 13
  • Мнения: 1 422
Съчувствам ти, че така се е получило, защото лекар не е като някой случаен познат или приятел, роднина, с когото прекратяваш комуникацията или изобщо "някакъв си" човек, а професионален специалист, на когото разчиташ и особено с малко детенце.

...Изпадали ли сте в подобни ситуации и ставало ли е накрая ясно къде сте бъркали или се примирявате, че едни добри (по мое мнение) отношения просто могат да бъдат прекъснати? Или вие сте замлъквали на някого, без да кажете защо и без да дадете индикация преди това, че нещо ви е неприятно? ....

Аз обаче лично ще коментирам въпроса накрая на мнението ти - да случвало ми се е да сиктеросам човек, с когото съм имала активни и "добри" отношения.

Една такава, която ми беше приятелка, 10 години, директно беше отрязана от списъка с контактите без никакви обяснения, когато осъзнах, че е човек, който ще се меси в отношенията на хората уж да помагала и ще се произнася без никой да й е давал това право.

В конкретния случай кукличката седнала да обяснява на мъжа ми някакви мои думи и да му дава акъл, и успоредно с това да ми организира някаква изненада за рождения ден, за което искала той да бил участвал там с нещо си (не става въпрос за пари изобщо) тайно от мен. Аз не приемам някой да застава между партньорите по никакъв начин, какво остава пък да ги кара да имат тайни едни от друг - като тази "изненада". Тълкувания, бърканици, коментари, обяснения - от това бягам далеч и слава Богу мъжа ми също, така че въпросната беше изолирана на мига без дори да ми мигне окото или да й обяснявам колко е безумно поведението й. Аз нямам за цел да я възпитавам какво означават ЛИЧНИ отношения, че те са само за двама души и че навлеците биват отритнати. Така че - да, прекратявала съм активни многогодишни отношения без никакви обяснения, щом човекът се прояви в неприемана от мен светлина, макар и да няма връзка с твоята ситуация.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Благодаря, размина ми кофтито настроение. Simple Smile

hey_ya, около 55-60 год.

Общи условия

Активация на акаунт