Френски училища в София

  • 11 116
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 673
Здравейте,

Имаме приятелско семейство ливанци, които на всяка цена искат да запишат двете си 4-годишни близначки наесен във френско училище Във Виктор Юго са 32-ри и 33-ти в списъка и нямат голям шанс
Знам за ДГ Ламартен в Стрелбище, ама дали след 4 години са по училищната френска система? Родителите държат децата вече да учат азбуката и тн
Дали има училище към френския културен институт?
Между другото , информацията е интересна и за самата мен, аз самата съм франкофонка, а малкият ми е вече на 4, та и аз се размислих
Благодаря предварително на отговорилите!

# 1
  • Мнения: 1 674
Ние сме всички франкофони. Синовете ми учат в 121 СОУ, с ранно изучаване на френски. Намира се зад БИЛА на бул. България. Точно до училището има хубава държавна детска градина, в която се изучава френски език. Адресът на у-щето е ж.к. Гоце Делчев, ул. "Г.Измирлиев" 24. Точно до него е градината.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 673
Ние сме всички франкофони. Синовете ми учат в 121 СОУ, с ранно изучаване на френски. Намира се зад БИЛА на бул. България. Точно до училището има хубава държавна детска градина, в която се изучава френски език. Адресът на у-щето е ж.к. Гоце Делчев, ул. "Г.Измирлиев" 24. Точно до него е градината.
Благодаря ти за това мнение. Аз трябваше излично да подчертая, че приятелите ми се интересуват от френски училища, по френска система, не от български училища с изучаване на френски език.
Тяхната цел е да ги запишат сега, четиригодишни. До такава степен държат на това, че ако не се класират във Виктор Юго и не се намери друго училище, ще пратят децата в Ливан, защото тяхното образование е важно за тях още отсега. Просто такива са им приоритетите на хората.
Но иначе такова училище, за което споменаваш, интересува мен самата. А пък ми е и в квартала (живея на бул. П.Ю. Тодоров, точно на ъгъла с Нишава) и ми е съвсем близо. Доволна ли си и наистина ли учат (научават!) езика там?

# 3
  • Мнения: 1 674
По френската система у нас само Виктор Юго работи. Знам го, защото моят мъж е завършил по тази система извън Б-я.
Моите не са ходили на детска, та не знам нивото там. Големият започна в 20 СОУ. После го прехвърлихме в 121, защото си променихме адреса, а системите са еднакви. В 121 битовите условия са значително по-лоши от тези в 20то, но преподавателите са класи над тях. Имат френски всеки ден сутрин. След обяд има частна занималня. Два уч. часа учат френски, после два - самоподтготовка по бълг. и математика. Така до пети клас са на у-ще до 16.40ч.
Аз съм доволна. Научиха големия, който ще е пети клас, на самостоятелност и любов към езика. Малкият продължава, ще е втори клас. Но баткото смятам да прехвърля на курсове към Френския културен център, защото вече е голям и нещата стават по-сериозни.
Иначе сутришните занимания са безплатни. Следобяд е платено. Около 60лв. месечно.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 673
По френската система у нас само Виктор Юго работи. Знам го, защото моят мъж е завършил по тази система извън Б-я.
Това е точно отговор на въпроса ми! Благодаря ти много!
Другото, което казваш, също е много интересно. А след кой клас в 121-во и на какво ниво е подготовката по английски език? Питам, защото макар и влюбена във френския език, съм наясно, че и без английски не може.

# 5
  • Мнения: 1 674
В 121 се изучава и английси език. Системата в първите класове, до 4ти клас, е като френския. Също са към частна фондация след обяд - Паисий Хилендарски. Платена е занималнята. Малкият ми син, който ще бъде втори клас, учи там. Категорично отказа френския и го оставихме да се наложи на този етап. Също съм много дововона. Учителите следобяд са млади много амбициозни. Той чете свободно на езика, естествено по-леки текстове. Дори се яви на изпит за сертификат, резултатите ще са готови септември, защото се изпращат в Англия.
Иначе в 5ти клас децата могат да избират втори език - френски, англ. или руски. Става въпрос за сутришните занимания. Следобяд няма занималня след 5ти клас. Езикът остава към съответните фондации по фр. или англ. три пъти седмично. Това е по желание.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 673
БЛАГОДАРЯ!   bouquet

# 7
irinaradeva,ne zapisvay deteto si v 121 SOU!!!UJASNO E!!!Az samata ucheh tam i po-otvratitelno uchilichte ne biah vijdala!!! :shock:Az samata biah vav frenskata paralelka-uchitel mi beche Albena Nikolova-LUDA E!!!Tia i bez tova veche triabva da se pensionira...Na tova otgore biah v neynia klas... :?Nikoy ot klasa ne znaeche frenski,az biah edna ot nay-dobrite,vapreki,che ne hodeh na dopalnitelnata fondacia kato drugite.Napravi si smetka kakvo e nivoto vav fondaciata i ima li smisal samo da si hvarliach parite na viatara!!!A pri Nikolova taka i nikoy nichto ne nauchi-bachta mi raboti vav France,pogledna izrazite,koito ni beche dala i se hvana za glavata-nikade ne se upotrebiavat takiva nechta!!! :ooooh:A i tia nikoga may ne e hodila vav France...Poveche ot polovinata ot klasa ne znaeha dori frenskata azbuka,no si poluchavaha 3-te za godinata i sistemno se butaha napred,kam gornite klasove!Tova beche tazi godina-biah VI klas.SLAVA BOGU,OTARVAH SE OT TOVA UCHILICHTE I POVECHE NIAMA DA BADA V NEGO!!!A,a uchitelkata po himia... Sick
A kolko deca,koito maltretiraha ostanalite(bukvalno),chupeha im glavite,racete,prastite,nosovete i dr.izobchto ne se predprieha nikakvi merki!!!Vsichki si zatvariat ochite za vsichko-deca,izkluchvani ot drugi uchilichta,bivat masovo priemani v 121,za da si zapalvat paralelkite!!!Ludi sachto-niakoi chtiaha da se hviarliat ot prozorcite!Rejeha si venite sas staklata...Abe... Close Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 1 674
irinaradeva,ne zapisvay deteto si v 121 SOU!!!UJASNO E!!!Az samata ucheh tam i po-otvratitelno uchilichte ne biah vijdala!!! :shock:Az samata biah vav frenskata paralelka-uchitel mi beche Albena Nikolova-LUDA E!!!Tia i bez tova veche triabva da se pensionira...Na tova otgore biah v neynia klas... :?Nikoy ot klasa ne znaeche frenski,az biah edna ot nay-dobrite,vapreki,che ne hodeh na dopalnitelnata fondacia kato drugite.Napravi si smetka kakvo e nivoto vav fondaciata i ima li smisal samo da si hvarliach parite na viatara!!!A pri Nikolova taka i nikoy nichto ne nauchi-bachta mi raboti vav France,pogledna izrazite,koito ni beche dala i se hvana za glavata-nikade ne se upotrebiavat takiva nechta!!! :ooooh:A i tia nikoga may ne e hodila vav France...Poveche ot polovinata ot klasa ne znaeha dori frenskata azbuka,no si poluchavaha 3-te za godinata i sistemno se butaha napred,kam gornite klasove!Tova beche tazi godina-biah VI klas.SLAVA BOGU,OTARVAH SE OT TOVA UCHILICHTE I POVECHE NIAMA DA BADA V NEGO!!!A,a uchitelkata po himia... Sick
A kolko deca,koito maltretiraha ostanalite(bukvalno),chupeha im glavite,racete,prastite,nosovete i dr.izobchto ne se predprieha nikakvi merki!!!Vsichki si zatvariat ochite za vsichko-deca,izkluchvani ot drugi uchilichta,bivat masovo priemani v 121,za da si zapalvat paralelkite!!!Ludi sachto-niakoi chtiaha da se hviarliat ot prozorcite!Rejeha si venite sas staklata...Abe... Close Crossing Arms
Интересно в какъв клас учиш и с какви деца, но при моите синове всичко е ок.
Колкото до преродавателите - навсякъде в държавните училища това е до късмет. Моите деца попаднаха на страхотни Учители. Големият го поема от тази уч. година екип от преподаватели - той ще е 5ти клас - които имат 90% успеваемост при кандидатстването на техните ученици след 7ми клас. Синът ми говори свободно френски като за 11г дете.
Николова - уч. по френски- я оценяваш негативно . Интересно, защото моето впечатление също е отлично за нея.Завършила съм френската в София, а мъжът ми има бакалаварска степен от Френски колеж. Та поназнайваме този език.
Това е моето мнение. Разбира се не го налагам на никого, но държах да поясня, че  наистина сме доволни от 121 СОУ.

# 9
само в 121 и 20 ли се учи вренски ??
защото на нас са ни далече

Общи условия

Активация на акаунт